SME

Dell: Tržby 100 miliárd USD sú pre firmu dosiahnuteľné

Méta 100 miliárd dolárov ročných tržieb je pre najväčšieho svetového výrobcu počítačov Dell Computer v dlhšej perspektíve dosiahnuteľná. Firma mieni naďalej expandovať ak geograficky, tak v rámci aktivít v rôznych oblastiach sektoru informačných technológ

ií, povedal generálny riaditeľ spoločnosti Kevin Rollins. Minulý rok mal Dell tržby 55,9 miliardy dolárov.

Dell chce expandovať v Ázii a Európe a rozširovať sa v oblastiach databáz alebo služieb. Na základe terajších rastových trendov je podľa Rollinsa "logické hovoriť o povedzme 80 miliardách, 90 miliardách i 100 miliardách".

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Termíny pre dosiahnutie týchto úrovní však šéf Dellu predložiť odmietol. Minuloročný rast Dellu bol kvôli znižovaniu cien o čosi nižší, ako analytici čakali. Pred rokom Rollins naznačil, že firma nebude trvať na doterajšom cieli dosiahnuť hranicu 80 miliárd dolárov tržieb do roku 2008 alebo 2009.

SkryťVypnúť reklamu

Dell sa bude snažiť najmä o rast na trhoch mimo USA. Tržby mimo Spojených štátov v poslednom finančnom roku do 3. februára dosiahli rekordných 43 percent celkových príjmov spoločnosti. V štvrtom štvrťroku mimoamerické tržby medziročne vzrástli o 33 percent, zatiaľ čo tržby v USA sa zvýšili len o desať percent.

Dell tak podľa Rollinsa plánuje agresívnu expanziu v počítačových službách a v databázach, čo sú teraz dva najrýchlejšie rastúce segmenty informačných technológií. Firma bude chcieť vlastným rastom prekonávať tempo rastu príslušných trhov dvojnásobne.

Ďalšie oblasti, na ktorých sa chce Dell predovšetkým zamerať, budú notebooky. Svetový trh notebookov vlani stúpol o 42 percent a Dell predal 11 miliónov týchto počítačov.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Komerčné články

  1. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  3. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  8. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  1. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  3. Musí veda odpovedať na všetky naše otázky?
  4. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  5. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  6. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 18 005
  2. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 8 165
  3. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 6 902
  4. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 5 469
  5. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 4 319
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 800
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 2 091
  8. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt 1 617
SkryťZatvoriť reklamu