SME

EXKLUZÍVNE: vyskúšali sme pre vás hudobný telefón Motorola ROKR E2

Motorola len v utorok predstavila na veľtrhu CES v Las Vegas svoj najnovší hudobný telefón ROKR E2 a my vám už dnes môžeme sprostredkovať exkluzívne prvé dojmy.

MOBIL.SME.SK totiž patrí k nemnohým serverom vo svete, ktoré dostali možnosť zoznámiť sa s novinkou ihneď po predstavení.
ROKR E2 prináša niekoľko významných zmien. Okrem dizajnu telefónu, ktorý dostal špeciálne vyhradené tlačidlá na ovládanie MP3 prehrávača na boku sme sa totiž práve v ROKR E2 mohli prvý raz stretnúť s úplne novým operačným systémom. Je postavený na jadre operačného systému Linux a prináša zásadné zmeny nielen v grafickom prostredí, ale aj v celkovom ovládaní. Poslednou významnou zmenou a zároveň prekvapením je absencia populárnej služby Apple itunes, s ktorou sa Motorola mohla pochváliť v modeloch ROKR E1 a RAZR V3i. Do redakcie sme dostali testovací kus telefónu z predvýrobnej série, takže tentoraz vás skôr zoznámime s funkciami a nebudeme ich hodnotiť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Porovnajte si Motorolu ROKR E2 s predchodcom, ROKR E1:

Dizajn a klávesnica
Motorola ROKR E2 je priamym nástupcom prvého hudobného telefónu Motoroly ROKR E1. Zatiaľ čo ROKR E1 bol mierne modifikovaný model E398, ROKR E2 je už pravý nefalšovaný hudobný telefón so všetkým čo k nemu patrí.
Motorola s dizajnom neexperimentovala – ROKR E2 je telefón klasickej koncepcie s výrazne zaoblenými rohmi. Do našej redakcie sme dostali funkčnú vzorku strieborno-bielej verzie telefónu, no predávať sa bude aj čierno-oranžová verzia.
Predný panel telefónu je z matného strieborného plastu. Nad displejom nechýba charakteristické logo výrobcu s otvormi reproduktoru po bokoch. Pod displejom sú v jednom bloku umiestnené funkčné tlačidlá s joystickom uprostred, i klávesnica. Dve funkčné tlačidlá na ovládanie menu sú umiestnené nezvykle vo vnútrobloku funkčných kláves.
Klávesnica je v jednom celku, jednotlivé klávesy sú od seba oddelené len jemnou štrbinou. Sú jemne zaoblené, sú tvrdé a vďaka tomu poskytujú slušný komfort ovládania.
Klávesnica je podsvietená ľadovobielym svetlom, ktoré je rovnomerne rozložené.
Na pravej strane telefónu je výrazné tlačidlo na spustenie ovládania vytáčania hlasom. Pod ním je aretačné tlačidlo, ktorým sa dajú manuálne zablokovať všetky klávesy, predovšetkým však masívne ovládacie tlačidlá MP3 prehrávača. Pod ním je podlhovastý kryt šachty na pamäťovú kartu SD. Keďže Motorola si nezvolila je mikro variant, kryt je nezvykle veľký. Pod krytom je konektor na USB kábel. V spodnej časti nie je žiadny konektor, keďže sa telefón nabíja prostredníctvom USB konektora.
Na vrchu telefónu je milé prekvapenie – výrazný otvor na 3,5 mm jack pre slúchadlá. Vďaka nemu možno k telefónu pripojiť akékoľvek slúchadlá vrátane štúdiových a vychutnávať si tak skutočne kvalitný zvuk bez ďalších nákladov na konektory, či redukcie.
Na ľavej strane telefónu pribudli nové ovládacie prvky. Ide o masívne ovládacie tlačidlá MP3 prehrávača. Úplne navrchu je dvojtlačidlo na ovládanie hlasitosti. Pod ním sú tri tlačidlá – veľké pre PLAY/PAUSE a dve menšie pre FORWARD a REWIND. Tlačidlá majú povrchovú úpravu s imitáciou chrómu a sú veľmi výrazne podsvietené ľadovobielym svetlom, takže sa používateľ výborne zorientuje aj v úplne tmavom prostredí.
Na zadnej strane je veľmi pekne spracovaný kryt batérie – má drsnú vrúbkovanú štruktúru a tvorí ho plast s matnou striebornou úpravou. Vo vrchnej časti je objektív fotoaparátu s LED diódou, pod ním je zámok krytu.
Telefón s rozmermi 102 x 46.5 x 18 mm sa výborne drží v ruke a vďaka robustnej konštrukcii sa aj dobre ovláda. Výrobca zatiaľ neoznámi, váhu novinky a nemali sme možnosť ju odvážiť, no subjektívne nám novinka pripadá príliš ťažká, jej váhu odhadujeme na dobrých 125 - 130 gramov. To nás prekvapilo – keďže nejde o 3G telefón (ROKR E2 je štvorpásmový pre siete GSM), vyššia váha je dnes už skôr hendikepom ako bežným parametrom.

