MEGARECENZIA + VIAC AKO 100 FOTOGRAFIÍ + VIDEO!

Samsung SGH-D600e: horúci kandidát na najpodarenejší mobil roka

Manažérsky slider Samsung SGH-D600e prichádza konečne na slovenský trh – v týchto dňoch sa začína predávať a na začiatku decembra sa dostane aj do dotovanej ponuky operátorov.


Je to nástupca podareného predchodcu D500, s bohatšou výbavou a lepšími parametrami. Používateľa pri výbere presvedčí 2-megapixelový fotoaparát, veľká interná pamäť doplnená pamäťovou kartou Trans-Flash, mimoriadne kvalitný displej, alebo možnosť pripojiť telefón k televízoru.

Dizajn a klávesnica
Samsung v poslednom čase predstavuje dizajnovo príbuzné telefóny – najpodobnejšie sú si práve posúvacie mobily (slidery). Model D600e sa príliš neodlišuje od predchodcu, D500. Na druhej strane, dizajn telefónu je taký podarený, že výrazné zmeny ani nepotrebuje. Pretiahnutá zaoblená konštrukcia telefónu výborne sadne do ruky a ocenia ju predovšetkým používatelia, ktorí majú problémy s malými telefónmi. Problémy sme však mali s vysúvaním – nie a nie si nájsť ten správy grif. V reklame manekýn telefón otvára posunutím bočnej časti – to sa nám nepodarilo. Najjednoduchšie bolo zaprieť sa do sklíčka displeja, no v praxi si zas človek „zacapká“ displej. Pri zatváraní sa už možno zaprieť do mierne vyvýšenej lišty pod displejom.
Telefón má dizajn charakteristický pre telefóny Samsung – prevládajú zaoblené hrany s kontrastujúcimi ostrými líniami delenia funkčných tlačidiel. Na prednom paneli je charakteristické päťsmerové tlačidlo, ktoré lemuje chrómovaný rámček. V strede má zasadené opäť pochrómované potvrdzovacie tlačidlo. Okolo päťsmerového tlačidla sú v skupine dve funkčné tlačidlá na ovládanie menu, dve tlačidlá na prijatie a ukončenie hovoru a jedno tlačidlo na mazanie alebo zamietnutie akcie, označené ako „C“.
Na pravom boku nájde používateľ systémový konektor na pripojenie slúchadiel, či TV kábla a pod ním je ovládacie tlačidlo fotoaparátu. Konektor je prakticky schovaný pod odsúvacou plastovou krytkou.
Na ľavej strane je dvojtlačidlo na ovládanie hlasitosti a šachta na pamäťovú kartu, zakrytá len gumenou krytkou.
V spodnej časti je systémový konektor na pripojenie nabíjačky či USB kábla, opäť zakrytý gumenou krytkou. Všetky krytky telefónu sú uchytené, takže nehrozí ich strata, no na druhej strane napríklad krytka systémového krytu zbytočne prekáža pri zasunutí konektoru nabíjačky.
Vo vrchnej časti telefónu používateľ nájdete len otvor na uchytenie šnúrky na krk.
Po otvorení telefónu prekvapí klávesnica, ktorá má pohodlne veľké, mierne vypuklé klávesy umiestnené v jednom bloku. Jednotlivé klávesy oddeľuje úzka štrbina, horizontálne mierne rozšírená.
Na zadnej strane sú vedľa seba umiestnené LED dióda, objektív fotoaparátu a malé zrkadielko, ktoré tvorí okienko vylešteného chrómovaného povrchu plastu. Kryt s integrovanou batériou zaberá tri štvrtiny zadnej plochy telefónu.
Na oboch stranách je vo vrchnej časti otvor na stereo reproduktory.
Kryt telefónu tvorí kombinácia vysokolešteného čierneho plastu s matným, ktorý dopĺňajú tlačidlá a lišty v pochrómovanej striebornej úprave. Použité materiály sú už tradične veľmi kvalitné a telefón pôsobí vynikajúcim dojmom.
Klávesnica je podsvietená ľadovo bielym svetlom.

