SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Trak DMP-110C Valentine - dvojica výstupov, dvojica pamätí

MP3 prehrávač môže byť všestranný i vtedy, ak ho výrobca vyhotoví úplne jednoducho. Trak Valentine vás síce neohúri rozmerným farebným LCD displejom a funkciami, zaujme však farebnosťou zamatového tela, dvojicou slúchadlových výstupov a rozšíriteľnosťou z

abudovanej pamäti.


FOTO - MILAN GIGEL

Telo prehrávača je vyhotovené z plastu, ktorý je potiahnutý matnou gumovou vrstvou. Na trh sú dodávané štyri žiarivé farebné varianty, z ktorých si používateľ môže vybrať ten, ktorý ho najviac zaujme. Telo je i napriek použitému materiálu vďaka nízkej hmotnosti odolné voči poškodeniu. Ak však chcete gumovú vrstvu zachovať neporušenú, musíte sa vystríhať noseniu ostrých predmetov vo vrecku, kde sa nachádza prehrávač. I obyčajné kľúče môžu byť pohromou. Pod plastovým priesvitom nájdete na čelnom paneli segmentový čiernobiely LCD displej bez podsvietenia, ktorý je obkolesený štvoricou ovládacích tlačidiel. Tie ovládajú reprodukciu a volia rôzne režimy opakovania skladieb.


FOTO - MILAN GIGEL

Na pravej bočnici sa nachádza 3,5mm jack konektor pre pripojenie slúchadiel, cyklovací mikrospínač pre voľbu režimov prednastaveného ekvalizéra a kombinovaný ovládací prvok typu jog-dial, ktorý slúži na nastavenie hlasitosti reprodukcie a aktivovanie funkcie úsekového A-B opakovania, ktoré je idálne pre výuku jazykov. Ovládacie prvky sú pomerne dobre dostupné, trocha ergonómie by však na škodu nebola.


FOTO - MILAN GIGEL

Vrchná stena je osadená slotom pre pamäťové karty formátov Secure Digital a SmartMedia Card s maximálnou kapacitou 1 gigabajtu. Riadiaci čip podporuje výhradne súborový systém FAT16, ktorý je bežne používaný i v digitálnych fotoaparátoch. Skladby musia byť nahraté v koreňovom adresári. Pozornosti by nemal ujsť druhý 3,5 mm jack konektor pre pripojenie slúchadiel. Ide o sekundárny slúchadlový konektor, ktorý umožňuje pripojenie druhého páru slúchadiel. Skladby tak môžu počúvať dvaja ľudia súčasne.


FOTO - MILAN GIGEL

Ľavá bočnica kombinuje posuvný prepínač HOLD pre blokovanie tlačidiel s USB 1.1 konektorom pre pripojenie k PC. Ten je bránou k integrovanej 128 megabajtovej FLASH pamäti. V prípade, že do pamäťového slotu osadíte rozširujúcu kartu, prehrávač poslúži i ako čítačka. Z pohľadu operačného systému ide o kombinované zariadenie typu USB Mass Storage, ktoré obsluhuje súčasne dvojicu diskových jednotiek.


FOTO - MILAN GIGEL

Vzhľadom na integrovanú 128 megabajtovú flash pamäť karta nie je podmienkou ale nástrojom na trvalé či dočasné rozšírenie kapacity. Kým pre jedného používateľa to znamená možnosť využitia starej pamäťovej karty, pre iného ide o doplnok, kedy môže kartu zo svojho digitálneho fotoaparátu využiť alternatívne. Hoci i cestou do prírody s tým, že vo svojom prístroji ju môže pred snímaním sformátovať.


FOTO - MILAN GIGEL

Napájanie zaisťuje jediný alkalický monočlánok formátu AAA, ktorý je možné vymeniť za NiMH akumulátor. Priemerná výdrž dosahuje 12 hodín, v prípade práce s pamäťovou kartou sa o čosi skracuje.


