l Tím Beth Billerovej z Arizonskej univerzity (USA) objavil pri blízkej malej červenej hviezde SCR 1845-6357 (leží 12,7 svetelného roka od Slnka) hnedého trpaslíka - teleso typu "ani hviezda, ani planéta" - s hmotnosťou 9-65 hmotností planéty Jupitera.
l Matthew Tiscareno z Cornellovej univerzity (USA) s kolegami našiel stopy pohybu teoreticky predpokladanej, ale stále neobjavenej zložky Saturnových prstencov: približne stometrových telies, trosiek rozpadu ľadového mesiaca. Menšie i väčšie trosky sa už v prstencoch pozorujú.
l Tímy Bette Ottovej-Bliesnerovej z NCAR a Jonathana Overpecka z Arizonskej univerzity (USA) vyvodili z paleoklímy a modelovaním vývoja klímy i ľadovcov (na snímke je Sondresermilik, južné Grónsko) záver, že na oteplenej Zemi do roku 2100 stúpnu oceány o niekoľko metrov.
l Olivier Emile z Renneskej univerzity (Francúzsko) s kolegami doložil, že pavúčie vlákno nielenže je superpevné, ale má aj konzistenciu, ktorá bráni, aby sa na ňom zavesený pavúk otáčal (ako človek na lane). Stabilizácia má zrejme zabrániť upútaniu pozornosti predátorov.
l Jian Feng Ma z Okajamskej univerzity (Japonsko) s kolegami identifikoval bielkovinu, ktorá ovláda absorbciu kremíka ryžou. Ponúka to možnosť vytvoriť genetickou úpravou odrody ryže, ktoré ho budú obsahovať viac - ryža s ním rastie lepšie, je odolnejšia a výživnejšia.
l Tím Michaela Zodya z Broadovho inštitútu (USA) predložil úplnú sekvenciu DNA a katalóg génov ľudského chromozómu 15. Tri posledné týždne, tri chromozómy: 12, 11 a teraz 15.
l Tím Stevena Thornea zo Stanfordovej univerzity (USA) úspešne vyskúšal na myšiach liečbu typu "inteligentných bômb" (ničia iba tumory, nie okolité tkanivá) kombináciou dvoch antitumorových agentov, ktoré sa posilňujú: vírusov vaccinia a imunitných buniek CIK.
l Josef Penninger z Rakúskej akadémie vied s kolegami zistil, že metastázovanie rôznych rakovinových buniek do kostí umožňuje cytokínová bielkovina RANKL, hojne produkovaná v kostnej dreni. Jej blokovanie bráni u myší prieniku metastáz do kostí, no nie do iných orgánov.
l Dominique de Quervain z Zürišskej univerzity (Švajčiarsko) s kolegami pri výskume 60 pacientov-dobrovoľníkov, ktorí trpeli sociálnou fóbiou alebo fóbiou z pavúkov, akútne i dlhodobejšie zmiernil prejavy týchto fóbií dávkami hormónov kortizón a kortizol.