SkryťVypnúť reklamu

Displej
ROKR E2 má aktívny TFT displej s rozlíšením QVGA 240 x 320 bodov. Zobrazuje 262144 farieb. Motorola posledné dva roky nemá na rozdiel od niektorých výrobcov problém s displejmi a jej výrobky patria k špičke na trhu. ROKR E2 pokračuje v tejto prestížnej tradícii – displej má neuveriteľný silný jas, dokonale interpretuje farby vrátane bielej.

Ovládanie
Telefón má niekoľko ovládacích prvkov. Prvým je joystick, ktorý je osadený v kruhovej hlbokej šachte. Je výborne vyvážený a telefón sa s ním ovláda presne – drží zvolený smer a na prste sa nešmýka. O trochu horšie je to s funkčnými tlačidlami – hovoríme o dvoch, ktorými sa ovládajú funkcie v menu telefónu. Väčšinou bývajú umiestnené samostatne a sú dostatočne veľké na to, aby sa dali nahmatať aj poslepiačky. Dizajnéri Motoroly, snažiac sa udržať jednoliaty tvar bloku funkčných kláves ich umiestnenili dovnútra vedľa joysticku, pričom ich ohraničujú zelené a červené tlačidlo na prijatie/ukončenie hovoru. Pri rýchlom pohybe v menu sa treba na ovládanie tlačidiel sústrediť a niekomu to môže spôsobovať problémy.
Pod funkčnými tlačidlami sú ešte dve – jedno na rýchle spustenie adresára Moja médiá a druhé na zrušenie voľby alebo funkciu „o krok späť“. Pre nedostatok priestoru sú dosť tenké a ťažšie sa k nim pristupuje, no keďže sa nepoužívajú príliš často, možno to ospravedlniť. Výhrady máme k používaniu tlačidla „o krok späť“ – softvér telefónu s ním nedostatočne spolupracuje a namiesto jedného stlačenia tohto tlačidla treba voľbu „o krok späť“ alebo „zrušiť“ navoliť v kontextovom menu.
Druhým ovládacím prvkom sú tlačidla vyhradené pre MP3 prehrávač – tie sú príjemne veľké, vypuklé a dobre sa ovládajú. Motorola dobre predpokladá, že používateľ potrebuje k MP3 prehrávaču komfortný prístup a veľkosť tlačidiel bude zodpovedať nárokom aj tých náročnejších audiofilov.
Pochvalu si zaslúži aj aretačné tlačidlo, ktorým sa blokujú všetky klávesy vrátane klávesnice. Ak máte telefón v bunde, alebo vo vrecku nohavíc, predídete jeho použitím náhodnému a nechcenému stláčaniu tlačidiel. Zamknutú klávesnicu avizuje len červené políčko pod posúvadlom tlačidla a v tme tak nevidíte, či je klávesnica zamknutá alebo nie.