FOTO - MILAN GIGEL

Dodávané slúchadlá sú bielej farby a nesú označenie Trek. I keď ide o konštrukciu, ktorá predĺženým zvukovodom zvýrazňuje basy, kvalita reprodukcie dosahuje šedý priemer.


FOTO - MILAN GIGEL

Káblik slúchadiel je netradične kombinovaný i so šnúrovým závesom. Používateľ tak môže slúchadlá fixovať k prehrávaču, obzvlášť v prípade, ak používateľ pripája k telu dvojicu slúchadiel.


FOTO - MILAN GIGEL

Súčasťou dodávky je však i kvalitná, široká šnúra s plastovou skobou, ktorá splní úlohu o čosi lepšie.


FOTO - MILAN GIGEL

V balení nájde používateľ všetky potrebné doplnky. Okrem USB kábla, slúchadiel a šnúry tam je i batéria, návod a CD nosič s ovládačmi pre staršie operačné systémy a dokumentáciou. Stačí nahrať skladby a o zvyšok sa postará elektronika.


FOTO - MILAN GIGEL

Prehrávač je postavený na báze čipu SIGMATEL STMP3502, ktorý je určený pre lowendové prístroje. Prehrávač preto podporuje výhradne skladby vo formáte MP3, ktorých podanie dokáže pri reprodukcii ovplyvniť štyrmi prednastaveniami ekvalizéru, pričom na pripojenom LCD displeji sú vypisované iba základné informácie. I keď túto radu čipov nájdete i v iných dokonalejších prehrávačoch, v tomto prípade zohrala úlohu nízkorozpočtová konštrukcia pre cenovú dostupnosť. Tomu zodpovedá i priemerná kvalita zvukového výstupu.


FOTO - MILAN GIGEL

LCD displej poskytuje prehľadnú informáciu o preprodukcii, i keď názvy súborov a obsah informačných tagov nie sú zobrazované. Segmenty informujú o stave ekvalizéra či režime reprodukcie. Nechýba ani indikácia stavu napájania.FOTO - MILAN GIGEL

Ovládanie prehrávača je intuitívne, jeho prevádzka je stabilná bez nepríjemných prekvapení. Ak od prehrávača neočakávate nič iné iba to, že vám jednoducho prehrá nahratý digitálny obsah, zbytočné je priplácať za funkcie, ktoré nikdy nepoužijete.

Hodnotenie:
(bude doplnené)

Trak Valentine je ideálnym prehrávačom pre nižšie vekové kategórie a nenáročných používateľov, ktorí hľadajú mobilnú hudbu pre krátenie času - hoci i vo dvojici. Vlastníci digitálnych fotoaparátov s SD kartou ocenia jej využiteľnosť v prehrávači, ľahké plastové telo je pomerne odolné voči poškodeniu.

Dostupnosť: http://www.umax.cz/....
Orientačná cena: 1100 Kč s DPH

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Technologické hračky

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Návštevníci u sv. Michala a spev Moniky (týždeň podľa Schutza)

Z radu kajúcnikov je exštátna tajomníčka zrejme vôbec najvýbušnejší materiál.

Ústavnoprávny výbor vypočúva kandidátov na generálneho prokurátora.
Pavol Jarčuška počas tlačovej konferencie k aktuálnej pandemickej situácii.
Miesto atentátu na jadrového vedca.
Mária Kolíková

Neprehliadnite tiež

Tieň sondy Hajabusa 2 na povrchu asteroidu Ryugu.
Podcast Tech_FM

Výpredaje majú problém, všetko skupujú roboty

Čo spôsobujú nové technológie.

Vedátorský podcast

Čierne diery sú sochármi vesmíru

Rozhovor s Norbertom Wernerom.

Astronautka: Byť prvou ženou na Mesiaci by bolo ohromné

Jeanette Eppsová bude na Noci výskumníkov.

Astronautka Jeanette Epps.