Washington 18. marca (TASR) - Gamblerom, ktorí uprednostňujú hazardné hry na internete hrozí väčšie riziko "návyku" na hazard, ako iným hráčom. Tvrdia to americkí vedci na základe výsledkov svojej štúdie, ktoré uverejnili v časopise Psychology of Addictive Behaviours Journal (Psychológia návykového správania).
Psychológovia George Ladd a Nancy Petryová z univerzity v Connecticute sledovali správanie 389 gamblerov a zistili, že tí z nich, ktorí prepadli hazardným hrám na internete, majú najvážnejšie problémy so závislosťou. Internetoví gambleri sú zvyčajne slobodní a mladší ako iní hráči, majú nižšie vzdelanie a nižšie príjmy.
Podľa amerických výskumníkov sa veľa mladých gamblerov, zvlášť z chudobnejšieho prostredia, zabáva stávkami on-line, pretože im vyhovuje súkromie tohto média.
Vedci preto varujú, že šírenie internetu prináša aj viac možností pre stávkové kancelárie a tým aj riziko, že sa zvýši počet ľudí, ktorí budú mať zdravotné a psychické problémy ako dôsledok hráčskej závislosti.
12 lb dem