Čistý zisk skupiny za prvé tri mesiace roka dosiahol 2,05 miliardy CZK, čo je v prepočte asi 2,7 miliardy SKK. Zisk tak prekonal priemerné očakávania analytikov na úrovni 1,81 miliardy CZK. Tržby spoločnosti, v ktorej 69 % vlastní španielsky koncern Telefónica, medziročne vzrástli o 0,5 % na 14,83 miliardy CZK. Analytici prognózovali 14,71 miliardy CZK.
Tržby z pevných liniek klesli o 5,5 % na 7,54 miliardy CZK, Príčinou je pokles počtu pevných liniek. Naopak tržby mobilnej divízie Eurotel vzrástli o 6,5 % na 7,47 miliardy CZK, pričom Eurotel dokázal medziročne zvýšiť počet svojich zákazníkov o 8,5 %.
Český Telecom plánuje v tomto roku zlúčiť svoj kľúčový biznis pevných liniek s mobilnou dcérou Eurotel a začne operovať pod značkou O2 patriacou koncernu Telefónica. Česká spoločnosť zopakovala, že zo zlúčenia očakáva synergický efekt vo výške 375 miliónov až 450 miliónov EUR, čo je v prepočte asi 13,97 miliardy až 16,77 miliardy SKK, okrem 250 miliónov EUR zo synergie vychádzajúcej zo začlenenia Českého Telecomu do skupiny Telefónica.
Na valnom zhromaždení po zverejnení čísel za uplynulý štvrťrok podielnici schválili dividendu vo výške 45 CZK na akciu. Celkovo Český Telecom teda vyplatí 14,5 miliardy CZK z vlaňajšieho zisku a z nerozdeleného zisku z predchádzajúcich rokov. Vo fonde nerozdeleného zisku po výplate zostane 592 miliónov CZK. Po chystanom zlúčení s Eurotelom fond narastie o 16,9 miliardy CZK z účtu mobilného operátora. Finančný riaditeľ Juraj Šedivý však upozornil akcionárov na to, aby v tomto roku neočakávali špeciálnu dividendu z tohto balíka.
Informovala o tom agentúra Reuters.
(1 CZK = 1,311 SKK; 1 EUR = 37,261 SKK)