Tento test uskutočnila spoločnosť Ericsson a Norwegian Broadcasting Corporation (Nórska vysielacia spoločnosť - NRK).
Deväťtýždňový test ukázal, že používatelia interaktívnej televízie sledujú mobilnú TV
v každom úseku dlhšie ako päť minút, čo je dvakrát viac ako v prípade bežných prehliadačov mobilnej televízie. 20% používateľov sa každý deň zúčastnilo na interaktívnom televíznom formáte „Svisj“.
Výsledky ukázali, že tento nový spôsob používania mobilnej televízie je atraktívnou voľbou pre používateľov mobilných telefónov, ako aj pre vysielacie spoločnosti.
Spoločnosť Ericsson a NRK v novembri spoločne predstavili klientsky softvér pre jestvujúci interaktívny televízny formát Svisj, ktorý si možno stiahnuť z internetu. Softvér umožnil divákom hlasovať stlačením tlačidla za hudobné klipy, ktoré si želajú prehrať a diskutovať s hostiteľom alebo s ostatnými divákmi – a to všetko súčasne a cez svoj mobilný telefón.
Nová aplikácia interaktívnej mobilnej televízie je riešením typu end-to-end, ktoré je založené na jestvujúcej technike, čo používateľom mobilných telefónov umožňuje sledovať vysielané televízne programy naživo a súčasne sa interaktívne zapájať do programu.
Aplikácia pre prevádzku interaktívnej mobilnej televízie bola vyvinutá v spolupráci s dvoma partnermi spoločnosti Ericsson - conVISUAL a Communology.