SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Emgeton MiniMax3 – hudobná extáza do vrecka

Malý štýlový prehrávač s kvalitným vypracovaním tela vás možno svojim experimentálnym dizajnom na prvý krát neosloví. Ak však zistíte že jeho akumulátor má výdrž 35 hodín a vo výbave ponúka reproduktor, výsuvný USB konektor, podporu OGG súborov, hry a inf

+ 35 hodinová výdrž
+ zabudovaný reproduktor
+ integrovaný IR ovládač
+ podpora širokej škály audioformátov
- zaostávajúca ergonómia

račervený diaľkový ovládač, zaručene spozorniete.

Firma Median, ktorá tento model vyrába pre značku Emgeton patrí medzi spoločnosti, ktoré sa za kvalitu svojich prehrávačov hanbiť nemusia. I keď majú svojský dizajn, ich telá sú vypracované do posledného detailu. Oblé hrany, robustné kovové pláštenie, pevný kryt displeja a precízne vypracovanie sú zárukou toho, že sa vám prehrávač po pár mesiacoch každodenného používania vo vrecku nerozpadne. Čím kompaktnejší tvar výrobca ponúkne, tým viac prehrávač odolá nástrahám pri používaní. MiniMax 3 so svojimi 42 gramami odolá pádu na zem bez znateľnej ujmy – 2 gigabajtová FLASH pamäť je spolu s displejom a riadiacou elektronikou uložená na doske spojov, ktorá je fixovaná k rámu a nie k plášťu. Matná tmavá povrchová úprava ukryje škrabance a znaky opotrebovania.

FOTO - MILAN GIGEL

Používateľ ovláda prehrávač pomocou deviatich tlačidiel, ktoré sú umiestnené na čelnom paneli hneď pod dvojicou nápadných LEDiek a farebným displejom. Ak pracujete s jedinou rukou, budete si musieť na nízku polohu gombíkov trochu zvyknúť. Prehľadné značenie a možnosť programovania niektorých funkcií na tlačidlá však zaisťujú skvelú ovládateľnosť. V slabých svetelných podmienkach oceníte modré podsvietenie navigačného bloku, mierne zapustenie tlačidiel pod úroveň povrchu minimalizuje nutnosť používania funkcie HOLD, ktorá je pomocou posuvného ovládača dostupná pod klávesnicou.

Displej má netradičný štvorcový formát s rozlíšením 96x96 bodov a so 7 riadkovým zobrazovaním doplneným o množstvo farebnej grafiky poskytuje prehľadné pracovné prostredie. 65 tisícová paleta postačuje i na zobrazovanie fotografií vo formáte JPEG a hranie herných titulov, ktoré výrobca zahrnul do firmvéru. Brilantné farebné podanie však neočakávajte – nie príliš široký pozorovací uhol naznačuje, že ide o LCD panel staršej generácie. I napriek tomu však za konkurenciou nezaostáva.

Pripojenie k USB portu počítača je riešené s technickou a dizajnovou brilatnosťou. V strede zadného panelu je aretačné tlačidlo, po ktorého uvoľnení vysuniete nadol lištu pre priame pripojenie k USB portu. FLASH pamäť je dostupná s priepustnosťou 12 megabajtov za sekundu ako štandardné zariadenie typu USB Mass Storage, takže ak si priveľmi na doplnkové softvéry nepotrpíte, hudobný archív si môžete dnu "nasypať" bežným spôsobom, akoby šlo o ľubovoľné dáta. Konektor slúži i na nabíjanie interného LiPol akumulátora, ktorý počas trojhodinového nabíjacieho cyklu načerpá energiu na 35 hodín prevádzky. Preto nie je jeho zabudovanie prítažou ani keď sa vydáte na dlhšiu cestu. Aby ste si neblokovali počas nabíjania USB port svojho počítača, v balení nájdete i cestovný adaptér do zásuvky.

Na zadnom paneli je však i čosi netradičné – perforované rebrovanie, za ktorým sa skrýva zabudovaný reproduktorom. S výkonom 500 mW a jednokanálovým zvukom síce príliš neoslní, hrá však dostatočne hlasito aby ozvučil miestnosť s plochou 12 štorcových metrov. Prepínanie výstupu na reproduktor je možné uskutočniť automatikou pri vytiahnutí slúchadiel z konektora, alebo manuálne pomocou predprogramovaného tlačidla. Ak chcete pár zábavných slov prehrať okoliu, je to viac ako postačujúce. Počúvať však môžete i hudbu alebo FM vysielanie.

FOTO - MILAN GIGEL

K samote nie ste odsúdení ani pri cestovaní vo vlaku či autobuse. K dvojici jackov je možné pripojiť dva páry slúchadiel, takže kvalitný výstup si môžu v súkromí vychutnať naraz dvaja poslucháči. Jeden z jack konektorov alternuje s linkovým vstupom, nechýba ani zabudovaný mikrofón pre funkciu digitálneho záznamníka.