SkryťVypnúť reklamu

Ovládací softvér a menu telefónu
Po niekoľkých rokoch sa Motorola konečne rozhýbala k tomu, aby od základu zmenila ovládací softvér a nahradila zastarané grafické prostredie novým. ROKR E2 je prvým funkčným modelom Motoroly s novým operačným systém a úplne novým grafickým prostredím. Výrobca ako jeden z prvých na svete začal aktívne experimentovať s operačným systémom Linux v mobilných telefónoch a minulý rok predstavil niekoľko výborných inteligentných telefónov s týmto operačným systémom. Po prvom zoznámení sme boli Linuxom v mobile nadšení – koniec-koncov, môžete si prečítať naše hodnotenie v recenziách modelov A780 a E680.
Naše nadšenie zjavne prejavil aj dostatok používateľov vo svete na to, aby Motorola urobila strategické rozhodnutie: operačný systém Linux nasadí v roku 2006 vo väčšine svojich telefónov a úplne tak nahradí doterajší nemoderný a funkčne zastaraný systém.

SkryťVypnúť reklamu

Hneď na začiatok musíme podotnknúť, že prítomnosť Linuxu v telefóne bežný používateľ nezaregistruje – mobil sa správa ako každý iný a nijakým spôsobom sa nevymyká zo zaužívaných štandardov. Napriek tomu je použitie nového operačného systému obrovský krok vpred.

Nové grafické prostredie charakterizuje predovšetkým čisté bezpätkové písmo založené na rodine písiem Helvetica, ktoré je výborne čitateľné (lepšie ako predchádzajúce písmo). Nerobí problémy ani na čiernom pozadí a určite si ho budú pochvaľovať aj používatelia s horším zrakom.
Na hlavnej obrazovke v pohotovostnom stave telefónu sa nič nezmenilo – Motorola na nej zobrazuje stavové ikony (úroveň signálu, Bluetooth, GPRS, budík, linka, úroveň batérie a ďalšie), názov operátora i čas. Doplnené sú štvoricou ikon, ktorých programy alebo funkcie sú priradené k jednotlivým smerom joysticku. Zobrazenie položiek na úvodnej obrazovke možno tradične meniť a prispôsobiť ho svojim potrebám.
Hlavné menu tvorí skupina deviatich ikon. Motorola nielenže začala používať jasnejšie a živšie farby, ale konečne sú ikony aj krajšie animované. Grafický koncept je postavený na tieňovaní, charakteristickom napríklad pre operačné systémy Windows XP, Mac OS X, alebo aj telefóny Sony Ericsson. Motorola sa však drží striktne svojho rukopisu a ponúka vcelku originálne grafické riešenie (aj keď v prípade mobilných telefónov už nie je čo príliš vymýšľať).
Aktívna ikona je nielen animovaná, ale aj podsvietená vo vyfarbenom rámčeku, takže v menu sa možno dokonale orientovať. Tak isto je označený aktívny riadok submenu. Submenu je textové, na začiatku riadku je gulička s poradovým číslom – k funkciám sa teda dostanete zrýchlene stlačením čísla riadku na klávesnici. Niektoré položky submenu majú svoju miniatúrnu ikonku, obrázky zas malý náhľad obsahu. Vyskakovacie okná s informáciami, alebo chybovými hláseniami sú pekne tieňované s výraznými ikonami.
Pri označovaní položiek sa zaškrtávajú okienka s voľbou ako na internetových stránkach.
Položky v menu možno opäť presúvať, vytvárať nové, skrátka, Motorola si ponecháva status telefónu, ktorý si možno najlepšie upraviť podľa svojich potrieb. Pozor – ostatní výrobcovia také čosi neponúkajú a práve táto vlastnosť je vysokou pridanou hodnotou telefónov Motorola.

SkryťVypnúť reklamu

Prvý dojem z nového operačného systému i grafickej úpravy je výborný – Motorola túto zmenu potrebovala ako soľ. Uvidíme, ako si na všetky zmeny zvykneme po dlhšom používaní a či nájdeme aj nejaké chybičky, ktoré nám pri prvom zoznámení unikli.

Funkcie
Motorola ROKR E2 je telefón, ktorého výbava kladie dôraz na rýchly prenos dát a hudbu. Okrem toho však ponúka veľmi solídnu výbavu aj na každodenné používanie. Sklamala nás len absencia EDGE.

