SME

Sony Ericsson W810i: nadupaný hudobný telefón s EDGE

Sony Ericsson ešte minulý rok presadzoval názor, že EDGE je nedostatočne presadená technológia a nemienil ju integrovať do svojich telefónov. Dnes také telefóny predáva.

Sony Ericsson ešte minulý rok presadzoval názor, že EDGE je nedostatočne presadená technológia a nemienil ju integrovať do svojich telefónov. Tento rok ukazuje, že žiadne tvrdenie nemusí platiť dlhšie ako šesť mesiacov a trh reaguje podstatne rýchlejšie, ako samotné prognózy vývoja od výrobcov mobilných telefónov. Sony Ericsson technológiu EDGE predsa len začal integrovať do svojich telefónov a jedným z prvých modelov je priamy nástupca populárneho hudobného telefónu W800i s označením W810i.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dizajn a klávesnica
Sony Ericsson W800i patrí do rodiny mobilných telefónov K750i/D750i/W800i, ktoré sú postavené na rovnakej platforme a v čase svojho uvedenia na trh patrili medzi najlepšie vybavené mobily. Sony Ericsson dokázal až obdivuhodne zladiť dizajn, rozmery a dokonalú funkcionalitu a to všetko načasoval tak, že konkurencia len lapala po dychu. Len pár príkladov – Nokia 6233, ktorá by mala logicky konkurovať modelu K750i ešte stále nie je na trhu a rovnaký osud postihol aj model S88 od BenQ-Siemens. Hudobný telefón Motoroly ROKR E1 nestačí s výbavou a model ROKR E2 sa na trh dostane možno až v lete. Ani ostatní výrobcovia zatiaľ nemajú na trhu nič podobné, čo predstavil Sony Ericsson.
Pravdupovediac, nástupca W800i nás úprimne zaujal. Prinesie viac, ako ponúka W800i? Pozrite sa na to s nami.
Model W810i má odlišný dizajn – na tomto modeli sa návrhári doslova vyzúrili. Telefóny so striedmym industrálnym dizajnom nahradil model s odvážne navrhnutými funkčnými tlačidlami, ktoré spolu s ovládacím päťsmerovým tlačidlom tvoria sústavu troch kruhov. Práve tieto tlačidlá tvoria hlavný dizajnový prvok, ktorý charakterizuje telefón. Klávesnicu tvoria samostatne umiestnené tlačidlá s pomerne veľkými medzerami. Na pravom boku je dvojtlačidlo na ovládanie hlasitosti a spúšť fotoaparátu.
Vľavo je tlačidlo na spustenie a zastavenie hudobného prehrávača a krytka pamäťovej karty Memory Stick Duo. Vo vrchnej časti je infraport a tlačidlo na zapnutie/vypnutie telefónu. V spodnej časti telefónu je len konektor na pripojenie nabíjačky a príslušenstva.
Na zadnej strane čaká nemilé prekvapenie – výrobca v tomto modeli nepoužil originálne a hlavne praktický posuvný kryt fotoaparátu a jeho objektív nič nezakrýva. Vedľa objektívu sa nachádza dvojitá LED dióda so silným svetlom (používa sa ako blesk na prisvietenie scény pri fotení, ale zároveň aj ako núdzové svietidlo) a reproduktor schovaný pod tromi zamriežkovanými kruhovými otvormi. Čiernu farbu krytu dopĺňajú efektné oranžové dizajnové doplnky s kovovou povrchovou úpravou.
Tlačidlá klávesnice sú vystúpené nad povrch, sú tuhé a presné. Podsvecuje ich oranžové svetlo.

SkryťVypnúť reklamu

Displej
Displej telefónu naznačí, že model W810i nemal ambície ísť ďalej, ako jeho predchodca W800i. Má totiž úplne rovnaký displej. Zobrazuje 262144 farieb a má rozlíšenie 176 x 220 bodov. V dnešnej konkurencii nepredstavuje síce špičku, ale veľmi slušný štandard. Živé zobrazenie farieb, dokonalá biela, jemný raster – to sú jeho hlavné výhody. Možno je tiež namieste otázka, či hudobný telefón tohto typu lepší displej vôbec potrebuje.

