SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
PODROBNÝ PREHĽAD + VEĽKÁ FOTOBANKA!

Sagem na 3GSM: šesť nových modelov, ktoré z nich prídu k nám?

Francúzsky výrobca mobilných telefónov Sagem predstavil na veľtrhu 3GSM v Barcelone celé portfólio mobilných telefónov pre jeseň 2005/zimu 2006.

V ponuke sa objavilo až šesť nových modelov. Telefóny má rozdelené do troch kategórií: multimediálne, kompatné & tenké a telefóny pre začiatočníkov.
V kategórii multimediálnych telefónov má hneď tri novinky: MyW-7, My800X a My700X. V kategórii kompatné & tenké telefóny predstavil inovovaný model My401X a pre menej náročných používateľov pripravil inovované modely My101X a My202X.
Telefóny Sagem dotujú obaja slovenskí mobilní operátori a je pravdepodobné, že predovšetkým multimediálne modely sa v priebehu roka objavia v ich dotovanej ponuke.

Skryť Vypnúť reklamu

Sagem MyW-7
Medzi najhorúcejšie novinky patrí vlajková loď Sagemu určená pre siete tretej generácie UMTS. Ide o telefón klasickej koncepcie s dobrou multimediálnou výbavou. Označenie telefónu W vzniklo spojením dvoch slov, Video-telephony a Video-streaming: V + V = W.
V telefóne sú integrované dve videokamery – jedna náhľadová s rozlíšením VGA na prednej strane a druhá ako súčasť integrovaného 1,3-megapixelového fotoaparátu. Videohovory si možno vychutnať na TFT displeji s rozlíšením QCIF+, teda 176 x 220 bodov). Displej s 11 riadkami zobrazuje 262144 farieb.
Telefón má internú dynamickú pamäť s kapacitou 6 MB. Z toho 1 MB je vyhradený na viacpoložkové kontakty v adresári a 1 MB na položky pripomienkovača. Do pamäte vojde aj 500 SMS alebo 100 MMS správ. Internú pamäť možno rozšíriť pamäťovými kartami microSD.
V telefóne je multimediálny prehrávač, ktorý podporuje formáty iMelody 1.2, Midi, Wave, AMR NB, PCM, ADPCM, AAC a MP3. Pri prehrávaní videa podporuje formáty H263 a MPEG4. Pri voľbe vyzváňacieho tónu možno ešte použiť 64-tónové polyfónne zvuky.
Pri spojení v 3G sieti podporuje telefón dátové prenosy do 384 kbps, v sieti GSM možno použiť GPRS triedy 10. Podpora EDGE chýba. Nechýba však manažérska výbava vrátane e-mailového klienta.
S inými zariadeniami možno MyW-7 spojiť cez USB kábel, infraport a Bluetooth. Batéria s kapacitou 1100 mAh vydrží 4 hodiny hovoru a 300 hodín v pohotovostnom režime. Telefón má rozmery 112 x 46 x 20 mm a váži 120 gramov.
Do predaja sa Sagem MyW-7 dostane ešte do jari.

Skryť Vypnúť reklamu
Foto z veľtrhu 3GSM: 

Sagem My800X
Ďalšou horúcou novinkou je model My800X, ktorý Sagem síce na veľtrhu 3GSM ukázal, no v tlačových materiáloch je skúpy na slovo. Zistili sme, že tento ultratenký model určený pre siete UMTS s rozmermi 110x48x16 mm má 1,9-palcový displej s rozlíšením 176 x 220 bodov a zobrazuje 262144 farieb.
Váhu telefónu zatiaľ nepoznáme. Aj tento model má dva fotoaparáty: ten na prednej strane sníma obraz pre videohovory, s hlavným za zadnej strane možno fotografovať obrázky s rozlíšením 1,3-megapixelu. Vo výbave bude aj hudobný prehrávač s podporou formátov MP3, AAC, AAC+. Samozrejmosťou je plná podpora videa v sieti 3G, či už prehrávanie, streaming, videohovory alebo záznam.
Telefón podporuje rýchle prenosy dát v sieťach UMTS, v sieti GSM si vystačíte len s GPRS triedy 10. Okrem pripojenia cez kábel možno použiť aj bezdrôtové spojenie cez Bluetooth. Internú pamäť s bližšie nešpecifikovanou kapacitou možno rozšíriť pamäťovými kartami miniSD.
Telefón sa dostane na trh ešte do leta.