Telefónny zoznam
Motorola úplne zmenila koncept telefónneho zoznamu a nový patrí k ďalším významným a potrebným zmenám. Kontakty a telefónne čísla sa do zoznamu pridávajú oveľa ľahšie a prehľadnejšie – to je dobrá správa. Výrobca však už nepovoľuje zobrazovanie kontaktov na SIM karte a v telefóne zároveň – to je správa zlá. Prioritne sa zobrazujú všetky kontakty uložené priamo v telefóne a ak si chcete zobraziť obsah SIM karty, musíte siahnuť hlboko do menu. Motorola sa týmto dostala na úroveň toľko kritizovaných modelov Sony Ericsson, ktoré majú úplne rovnaký systém zobrazovania.
Ku každému kontaktu možno pridať niekoľko desiatok rôznych telefónnych čísiel a ďalších informácií vrátane adresy, poznámok, identifikácie volajúceho, samostatného volania. Kontakty možno, samozrejme, zaradiť do skupín volajúcich.
Pribudla praktická filtrácia kontaktov podľa vybraných kritérií vrátane vlastného nastavenia. Priamo z adresára možno na kontakty odosielať správy, či odkazy cez instant messenger (na Slovensku ešte táto voľba nefunguje).
Menu ponúka skutočne bohaté možnosti editácie, presunu i kopírovania kontaktov, i možnosť ich hromadného označovania. Oproti staršiemu systému je to významný a pozitívny posun.

SkryťVypnúť reklamu

Správy
Telefón podporuje SMS, EMS, MMS a e-mailové správy. V editore správ zmizol charakteristický nalinkovaný layout a píšete na čistobielej ploche. Pri písaní sa nezobrazuje počet znakov, ale počet spojených SMS správ. Aj pri písaní SMS správ možno používať rôzne nastavenia, napríklad slovník iTap. Všimli sme si zaujímavú novinku – kedykoľvek počas písania SMS správy ju možno v menu zmeniť na MMS. Je to zaujímavá funkcia, hlavne ak si rozpíšete dlhú správu, ktorú si môžete presunúť do lacnejšej MMS.
Editor MMS správ je veľmi jednoduchý aj pre začiatočníkov. Namiesto počtu správ sa zobrazuje veľkosť MMS správy v kilobytoch.
Centrum správ zobrazuje počet uložených správ v každom adresári. Správy sa ukladajú do adresárov inbox, my folders, templates, drafts, outbox.
V centre správ možno vytvoriť aj pohľadnicu (iný spôsob, ako vytvoriť MMS) a písať e-maily. E-mailový editor sme nemali možnosť vyskúšať.

SkryťVypnúť reklamu

Manažérske funkcie
V telefóne je kalendár, ktorý sa v porovnaní so staršími modelmi príliš nezmenil. Má nový, krajší dizajn, vďaka novému písmu je ľahšie čitateľný. Ponúka tri spôsoby zobrazenia a štandardný spôsob pridávania nových záznamov.
K dispozícii sú aj poznámky a pripomienkovač.
Medzi nové funkcie patrí Motosync (synchronizačný nástroj s novými funkciami), download manager a nový súborový manažér.
Ak ste aj vy patrili k tým používateľom, ktorým v telefónoch Motorola nevyhovoval príliš jednoduchý budík, máme pre vás výbornú správu: Motorola konečne zmenila budík a pridala mu niekoľko praktických nastavení. V novom budíku si teda nastavíte nielen čas, ale aj spôsob opakovania s možnosťou výberu pracovných dní alebo víkendov pri opakovanom budení. Milo nás prekvapilo aj množstvo budíkov, ktoré si možno nastaviť. Telefón pravdepodobne podporuje „nekonečné“ množstvo nastavených zvonení – pri 25 rôznych nastaveniach sme už ďalej funkciu prestali testovať :)
V budíku si možno nastaviť aj rôzne zvuky budenia. Medzi jednotlivými časmi sa možno jednoducho pohybovať a rôzne nastavenia možno aktivovať jedným stlačením joysticku. Dokonalé riešenie pre tých, ktorí často cestujú!
V telefóne možno nájsť aj funkciu svetový čas s tromi rôznymi časmi vo svete (vo výbere miest nechýba ani Bratislava) a nová kalkulačka. Má síce podobný dizajn ako tá v starom systéme, ale ponúka viac funkcií a dokonca má v sebe schovanú funkciu prepočítavania hodnôt.
Záznamník hovorov má okrem príjemného dizajnu dve zásadné novinky – dokáže zaznamenať viac ako hodinu záznamu a počas neho sa na obrazovke zobrazuje aktívny ekvalizér, ktorý sa pohybuje podľa úrovne zvuku.

