
povedal ČTK marketingový manažér firmy Miroslav Jarolímek.
Podnikateľský zámer je spracovaný tak, že v roku 2008 bude v Čechách ročne vznikať 40.000 ton elektroodpadu, teda štyri kilogramy na obyvateľa. Firma už jedná s jeho dodávateľmi. Využíva taktieý svoje dlhoročné skúsenosti so spracovávaním odpadov s obsahom drahých kovov. Elektroodpad, napríklad vyradené domáce spotrebiče, počítače, monitory a ostatná kancelárska technika, televízie, videá či ručné náradie, pochádzajú z firiem i domácností.
Za projekt spracovanie elektroodpadu získali Kovohutě Příbram Cenu zdravia a bezpečného životného prostredia udeľovanú firmám, ktoré významne zlepšujú životné prostredie a bezpečnosť práce. Rovnaké ocenenie podnik obdržal už v roku 1998 za projekt modernizácie technológie recyklácie použitých automobilových batérií. Za rok 2004 sa dostal do finále súťaže s projektom odparného chladenia šachtovej pece", ktorý potom bol nominovaný do širšieho finále Európskej ceny životného prostredia 2006.
Spoločnosť Kovohutě Příbram je jediným spracovateľom odpadov s obsahom olova v Českej republike. Okrem elektroodpadu spracováva tiež odpady s obsahom drahých kovov. Minulý rok zvýšila tržby o desať percent na viac ako miliardu Kč. Spracovala viac ako 36.000 ton olovených odpadov a vyrobila 30.000 ton olova.