Je to už druhá beseda svojho druhu, ktorá sa konala pod záštitou predsedu NR SR Jozefa Migaša. "Pred troma rokmi bol podobne predstavený projekt Infovek, ktorého ciele sa v súčasnosti napĺňajú, a preto očakávam pozitívny vývoj v budovaní e-Government na Slovensku," uviedol J. Migaš.
V úvode prezentovali svoje skúsenosti s implementáciou a využívaním e-Government zástupcovia Českej a Chorvátskej republiky. V Českej republike vybudovalo ministerstvo práce a sociálnych vecí informačný systém štátnej sociálnej podpory. Prostredníctvom takzvaných informačných kioskov, ktorých používanie je zadarmo, si môžu občania ČR zistiť informácie o dávkach štátnej sociálnej podpory, o tom, či majú na ňu nárok a taktiež môžu o ňu požiadať. Prístup k týmto informáciám získajú občania i prostredníctvom internetu. To šetrí ich čas i peniaze, uviedol námestník ministra práce a sociálnych vecí ČR Miloslav Vaněk. Prostredníctvom informačného systému sa ročne vypláca 33 miliárd Kč a počet vyplatených dávok je približne 45 miliónov.
Na podujatí prebehla prezentácia "Budovanie e-Government ", podaná ministrom školstva SR Milanom Ftáčnikom, ktorej obsahom bola súčasná situácia v tejto oblasti na Slovensku. Následne vystúpil predseda zahraničného výboru NR SR Peter Weiss s materiálom "Európska integrácia a politické podmienky pre e-Government".
V skorých večerných hodinách predstavil svoju prípadovú štúdiu virtuálneho Slovenska podpredseda ZMOS Jozef Mrva. Ďalej vystúpila riaditeľka odboru informatiky Úradu vlády SR Lucia Mušková a načrtla problematiku stratégie informatizácie verejnej správy a nakoniec o reálnom stave e-Government na Slovensku informoval Miroslav Drobný z portálu Superzoznam.