SkryťVypnúť reklamu

Multimédiá
Motorola ROKR E2 podporuje, samozrejme, MP3 zvonenia. Predpokladáme, že má integrovanú podporu formátov MIDI a WMA, Motorola totiž bežne nezverejňuje špecifikácie svojich noviniek.
Chýbajúca podpora iTunes je pre nás sklamaním, pretože nás v modeli ROKR E1 nadchla jednoduchosť a prehľadnosť systému od Apple. Na druhej strane, Motorola používa svoj systém, ktorý je veľmi podobný, takže používateľ nie je príliš ukrátený. Nepoznáme však zatiaľ synchronizačný nástroj Motoroly na kopírovanie skladieb do telefónu. Je však celkom možné, že ho nebude vôbec treba inštalovať. Čítajte však ďalej!
Hlavným ovládacím prvkom MP3 prehrávača na displeji je koliesko so základnými funkciami – tie sa ovládajú pohybom joysticku.
Prehrávač má tieto podporuje funkcie shuffle a scan a má vlastný ekvalizér. Ten ponúka 12 rôznych predvolených režimov. Počas prehrávania možno zapnúť funkciu Spatial Audio s 3D efektom, alebo Bast Boost so 7 úrovňami basov. Nastaviť si možno aj obrázok pod player či správanie prehrávača po ukončení hovoru.
Trochu ťažkopádne je pridávanie skladieb do playlistov. Naopak, mimoriadne oceňujeme spôsob práce s MP3 skladbami. Na ich nahrávanie na kartu netreba žiaden softvér, stačí skopírovať len skladby v adresárovej štruktúre, ktorú softvér telefónu rešpektuje. V telefóne je potom k dispozícii úplne nová funkcia Media Finder, ktorá prehľadá všetky časti pamäte a načíta si každú zmenu súborovej štruktúry.
V telefóne je aj FM rádio, ktorému chýba trendová podpora funkcie RDS. Názvy staníc si však môžete doplniť a uložiť ich do jednej z 30 voľných pozícií. Rádio funguje po zasunutí akýchkoľvek slúchadiel do konektora – slúžia ako anténa. Medzi funkciami nájdete aj automatické ladenie.

SkryťVypnúť reklamu

Personalizácia
Ako sme už spomenuli, telefóny Motorola ako jediné na trhu ponúkajú možnosť detailného prispôsobenia telefónu podľa potrieb a návykov používateľa. Okrem toho si, samozrejme, môžete nastaviť vlastné zvonenia, pozadia a šetriče obrazovky.

Zábava
V testovanom telefóne sme našli len jednu hru – Adventure Island. Motorola ROKR E2 podporuje 3D hry spolu s Java MIDP 2.0.

Dáta
Telefón podporuje prenos dát cez GPRS triedy 10, má integrovaný WAP 2.0. EDGE chýba. Bluetooth má úplne nové používateľské prostredie a zdá sa, že v nových telefónoch ho bude možné používať v jednoduchšom režime ako doposiaľ. Infraport chýba, zato USB port podporuje rýchly štandard 2.0.

Internet
V telefóne je predinštalový plnohodnotný internetový prehliadač Opera mini 8.0. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám ho aktivovať a sprevádzkovať.