Displej
Už sa opakujeme, no Samsung opäť ponúka vo svojom telefóne displej, ktorému len sťažka ostatné konkurujú. Skutočnú konkurenciu má vari len vo véčku Panasonic VS3, ktorého displej zobrazuje 16 miliónov farieb.
Samsung zvýšil v modeli D600 rozlíšenie na hodnotu QVGA – teda 240 x 320 bodov. Raster displeja je tak neuveriteľne jemný a obsah zobrazuje nezvyčajne ostro. Zobrazenie farieb ostáva na hodnote 262144, ktorá pre mobilné telefóny bohato stačí. Ako zvyčajne oceňujeme veľmi slušné podsvietenie, dokonalé zobrazenie všetkých farieb vrátane bielej farby.

Ovládanie
Päťsmerové tlačidlo je overený ovládací prvok – v modeli D600e je dostatočne veľké a dobre tvarované. V menu sa používateľ pohybuje intuitívne a pomáha si dvomi funkčnými tlačidlami. Horšie je to s používaním tlačidla „C“, ktoré v mnohých prípadoch slúži aj na akciu „o krok späť“. Používateľa zvádza stlačiť červené tlačidlo na ukončenie hovoru, ktoré ho však presunie priamo na základnú obrazovku. Je to však len otázka zvyku, ak prechádzate z inej značky telefónu.
Veľmi veľké výhrady máme opäť k potvrdzovaciemu tlačidlu centrálneho päťsmerového tlačidla. Výrobca už veľmi dlhý čas čelí kritike za to, že toto tlačidlo je vyhradené na spustenie internetového prehliadača, pričom používateľ očakáva vstup do menu. V niektorých modeloch Samsung túto vlastnosť odstránil a prispôsobil sa požiadavkám, no v modeli D600e sa nepochopiteľne vrátil o krok späť a dokonca vytvoril akéhosi „mačkopsa“. V pohotovostnom režime totiž slúži stredové tlačidlo na spustenie internetového prehliadača, no po vstupe do menu sa jeho funkcia zmení na potvrdzovacie tlačidlo „OK“. Používateľ je z toho pri používaní telefónu dokonale zmätený – pravidelne sme toto tlačidlo omylom stláčali v pohotovostnom režime, očakávajúc vstup do menu, a nechtiac sme spúšťali prehliadač. Používateľov s dátovo obmedzeným prístupom na internet to môže stáť zbytočné peniaze.

Menu a operačný systém telefónu
Samsung v predchádzajúcom modeli D500 podstatne zlepšil vlastnosti menu a operačného systému a v modeli D600e, našťastie, žiadne veľké zmeny neprichystal.
Do menu sa vchádza stlačením ľavého funkčného tlačidla, pravé je vyhradené na vyhľadávanie v kontaktoch.
Menu telefónu tvorí skupina 6 ikon: záznamy o hovoroch, telefónny zoznam, aplikácie, súborový manažér, správy, prehliadač, kalendár, fotoaparát a nastavenia.
Systémové písmo v telefóne je zbytočne veľké – používatelia so zrakovými problémami to iste ocenia, no používanie písma v tejto veľkosti prináša aj logické nedostatky. Napríklad nedokončené nadpisy v menu a pod.
Submenu telefónu ostáva čisto textové v riadkoch pod sebou, pričom Samsung ponecháva veľmi praktickú možnosť rýchlej voľby pomocou číslovania riadkov.
V niektorých položkách možno listovať aj horizontálne a prepínať záložky – napríklad v zobrazení záznamov o hovoroch.
Spôsob základného zobrazenia menu si možno zmeniť – na výber sú dve možnosti – buď na zobrazenie animovaných ikoniek, ktoré sa mierne vydúvajú, alebo na zobrazenie šiestich zón ohraničených rámčekom, v ktorých sa ikony výrazne animujú na spôsob prostredia Aqua v operačnom systéme počítačov Apple Macintosh. Oba spôsoby zobrazenia sú veľmi príťažlivé, no predsa len štandardné zobrazenie ikon nám pripadalo oveľa rýchlejšie na presúvanie v položkách.