Ovládanie
Dizajnéri nahradili joystick päťsmerovým tlačidlom – to je najdôležitejšia zmena. Tlačidlo je robustné, tuhé a veľmi dobre sa ovláda, takže túto zmenu môžeme označiť ako krok ďalej. Inak sa ovládanie telefónu nemení: na návrat späť v menu slúži tlačidlo „o úroveň späť“. Podržaním tohto tlačidla sa dá vyjsť von z menu z ktorejkoľvek vnorenej úrovne. Ďalším ovládacím tlačidlom je „c“, ktoré slúži na vymazávanie znakov alebo objektov ako sú správy či hudobné súbory. Ovládanie dopĺňajú dve kontextové tlačidlá, ktorých funkcia je zobrazená na displeji a mení sa podľa aktuálnej potreby. Obvykle sa však ľavým tlačidlom potvrdzuje zvolená položka v menu a pravé slúži na vstup do menu ďalších možností.

SkryťVypnúť reklamu

Softvér a menu telefónu
Softvér a menu telefónu neprešlo žiadnou významnou úpravou. V modeli W810i nájdeme štandard z W800i, novinka si zachovala aj príjemné zvýšenie rýchlosti odoziev na voľby v menu, či spustenie aplikácií.
Hlavné menu tvorí dvanásť veľmi pekne trojrozmerne animovaných ikoniek, ktoré sa pri pohybe „nafukujú“: PlayNow, Služby internetu, Zábava, Fotoaparát, Správy, Walkman, Súborový manažér, Kontakty, Rádio, Hovory, Organizér a Nastavenia.
Submenu sa zobrazuje v horizontálnej lište, každú položku charakterizuje textový popis a ikona. Ďalšie vnorené súčasti menu sú už textové.

Funkcie
Hlavný rozdiel medzi modelmi W800i a W810i je v podpore rýchlejších prenosov dát EDGE (samozrejme, EDGE podporuje nový model...). Drobné zmeny nájdeme aj v menu telefónu.

SkryťVypnúť reklamu

Kontakty
Sony Ericsson W810i konečne podporuje 1000 uložených viacpoložkových kontaktov. Ku každému menu sa dá uložiť niekoľko čísel, e-mail, adresu webstránky, názov firmy s adresou, poznámku a dátum narodenia. Ku každému kontaktu sa dá ešte priradiť jedinečné zvonenie, fotka a hlasová značka ku každému číslu.
Kontakty vo vnútornej pamäti a na SIM karte sa zobrazujú oddelene a vybrať sa dá len jeden zdroj dát. Túto vlastnosť nehodnotíme príliš kladne, hlavne ak používateľ často mení SIM karty a chce mať kontakty uložené priamo na nich.
Kontakty sa dajú pohodlne zálohovať na pamäťovú kartu – a zároveň ich z nej obnoviť. Táto funkcia je výborný nápad – pri väčšom počte dôležitých kontaktov sa môže používateľ poistiť aj inak ako synchronizáciou s PC. Pozitívne hodnotíme aj funkciu automatického ukladania kontaktov na SIM kartu.
V výpise hovorov sa dajú zobraziť všetky hovory alebo samostatne volané, prijaté a zmeškané hovory. Používateľ v nich listuje prostredníctvom horizontálnej lišty a prístup k informáciám je tak veľmi rýchly.

SkryťVypnúť reklamu

Správy
Okrem krátkych textových SMS správ podporuje telefón aj rozšírené EMS správy, multimediálne MMS a e-mailové správy. Na rýchlejšie písanie poslúži slovník T9 v slovenčine. Ani v modeli W810i neodstránil Sony Ericsson nepríjemný nedostatok, ktorý sa v jeho telefónoch objavuje už dlho - editor správ priebežne nezobrazuje počet zostávajúcich znakov. O blížiacom sa konci esemesky sa používateľ dozvie len 20 znakov pred koncom. Prechod do druhej správy ohlási telefón krátkym oznámením a pípnutím. Počet znakov spojených esemesiek taktiež chýba.
S MMS správami sa dobre pracuje vďaka prehľadnému editoru. Maximálna veľkosť jednej správy je 300 kB a telefón si fotky a obrázky automaticky zmenší. Pri prezeraní správy sa zobrazuje ukazovateľ času, takže je vidieť ako dlho bude ešte obrázok zobrazený na displeji.
Prehliadač e-mailov ponúka slušný komfort a ponúka sťahovanie e-mailov cez POP3 aj IMAP. Odosielanie, prirodzene, cez protokol SMTP.
Pre jednotlivé typy správ sa dá nastaviť samostatný ľubovoľný zvuk, ktorý oznámi prijatie novej správy. Pri SMS a MMS možno nastaviť aj doručenku a vyžiadanie odpovede. K dispozícii je pri správach ešte funkcia automatického podpisu, push správy, informácie siete a priamy vstup do hlasovej schránky. Funkciu okamžitých správ typu ICQ alebo MNS s názvom Moji priatelia na Slovensku zatiaľ nevyužijete, chýba podpora zo strany operátorov.

