SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Druhá vojenská služba

V roku 2004 dostali militantne ladení hráči niečo skutočne odlišné: titul Full Spectrum Warrior odvodený od skutočného vojenského taktického trenažéra armády USA. Svoje publikum si našiel, ale nechýbali ani kritici, výhrady boli najmä proti určitej "sucho

ILUSTRAČNÉ FOTO

párnosti" hry. Nedostatky sa pokúsi napraviť pokračovanie s názvom Ten Hammers.

Základy herného systému sa veľmi nezmenili. Na pohľad obyčajná taktická strieľačka je v skutočnosti stále takticko-logickou simuláciou boja malých špeciálnych jednotiek. Pod kontrolou máte dve štvorčlenné skupiny špecialistov, ktoré musia splniť úlohy proti presile vojakov v prevažne mestskom prostredí. Nekontrolujete ich však priamo ako v bežnej akčnej hre, ale iba ako celú skupinu. Kľúčom k úspechu je najmä vzájomné krytie, výber palebných sektorov a správny postup prostredím. Zvyšok má už na starosti umelá inteligencia. Tá je slušná aj na strane nepriateľov a tupé čakanie na smrť ako v prvom diele tu nenájdete. Našťastie, aj vám pribudli nové schopnosti členov tímu, napríklad účinné ostreľovanie konkrétneho nepriateľa namiesto doterajšieho výberu obmedzeného iba na hrubý smer paľby. Prítomná je aj nová možnosť privolať podporu z vrtuľníka a okrem ďalších vymožeností budete používať aj obrnený transportér.

Na dosiahnutie ideálneho bojového zážitku bolo nutné doladiť aj ovládanie, najmä doplniť možnosť kontrolovať oba tímy bez nutnosti neustále medzi nimi prepínať. K tomu pribudla aj možnosť rozdeliť štvorčlenné tímy na dvojice.

Grafika nestihla od minulého dielu veľmi poskočiť vpred. Detailné postavy, veľmi dobré animácie a slušný dizajn úrovní sú však dobrým dedičstvom, navyše nekladú zbytočne prehnané nároky na hardvér.

Napriek nespornej snahe autorov však hre chýba pocit niečoho nového a objavného. Ak ste však nehrali prvý diel, oplatí sa tento "vojenský tréning" absolvovať.

www.fullspectrumwarrior.com

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nielen o relativite času a priestoru, ale aj o filozofickej relativite všetkého diskutujú Jakub a Jaro

5 h

Ako sa stali čísla nástrojom na skúmanie prírody.

19 h