
Tlačiareň voľte atramentovú
Pre príležitostnú tlač v domácnosti je ideálna atramentová tlačiareň. Pri kúpe vás nemusí zaujímať rozlíšenie ani počet základných farieb pre tlač grafiky. Kvalita výstupu tlačiarne pre študenta príliš nerozhoduje, rovnako môžete oželieť i svetlostálosť výtlačkov. Zamerajte sa najmä na rýchlosť tlače a cenu spotrebného materiálu, najmä čiernej náplne. Pri niektorých tlačiarňach je použitie lacnejších alternatívnych náplní (od iného výrobcu) komplikované, inde sú naopak dostupné za lacný peniaz, najmä ak je náplň oddelená od tlačovej hlavy. Platiť tak budete iba za atrament.
Náš tip: tlačiareň Canon IP1600 - PIXMA za 1800 korún

USB kľúč na výmenu súborov
USB kľúč je najlepším spôsobom, ako prenášať dáta medzi školou a domovom. USB kľúče sa nelíšia iba kapacitou, ale aj rýchlosťou zapisovania dát. Čím je kapacita kľúča vyššia, tým je rýchlosť dôležitejšia. Ak chcete, aby USB kľúč odolal nešetrnému zaobchádzaniu, voľte kovové materiály alebo robustné plastové telá. Najčastejším problémom je strata krytky USB konektora alebo prasknutie obalu. Ak uvažujete o intenzívnom používaní USB kľúča, hľadajte produkty s najdlhšou zárukou. Polovodičové médium sa prepismi opotrebúva, doživotná záruka vám zaistí výmenu za nový kus.

Náš tip: USB Flashdisk Kingston DataTraveller s kapacitou 1GB za 890 korún.
Kalkulačka by mala byť programovateľná
Nie je nevyhnutné, aby kalkulačka pre stredoškoláka ponúkala výstup vo forme grafov alebo bola priamo prepojiteľná s počítačom. Pomôže však, ak umožňuje základné programovanie a ak bude vedieť riešiť aj rovnice, umožní rýchlu kontrolu správnosti výpočtov. To sa zíde najmä študentom gymnázií a škôl technického zamerania. Kalkulačka by mala mať zároveň dostatočne nízku hmotnosť a plastový kryt, aby jej neublížilo pohadzovanie v aktovke.
Náš tip: Casio FX-3600PV za 1530 Sk

Vysoškolák ocení diktafón
Čoraz viac vysokoškolákov si zvyká na používanie diktafónov: dnešné digitálne zariadenia už majú dostatočnú citlivosť mikrofónu, aby spoľahlivo zaznamenali výklad na prednáške i diktát pri čítaní skrípt. Pomocou slúchadiel je možné neustále rotovať celé znenia či počítačom prestrihané verzie nahrávok a využiť tak na učenie napríklad i cestu vlakom. Ideálne je, ak diktafón používa ako záznamové médium pre MP3 či WMA súbory internú Flash pamäť a k počítaču je priamo pripojiteľný pomocou USB konektora bez doplnkového softvéru. Záznam by malo byť možné triediť do adresárov a diktafón by mal dokázať nielen nastaviť citlivosť mikrofónu (diktát/prednášková hala), ale i komprimovať záznam vynechávaním tichých pasáží (funkcia VCVA)
Náš tip: Olympus VN-480 PC za 2500 korún.
Autor: mg