SkryťVypnúť reklamu

Manažérske funkcie
Aj model W810i štandardne ponúka všetky potrebné manažérske funkcie.
V telefóne ostal prehľadný kalendár s vydareným grafickým prostredím. Základné nastavenie ponúka mesačný prehľad, dni s pripomienkami sú zvýraznené polotučným číslom s označením dňa. Aktuálny deň je v kalendári vyznačený rámčekom. V každom dni sú pod sebou zoradené poznámky, alebo pripomienky s praktickým označením času konania. Zobrazenie sa dá prepnúť aj do týždňového režimu, no s hustou mriežkou a natlačenými časmi do jednej obrazovky je podstatne neprehľadnejšie.
V uložených pripomienkach možno vyhľadávať podľa zadaného kľúčového slova. Možno tiež nastaviť, ako sa bude správať pripomienkovač, ak je telefón vypnutý a ktorým dňom sa začína pracovný týždeň (tí ktorí pracujú na smeny túto funkciu ocenia). Funkcia Úlohy ponúka uloženie dvoch rôznych položiek – úloha a telefonát. Prekvapujúco nie je previazaná s kalendárom – všetky záznamy sú vedené oddelene.
Aplikácia poznámky neprekvapí – jednoducho v nej napíšete poznámku a uložíte si ju.
Kalkulačka sa ovláda horizontálnym pohybom päťsmerového tlačidla, čo je trochu zdĺhavé. Má ešte dve „vady“: napriek tomu, že na displeji je dostatok priestoru, čísla sú veľmi malé a číselný rad je len deväťmiestny. Takže ani v tomto prípade žiadna zmena v porovnaní s W800i.
V praxi bude praktická Pamäť kódov, aplikácia, do ktorej si môžete uložiť PIN kódy a iné citlivé informácie chránené štvormiestnym heslom.
Budík má dostatočné množstvo nastavení – zvoniť bude pravidelne i nepravidelne vo vybrané dni, vybrať si možno aj tón zvonenia.
Telefón možno cez GPRS synchronizovať, rýchlejšia a pohodlnejšia však bude synchronizácia cez kábel alebo Bluetooth.
Nechýbajú stopky a odpočítavanie. Integrovaný záznamník zvuku nahráva záznam s dĺžkou limitovanou kapacitou voľnej dynamickej pamäte. Záznamník možno použíť aj na nahrávanie hovoru, pričom každých 20 sekúnd sa ohlási pípnutím, aby druhá strana vedela o zázname zvuku.
Zabudnúť nesmieme ani na profily zvonení, vďaka ktorým si možno telefón prispôsobiť aktuálnej situácii.
Poslednou praktickou funkciou je ovládanie telefónu hlasom. Sony Ericsson zvolil úsporné riešenie – hlasom možno ovládať vytáčanie vybraných kontaktov, prijímanie telefonátov hlasom, meno volajúceho a aktivačný povel.