Medzi jack konektormi odhalí pozorné oko tmavofialový priezor, za ktorým sa skrýva infračervená LEDka. Ak nájdete pre svoje domáce zariadenia na webe výrobcu profil s príkazmi, môžete pomocou prehrávača ovládať televízor, DVD prehrávač či satelit. Ak dokážete infračervené príkazy spracovávať na svojom notebooku či na počítači, môžete ovládať i ten. Na to, že budete prepínať kanály na našej OVP či na ORAVE spustíte prehrávanie disku sa príliš nespoliehajte. Ponuka profilov je obmedzená.

Mocný súborový manažér vám umožní pracovať s adresármi a vyberať z nich súbory, ktoré je možné spracovať. Z hudobných formátov prichádzajú do úvahy MP3, WMA, OGG, ASF a WAV, z grafiky jediný JPG a textové dokumenty musia byť pre prezeranie uložené bez formátovania. Okrem hudby (i tej zakúpenej na internete) môžete so sebou nosiť obľúbené obrázky a fotografie (vzhľadom na rozlíšenie displeja skôr ikony) a dôležité informácie čo si nezapamätáte – čísla, kontakty, povinnosti atď. Čítanie vtipov alebo obsiahlejších textov by bolo viac utrpením ako pôžitkom.

Hudobná reprodukcia vás kvalitou príjemne prekvapí. Okrem ekvalizéra s možnosťou manuálnych predvolieb máte dostupný parametrický systém SRS a WOW, meniť môžete rýchlosť prehrávania, podporovaná je práca s playlistami a rôznymi režimmi opakovania. Prehrávač ponúka všetko na čo ste zvyknutí a nemá v talóne žiadne záludnosti, ktorými vás bude obmedzovať. Informačné tagy sú spolu s textami piesní prehľadne zobrazované na displeji.

Zabudovaný FM tuner je možné vďaka časovaču a systémovým hodinám použiť nielen na posluch vysielania, ale s aktivovaným reproduktorom i ako budík či záznamové zariadenie pre nahrávanie relácií do MP3 formátu. Citlivosť a selektivita dosahujú konzumný priemer, stanice so slabším signálom pri pohybe v teréne tradične vypadávajú. Ak vás prestane všetko baviť, môžete si vypočítať biorytmus alebo si zahrať poker.

Technické parametre: Rozmery: 30x68x17,5mm * hmotnosť 42g * Pamäť 512MB/1GB/2GB/4GB * Podporované formáty MP3, WMA, OGG, ASF, WAV, JPG, TXT * Výstup: 2x20 mW slúchadlá, 500 mW reproduktor * LCD 96x96 bodov, 65 tis. fareib * akumulátor LiPol, výdrž 35 hodín * firmvér lokalizovaný s diakritikou * Rozhranie USB 2.0, rýchlosť flash 96 Mbps * FM Tuner 87.5 - 108 MHz

Dostupnosť: www.emgeton.sk
Orientačná cena: (bude doplnená)

Prehrávač s veľkosťou iba 3x6,8x1,8 centimetra skrýva vo svojom malom tele viac, ako iné porovnateľné prehrávače na trhu. Ak nechcete zostať iba pri hudobnom podmaze pri vašej ceste do práce a späť, možno stojí za to pouvažovať o čomsi, čo vás zabaví i pri dlhších cestách. Integrovaný budík a diaľkový ovládač môžu pôsobiť presvedčivo a prakticky, vždy je však lepšie raz vidieť a chytiť ako iba čítať. Prehrávač je dostupný v predajnej sieti, takže si ho môžete pokojne vyskúšať.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Technologické hračky

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Haščák strávil noc za mrežami. Môže tam pobudnúť dlhšie

Po zásahu sa vzdal výkonných funkcií v Pente. Ostáva spolumajiteľom.

V bratislavskom Digital Parku, kde sídli finančná skupina Penta, zasahovali ozbrojení policajti. Na snímke podnikateľ Jaroslav Haščák počas zadržania.
Boris Beňa, Daniel Čech a Milan Lučanský.
Špecializovaný trestný súd odsúdil Miroslava Marčeka na 23 rokov väzenia.
Komentár Zuzany Kepplovej

Veď nám to hovoril, on už iný nebude

Prečo sa treba rozlúčiť s narušiteľom Kollárom.

Zuzana Kepplová.

Neprehliadnite tiež

Kuracie kúsky z pestovaného mäsa od firmy Eat Just. Predaj kultivovaného mäsa schválil ako prvý Singapur.

Najvýznamnejšia vedkyňa, o ktorej ste asi nikdy nepočuli

Spoluzaklada významnú oblasť matematiky.

Podcast Zoom

Zoom: Najkrajší rádioteleskop Arecibo sa už nedá opraviť

Podcastový prehľad noviniek z vedy.