SkryťVypnúť reklamu

Pamäť a pamäťová karta
Interná pamäť telefónu má kapacitu cez 10 MB. Motorola sa ju rozhodla doplniť pamäťovou kartou Secure Digital (SD). Je to najlepšie možné rozhodnutie a Motorola zas ukázala, že je v myslení o krok vpred v porovnaní s konkurenciou. Prečo?
Odpoveď je jednoduchá. Honba za miniaturizáciou síce prináša výrobcom zisky, no dopláca na ňu používateľ. Miniverzie kariet sú drahšie, horšie dostupné a predovšetkým, po nekonečných sľuboch ešte stále nedosahujú kapacitu veľkých verzií. SD karty sú naopak dnes veľmi rozšírené, cenovo dostupné a ich kapacita dosahuje prijateľných 2 GB. Ďalšou výhodou je, že dnes je už v každom počítači čítačka kariet, resp. je dostupná ako prídavné zariadenie v prijateľnej cene. S bežnou SD kartou, ktorú podporuje väčšina zariadení sa tak veľmi jednoducho manipuluje bez potreby používať rôzne nástavce. Skrátka, na kartu si nahráte hudbu, vložíte do telefónu a môžete začať počúvať. Jednoduché, rýchle a finančne najprijateľnejšie riešenie ocení nejeden používateľ, ktorému záleží na cene. Názorne – pamäťová karta SD s kapacitou 1 GB sa dá kúpiť už za 1000 – 1200 Sk. Rovnako veľká pamäťová karta Memory Stick Duo s adaptérom nejde pod 2000 - 3000 Sk... A miniatúrne pamäťové karty TransFlash zas na Slovensku nedostať.

SkryťVypnúť reklamu

Fotoaparát
V telefóne je fotoaparát s rozlíšením 1,3 megapixelu. Ako bonus k nemu výrobca prihodil LED diódu ktorá sa však rozsvieti až pri samotnom fotografovaní a nemožno ju použiť ako prídavné svetlo. Fotoaparát dokáže snímať aj video vo formáte 3GP. Hodnotenie fotoaparátu vám prinesieme až v recenzii.

Batéria
Výrobca do telefónu dodáva batériu Li-Ion s kapacitou 850 mAh. Jej výdrž nepoznáme.

Celkové hodnotenie
Motorola ROKR E2 priniesla niekoľko pozitívnych zmien. Kompletná zmena operačného systému demonštruje schopnosť Motoroly udržať sa medzi elitou. Nové používateľské prostredie nás milo prekvapilo a ak výrobca dokáže ustrážiť rýchlosť systému, nájde si mnoho stúpencov. Ďalším milým prekvapením je, že Motorola začala myslieť viac na spotrebiteľa ako na zisky pre seba a dodávateľov. Ako jeden z mála výrobcov do telefónu integroval 3,5 mm jack pre bežné slúchadlá. Nepotrebujete sa trápiť buď so slúchadlami v základnej dodávke, alebo zbytočne priplácať za rôzne adaptéry, skrátka, do telefónu pripojíte svoje overené kvalitné slúchadlá a vychutnávate si hudbu. To isté platí pre podporu SD kariet – jeden z najrozšírenejších formátov vôbec je cenovo dostupný, má dostatočnú kapacitu i prenosovú rýchlosť.
Motorola ROKR E2 je dokonalý hudobný telefón a ak sa cena telefónu bude pohybovať okolo 10.000 Sk, ako naznačujú niektoré zdroje, stane sa veľmi silným hráčom na trhu. Má totiž všetko, čo má mať a nič viac používatelia nepotrebujú.

SkryťVypnúť reklamu
Motorola ROKR E2 v strieborno-bielej úprave

FOTO - MARIÁN PAVEL/MOBIL.SME.SK

Motorola ROKR E2 v čierno-oranžovej úprave

FOTO - JAN MATURA/MOBIL.CZ

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Komerčné články

  1. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  2. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  1. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  4. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  5. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  8. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  1. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 12 659
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 5 924
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 5 182
  4. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 3 604
  5. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 3 523
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 147
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 2 986
  8. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 2 594
SkryťZatvoriť reklamu