očítačov.
Zisk na akciu za tri mesiace do 3. februára stúpol na 43 centov z 26 centov v rovnakom období predchádzajúceho roku. Analytici opýtaní agentúrou Thomson Financial očakávali v priemere zisk 41 centov na akciu. Príjmy stúpli o 13 percent na rekordných 15,18 miliardy dolárov. Tržby v Spojených štátoch vzrástli o desať percent, v ostatných oblastiach sa zvýšili o 21 percent.
K nárastu spoločnosti stále viac prispievajú oblasti mimo USA, obzvlášť Ázia a Európa. Tento trend bude pravdepodobne i naďalej pokračovať, pretože Dell má viac priestoru k rastu v zahraničí.
Podiel firmy na trhu osobných počítačov v USA sa pohybuje okolo 30 percent, v Ázii a Európe však iba okolo desiatich percent.
Dell sa v predchádzajúcich dvoch štvrťrokoch potýkal s problémami kvôli poklesu rastu predaja, zníženiu cien počítačov a nákladom na reštrukturalizáciu. Dell často prichádzal ako prvý so znížením cien a väčšinou sa mu darilo vďaka svojej schopnosti preniesť časť nákladov na predajcov. V minulom roku však prepad cien doľahol i na Dell. Hlavnými konkurentami Dellu sú Hewlett-Packard a IBM.
Za 12 mesiacov do 3. februára zisk spoločnosti stúpol na 3,57 miliardy dolárov z 3,04 miliardy dolárov v predchádzajúcom roku. Príjmy stúpli o 14 percent na 55,91 miliardy dolárov.
V prvom fiškálnom štvrťroku však spoločnosť očakáva zisk na akciu iba v rozmedzí 39 až 41 centov, zatiaľ čo analytici čakajú zisk až 42 centov na akciu. Tržby by sa mali zvýšiť o šesť až deväť percent, napísala agentúra AP.