SkryťVypnúť reklamu

Aplikácie
Telefón má zabudovanú podporu Java aplikácií, no medzi predinštalovanými sme našli dve nové: Music Mate na nacvičovanie akordov na gitare a RSS čítačku News Reader.
Pre bežného používateľa sú však zaujímavejšie editory obrázkov, videa a zvukov – PhotoDJ, VideoDJ a MusicDJ. Ponúkajú však len základné úpravy pričom VideoDJ nájde svoje uplatnenie skôr pri strihaní zábavných klipov na posielanie cez MMS ako pri serióznych úpravách natočeného videa.
Za veľmi užitočnú aplikáciu pre manažérov považujeme diaľkové ovládanie počítača, ktoré komunikuje cez Bluetooth. Ovládať sa dá samotný počítač, multimediálny prehrávač a spustená prezentácia. Aplikácia nevyžaduje žiadnu špeciálnu inštaláciu. Stačí telefón pripojiť k počítaču s aktualizovaným Windows XP a všetko pracuje korektne.
Program PlayNow, ku ktorému sa dá dostať priamo z hlavného menu, u nás kvôli nezáujmu operátorov naplno nevyužijete. Sony Ericsson však pre slovenských zákazníkov sprístupnil niekoľko zvonení zdarma. Ikona PlayNow však naďalej zbytočne zaberá miesto v hlavnom menu niektorej inej, dôležitejšej, funkcii.
V Sony Ericssone naďalej rozmýšľajú prakticky a tak v modeli W810i ponechali možnosť použiť diódu blesku fotoaparátu ako núdzové osvetlenie. Dióda svieti mimoriadne silno, s telefónom si pohodlne posvietite na cestu. Aplikácia ovládajúca diódu je dokonca inteligentnejšia ako sme čakali – nastaviť si môžete stále osvetlenie, svetlo na 1 minútu, alebo automatické vyblikávanie SOS kódu v morzeovke.

SkryťVypnúť reklamu

Java hry
V telefóne sú dve predinštalované hry: JC does Texas (zábavná hra s chlapíkom vystreleným s dela) a QuadraPop, hra postavená na základe Tetrisu.

Súborový manažér
Správca súborov sa v modeli W810i zmenil: v horizontálnej lište pribudlo rozdelenie pamäte na internú a pamäťovú kartu. Správca zobrazuje základnú stromovú štruktúru adresárov a súborov, pričom hlavné rozdelenie je nemenné. Na najvyššej úrovni sú adresáre: obrázky, videá, zvuky, témy, webové stránky, hry, aplikácie a iné. Nové priečinky je však možné vytvárať ako podadresáre týchto hlavných. Súbory sa dajú označiť buď naraz všetky alebo po jednom, zoraďovať podľa názvu alebo dátumu vytvorenia a určiť si veľkosť miniatúry. Súborový manažér umožňuje aj presúvanie súborov medzi priečinkami, ich kopírovanie medzi pamäťou telefónu a pamäťovou kartou a premenovanie. Jednotlivé súbory sa dajú poslať niekoľkými spôsobmi – v MMS, ako príloha e-mailu, cez Bluetooth a cez infraport. Multimediálne súbory sa dajú priamo zo súborového menu nastaviť napríklad na pozadie alebo ako vyzváňací tón.