Skryť Vypnúť reklamu

Sagem My700X
Sagem chystá aj multimediálne nabitý model pre siete GSM bez podpory 3G. Model My700X osloví zákazníka nielen podareným dizajnom, ale predovšetkým veľmi dobrou výbavou.
Štvorpásmový telefón má kompaktné rozmery 106 x 46 x 15 mm a váži 92 gramov.
TFT displej s rozlíšením 176 x 220 bodov zobrazuje 262144 farieb. Telefón má predovšetkým dokonalú hudobnú výbavu. Klávesnica je prispôsobená na ovládanie prehrávača, ktorý podporuje široký výber formátov: AMR, PCM, Midi, MP3, AAC, AAC+, E-AAC+, ale aj videoformáty H263, H264 a MPEG4. Hudobný prehrávač si možno doladiť buď špeciálnymi FX efektmi (3D, Bass, Reverb, Fanger) alebo 6-pásmovým ekvalizérom.
Okrem hudobných súborov možno v telefóne počúvať aj FM rádio. My700X tiež podporuje stereo Bluetooth streaming, takže hudbu možno počúvať aj na kvalitných bezdrôtových slúchadlách. Interná dynamická pamäť má kapacitu 32 MB, no možno ju rozšíriť až o 1 GB prostredníctvom pamäťovej karty miniSD. Po pripojení k PC sa telefón správa ako zariadenie USB mass storage. Sagem My700X má aj dobrú dátovú výbavu – podporuje GPRS/EDGE triedy 10 a Bluetooth.
Batéria vydrží 5 hodín hovoru a 350 hodín v pohotovostnom režime.
Zabudovaný fotoaparát má rozlíšenie 1,3-megapixelu s 8-násobným digitálnym zoomom a podporou snímania videozáberov. Prehliadač obrázkov v telefóne podporuje formáty bmp, jpeg, png, gif a animovaný gif.
V telefóne bude aj budík, stopky, kalkulačka, diár, prevodník veličín, pripomienkovač, 3D hry, synchronizácia dát s PC, podpora Java aplikácií a hier i e-mailový klient.
Predávať sa začne do leta tohto roka.

Skryť Vypnúť reklamu
Foto z veľtrhu 3GSM: 

Sagem My401X
Aj Sagem prispieva svojou troškou do ponuky ultratenkých mobilných telefónov. Nový trojpásmový model My401X je hrubý len 14 mm, výbavou však osloví len menej náročných používateľov. Rozmery telefónu sú 105 x 46 x 14 mm a váži 85 gramov. CSTN displej s rozlíšením 128 x 160 bodov zobrazuje 65536 farieb a v porovnaní s TFT displejmi svojou kvalitou príliš neoslní. Výbava ponúka len základné manažérske funkcie, ktoré dopĺňa možnosť bezdrôtového pripojenia cez Bluetooth a synchronizácia dát s PC.
Ako zvonenia si možno vybrať súbory vo formátoch AMR, PCM, Midi, MP3 a AAC.
Na pripojenie na internet sa dá použiť GPRS triedy 10.
Batéria vydrží 4 hodiny hovoru a 350 hodín v pohotovostnom režime.
Novinka sa dostane na trh o niekoľko týždňov. Predávať sa bude aj vo verzii My400X, v ktorej bude chýbať podpora Bluetooth a možnosť synchronizácie dát.

