vkladáte identické fragmenty. Bez ohľadu na to v akom softvéri pracujete, túto rutinu je možné automatizovať.

Voľne dostupný nástroj PhaseExpress sleduje vašu klávesnicu. Reaguje na klávesové skratky a textové návestia, ktoré dokáže rozvinúť na vopred uložené frázy. Kombinácia zvolených tlačidiel vloží na miesto kurzora preddefinovaný text, napísanie návestia po zatlačení medzerníka spustí výmenu – návestie je vymazané, vložený je textový fragment z databázy podobne, ako je tomu pri kancelárskych balíkoch.
Inštalácia je po stiahnutí z adresy http://www.phraseexpress.com/ bezproblémová, inštalátor zaistí i automatické spúšťanie pri boote systému. Vašou úlohou je naučiť pomocníka textové reťazce, ktoré často používate. Pre ich vytvorenie vystačíte s kopírovaním do schránky pomocou CTRL+C. Myšou alebo klávesnicou si vyberiete text – hoci i niekoľkoriadkový – a kliknutím pravého tlačidla na ikonu aplikácie v taskbare zvolíte položku „Create new phrase from clipboard“.

V jednoduchom dialógovom okne môžete zvoliť klávesovú skratku i návestie, pri ktorých sa text automaticky vloží na miesto kurzora. Pri voľbe skratiek dbajte na to, aby ich štandardne nepoužívala vaša aplikácia alebo operačný systém. Ideálna môže byť kombinácia CTRL+ALT+písmeno. Pri voľbe návestí buďte tiež opatrní aby nekolidovali so slovami ktoré používate. Ak namiesto fragmentu pre vloženie obrázku v HTML kóde zvolíte návestie „foto“, pri napísaní každého slova foto sa tieto štyri písmená nahradia kusom vášho kódu. Preto je lepšie používať skratky alebo slová doplnené o číslice.
Ak pracujete s textami intenzívne, dokážete s týmto programom ušetriť nemálo času. Ušetrí vám hľadanie a kopírovanie textov z iných dokumentov, zamedzí tomu aby ste stále „dookola“ písali to isté. V prípade že sa pustíte do hlbšieho skúmania funkcií, zistíte že softvér toho ponúka viac. Dokáže vytvárať používateľské profily a zamykať ich heslami, sleduje svoje využitie a zefektívnenie vašej práce, dokáže exportovať a importovať nastavenia.
V dohľadnej dobe má pribudnúť podpora sieťových prostredí. Fragmenty budú uložené na centrálnom serveri a používatelia budú môcť svoje texty zdieľať a centrálne spravovať.