SkryťVypnúť reklamu

Multimédiá
Najdôležitejšou aplikáciou je, samozrejme, multimediálny prehrávač walkman. Prístup k walkmanu je priamo z menu alebo aj pomocou špecializovaného tlačidla, ktoré je súčasťou skupiny funkčných tlačidiel naľavo od päťsmerového ovládacieho tlačidla. Na ovládanie walkmanu možno použiť aj bočné tlačidlo PLAY/PAUSE.
Na základnej obrazovke sa zobrazujú informácie o skladbe z ID3 tagu, vybraný typ ekvalizéru, poradie skladby a celkový počet skladieb v playliste, odohraný čas pesničky a grafický ukazovateľ koľko z celej dĺžky skladby už odznelo. Okrem toho sa zobrazuje ešte či je zapnuté náhodné prehrávanie skladieb a opakovanie.
Do zoznamu skladieb v playliste sa dá dostať jednoducho joystickom hore alebo dole. Tlačidlom „o úroveň vyššie“ sa dostaneme k výberu skladby podľa interpreta alebo si môžeme nechať zobraziť všetky skladby v pamäti. K dispozícii je aj práca s playlistmi, pričom okrem tie sa dajú vytvárať, premenovávať a dá sa v nich upravovať zoznam skladieb. Ocenili by sme funkciu na vyhodenie skladieb, ktoré už nie sú v pamäti. Poslednou položkou, okrem prístupu k základnej obrazovke, je zoznam videoklipov.
Ekvalizér pomáha zvýrazniť niektoré časti zvukového spektra tak, aby skladby zneli lepšie. K dispozícii sú prednastavené normal, bass, mega bass, voice a treble boost. Komu by tieto nastavenia nepostačovali, môže si vytvoriť vlastné nastavenie ekvalizéra. Skladby sa dajú zoraďovať podľa interpreta, názvu a dátumu vytvorenia.
Hlasitosť sa dá počas prehrávania ovládať bočnými tlačidlami plus a mínus a to aj keď je prehrávač minimalizovaný.
Walkman je rovnako kvalitný ako v modeli W800i a k telefónu dostanete aj rovnako kvalitné slúchadlá. Tie sa vsúvajú hlboko do ucha a na lepší vnem z reprodukcie využívajú zvukovody ucha. Vďaka tomu je počúvanie hudby skutočne veľmi presvedčivé a výborný zážitok sľubuje aj zapnutá funkcia mega bass na ekvalizéri.
Slúchadlá možno vďaka nástavcu nahradiť inými s 3,5 mm jackom. Telefón ponúka aj tzv. „flight“ režim, počas ktorého sa vypne rádiová časť telefónu a funguje len walkman.
Rovnako ako v modeli W800i je k dispozícii veľmi kvalitne spracovaný softvér na ovládanie rádia s funkciou RDS, ktorá zobrazuje názvy staníc. V tomto zatiaľ Sony Ericsson nik nepredbehol, no dokonca ani nedobehol. Okrem zobrazovania názvu stanice tuner sám vyhľadáva nové frekvencie zvoleného rádia. Nerobí to ale na pozadí a tak je počas vyhľadávania novej frekvencie v slúchadlách ticho. Do pamäte je možné uložiť 20 frekvencií, ktorý sa dá priradiť názov. Rádio funguje len pri pripojených slúchadlách, ale dá sa počúvať aj cez hlasný reproduktor.
Obrovským sklamaním je pre nás absencia podpory profilu Bluetooth A2DP, ktorý dokáže streamovať stereo zvuk. Sony Ericsson W810i je hudobný telefón, ktorý je vďaka veľmi slušnej výbave mimoriadne lákavý, no nepripojíte si ho ani k bezdrôtovým Bluetooth slúchadlám, ktoré dnes ponúka každý lepší výrobca, ale ani k autosade novej generácie, ktorá dokáže cez autorádio reprodukovať MP3 z telefónu. Doslova neospravedlniteľné!

SkryťVypnúť reklamu

Personalizácia
V modeli W810i pribudli nové farebné témy, no spoľahnúť sa dá aj na stovky ďalších tém na internete. Používateľ si môže nastaviť skratky na pohyby päťsmerového tlačidla. Ako sme si už pri Sony Ericssone zvykli, skratku si možno dať na takmer každú funkciu v telefóne. Okrem päťsmerového tlačidla možno zmeniť správanie hudobného tlačidla na boku, ktoré môže ovládať walkman, FM rádio alebo tú multimediálnu aplikáciu, ktorá bola spustená naposledy. Na displeji sa dá nastaviť len jas a aktivácia úsporného režimu, ktorý kontroluje dĺžku podsvietenia.

Dáta
Na prenos dát cez sieť operátora využíva telefón GPRS triedy 10 a po novom aj EDGE triedy 10. O spustenom prenose cez EDGE informuje samostatná ikona.
V telefóne je aktualizovaná verzia internetového prehliadača Netfront, v ktorom pribudlo niekoľko zlepšených funkcií: internetové a wapové stránky možno prezerať v režime fullscreen, nová je aj funkcia zoom. Dátovo náročnejšie stránky alebo videá však prehliadač neotvorí. Bezproblémovo funguje aj prehrávanie on-line streamovaného videa.
Pri prenose dát na krátku vzdialenosť poslúži infraport a Bluetooth. Oba možno zapnúť do režimu stáleho príjmu, pričom infraport je šetrnejší k batérii. Pri bežnom používaní telefónu so stále zapnutým Bluetooth vydrží telefón bez problémov aj štyri dni, pri vypnutom je to podstatne dlhšie. Aj preto pridal výrobca funkciu šetrenia energie v menu Bluetooth.
Na rýchlejší prenos dát z telefónu do počítača pribaľuje výrobca kábel pre USB 2.0, cez ktorý sa telefón aj dobíja.
A pozor! Jedna pozitívna novinka: W810i konečne funguje ako plnohodnotné Mass Storage zariadenie a pod Windows XP sa hlási ako samostatný disk bez potreby inštalácie ďalších ovládačov. Počas pripojenia sa však automaticky vypne telefón, po odpojení sa zase reštartuje a zapne.