Skryť Vypnúť reklamu
Foto z veľtrhu 3GSM:

Sagem My101X
Tenké a kompaktné telefóny pripravil Sagem aj v triede najlacnejších telefónov pre najmenej náročných používateľov. Model My101X má 104 x 43 x 15 mm a váži 76 gramov. Je to jeden z posledných telefónov s monochromatickým displejom na trhu. Má rozlíšenie 101 x 64 bodov a v tomto modeli ho možno zvýrazniť kolorovanými pozadiami.
Do internej pamäte telefónu sa zmestí 100 kontaktov a 10 SMS správ. Ďalšia výbava je mimoriadne skromná: vibračný mód, kalkulačka, budík a prevodník mien musí použíávateľovi stačiť. Nastaviť sa dajú už len 8-tónové polyfonické zvonenia.
Batéria vydrží 230 minút hovoru a 255 hodín v pohotovostnom režime.
Novinka sa začne predávať v priebehu niekoľkých týždňov. Na trh sa zároveň dostane aj model My100X, ktorému budú chýbať kolorované pozadia a bude mať iné podsvietenie klávesnice.

Skryť Vypnúť reklamu
Foto z veľtrhu 3GSM:

My200X/My201X/My202X
Model My200X v troch rôznych verziách má základnú výbavu rovnakú. Má rozmery 104 x 43 x 15 mm a váži 76 gramov. Displej telefónu má rozlíšenie 101 x 80 bodov a zobrazuje len 4096 farieb. Rovnako ako model My100X má sparťanskú výbavu: vibračný mód, kalkulačku, budík a prevodník dopĺňa už len kalendár na displeji a 1 predinštalovaná hra. Aj v tomto modeli možno použiť len 8-tónové polyfonické zvonenia, no na objednávku operátora môže výrobca rozšíriť zvonenia o formát AMR.
Do internej pamäte modelu My200X sa zmestí 250 kontaktov a 100 SMS.

Model My201X má kapacitu internej pamäte vyššiu o 240 kB a navyše podporuje okrem SMS aj EMS, dátové prenosy a prehliadanie WAP stránok vo verzii 1.2.

Modely My202X má apacitu internej pamäte vyššiu o 470 kB a vo výbave mu pribudli aj MMS a dátové prenosy cez GPRS.

Skryť Vypnúť reklamu

Telefóny vydržia 230 minút hovoru a 255 hodín v pohotovostnom režime. Predávať sa začnú v priebehu najbližších dní.

Foto z veľtrhu 3GSM: 
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: Krajčí testoval, potom rokoval. Verí, že Slovensko bude príkladom (minúta po minúte)

Na Slovensku pribudlo 2890 pozitívne testovaných na koronavírus a 25 úmrtí pacientov s Covid-19. Na Orave a v Bardejove pokračuje celoplošné testovanie na Covid-19.

Minister Marek Krajčí v Tvrdošíne.
Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.

Prečo sú tu vojaci, nemajú čo robiť? Veľká reportáž z Oravy

Na testy čakali ľudia v chladnom počasí aj hodinu.

Celološné testovanie na Orave.
Odliatky kostry tyranosaura Stana boli od 90. rokov vystavené vo viacerých múzeách v Európe. Tentoraz však predali vzácnu originálnu kostru, ktorá významne prispela k poznaniu o tyranosauroch.

Neprehliadnite tiež

Najlepší lacný mobil do dvesto eur (jeseň 2020)

Je lepšie Lenovo, Huawei alebo Xiaomi?

Sonda OSIRIS-REx nabrala vzorky z asteroidu, ale stráca ich

Uzatvárací mechanizmus zablokovali kamene.

Na snímke z 11. augusta 2020 robotické rameno kozmickej lode amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Osiris-Rex počas skúšky odberu vzoriek z asteroidu Bennu.
Podcast Klik

Klik: Je Google monopol?

Komentovaný prehľad technologických správ.

Podcast Klik

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 18 357
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 13 517
 3. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 13 204
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 165
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 185
 6. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 450
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 804
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 925
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 766
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 744