SkryťVypnúť reklamu

Pamäť telefónu
Interná pamäť telefónu poklesla na 20 MB. Pri kúpe však dostanete hneď pamäťovú kartu Memory Stick Pro s kapacitou 512 MB pričom maximálna podporovaná kapacita karty je 2 GB. Informácie o využití pamäte sa sprehľadnili zmenami v súborovom manažéri.

Fotoaparát
Fotoaparát je rovnaký aký má model K750i i W800i. Svetlocitlivý čip má 2 milióny efektívnych pixelov, automatické ostrenie, úpravu expozície, zoom a ďalšie možnosti. Detailnejšie sme sa fotoaparátu venovali v recenzii modelu K750i.

Batéria
V základnej výbave mobilu ostáva overená Li-Pol batéria s kapacitou 900 mAh. Po dlhodobom používaní máme subjektívny pocit, že W810i má zlepšenú správu energie a batéria dosahuje ešte lepšie výsledky vo výdrži.
Pri bežnom používaní počítajte s nabíjaním každé 4 dni, pri aktívnom používaní so zapnutým Bluetooth každé 3 dni. V pohotovostnom režime so zapnutým Bluetooth telefón nemá problém vydržať aj viac ako 7 dní.
So zapnutým walkmanom sa údaje prakticky zhodujú s naším testom W800i.
Pri detailnom testovaní výdrže sme sa zamerali najmä na čas prehrávania MP3 nahrávok. Po trinástich hodinách pustenej hudby ukazoval telefón nabitie batérie na 24 percent. Popri prehrávaní sme mali telefón zapnutý v normálnom režime, teda aj s GSM časťou a aktívnym Bluetooth. Okrem prehrávania teda telefón zvládol v tomto čase aj prijať zopár telefonátov a esemesiek no prenosy cez Bluetooth sme nerobili. Pri teste s vypnutou GSM časťou nám telefón hral celých 15 hodín.
Spotreba energie však závisí aj od kvality MP3 súborov – čím vyššie dátový tok v kbps tým vyššia spotreba. My sme testovali výdrž pri hudobných súboroch s priemernou kvalitou okolo 160 až 192 kbps.

SkryťVypnúť reklamu

Celkové hodnotenie
Sony Ericsson W810i je len mierne zlepšeným nástupcom W810i. Aj keď sa dá zmien v porovnaní s W800i napočítať viac, ako sme spomenuli v recenzii, nie sú natoľko dôležité, aby používateľ priamo kvôli nim nový model kupoval. Dôležité však je, že W810i pokračuje v dobrej tradícii W800: má mimoriadne dobrú výbavu, veľmi slušne spracovaný hudobný prehrávač, spoľahlivý operačný systém s možnosťou aktualizácie cez internet a kompaktné rozmery, vďaka ktorým sa zmestí do vrecka bundy, i nohavíc. Spomenúť musíme aj mimoriadne dlhú výdrž batérie, pravdepodobne najlepšiu zo všetkých hudobných telefónov na trhu. Naopak, veľkým sklamaním je absencia A2DP profilu.

ODPOVEDE NA VAŠE OTÁZKY:

Ako dlho trvá vygenerovanie fotografie v modeli W810i?
Čas je rovnaký ako v predchádzajúcich modeloch, namerali sme 3 sekundy.

SkryťVypnúť reklamu

Kedy bude dotovaný u operátorov?
Podľa neoficiálnych informácií by sa mal telefón objaviť u oboch našich operátorov v priebehu júna.

Chýba mi tam FM tuner...
Telefón má FM rádio s funkciou RDS. Funguje len so zasunutými slúchadlami, ktoré zároveň slúžia aj ako anténa, no rádio sa dá počúvať aj v režime hlasného odposluchu v reproduktore.

Pridáva telefón medzeru pri opakovaní prehrávania MP3 zvukov v slučke?
Skúšali sme to, telefón slučku opakoval bez akýchkoľvek zvukových medzier navyše.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Komerčné články

  1. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  2. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  1. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  4. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  5. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  8. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  1. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 12 654
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 5 923
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 5 172
  4. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 3 658
  5. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 3 528
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 149
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 2 991
  8. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 2 603
SkryťZatvoriť reklamu