VIDEO 1 - POHYB V MENU TELEFÓNU (DivX, 5 MB)

VIDEO 2 - ZMENA ZOBRAZENIA MENU (DivX, 2,5 MB)

ZAUJÍMA VÁS, AKO VYZERÁ KOMPLETNÉ POUŽÍVATEĽSKÉ MENU SAMSUNGU SGH-D600e? POZRITE SI KOMPLETNÚ FOTOGALÉRIU SO 70 OBRÁZKAMI!

Funkcie
Samsung D600e je výkonný manažérsky mobil a tomu zodpovedá aj jeho funkčná výbava.

Telefónny zoznam
Telefónny zoznam pracuje rovnocenne s kontaktmi na SIM karte, ale aj v internej pamäti telefónu.
V telefóne uložené kontakty môžu zabrať až 1000 miest. Sú viacpoložkové – možno si k nim uložiť 9 rôznych informácií, priradiť k nim obrázok volajúceho, vlastné zvonenie a zaradiť ich do jednej z desiatich skupín (pričom si možno vytvárať ľubovoľné vlastné).
V kontaktoch možno vyhľadávať zadaním viacerých znakov. Telefón podporuje aj funkcie vizitka a vlastné číslo.
Telefón uspokojivo pracuje aj so záznamami hovorov. Pri každom zázname uloží počet volaní, čas a dátum posledného hovoru. Každé číslo možno okamžite uložiť na SIM kartu alebo do telefónu alebo naň poslať SMS a MMS.
V záznamoch pribudla nová položka – najnovšie kontakty, v ktorej sa zhromažďujú všetky hovory. Odlíšené sú od seba ikonkou.

Správy
Centrum správ prehľadne zobrazuje SMS, EMS, MMS a e-maily. Pri písaní SMS možno spojiť až 12 správ do jednej, znaky sa odpočítavajú priamo na obrazovke.
Pri písaní SMS sa najprv volia položky ako predmet, obrázok a video, zvuk a až potom text, no poradie ich vloženia do správy, možno, samozrejme, ľubovoľne kombinovať.
V položke „Moje správy“ sú potom zoradené všetky adresáre so správami.
Samsung SGH-D600e má aj jednu pozoruhodnú funkciu – zoznam blokovaných telefónnych čísiel, od ktorých telefón nebude prijímať esemesky. Uložiť si možno blacklist až desiatich telefónnych čísiel.
E-mailový editor umožňuje nastaviť až 5 nezávislých účtov, podporuje prílohy, ktoré možno uložiť do pamäte telefónu.

Manažérske funkcie
Kalendár možno používať so zobrazením mesiaca, týždňa i samotných dní, ukladať do neho poznámky a používať ho aj ako pripomienkovač. Vytvoriť možno 4 druhy záznamov – plánovanie, výročie, úlohy a rôzne. Každý záznam je označený vlastnou charakteristickou ikonou.
Užívateľ má k dispozícii až 400 záznamov s maximálne 100 znakmi v jednom a využiť možno aj praktickú funkciu „zmeškané záznamy“ (ktorú, mimochodom, napríklad Siemens vo svojich nových telefónoch už nemá).
Diktafón má veľmi príťažlivé používateľské prostredie. Počas nahrávania záznamu, ktorý môže mať až jednu hodinu sa na obrazovke zobrazuje grafický ekvalizér s rôznofarebnými prúžkami a skupina ikoniek priradených k ovládacím tlačidlám.
Priamo z diktafónu sa dá dostať k záznamom, prehrať ich, odoslať v MMS či e-maili, presunúť ich na iné zariadenia cez Bluetooth, či nastaviť ako tón pre zvonenie alebo budík. Záznamy sa dajú prakticky triediť podľa štyroch kritérií. Samsung ponechal v telefóne aj funkciu „ochrana“ pomocou ktorej možno súbory uzamknúť pred nechceným zmazaním.
K dispozícii je aj aplikácia svetový čas, v ktorej si možno nastaviť dve časové pásma doplnené prehľadnou mapou sveta.
V aplikácii Budík si môžete nastaviť tri nezávislé časy budenia s možnosťou automatického zapnutia telefónu. Pri každom budení si možno nastaviť čas, deň v týždni a tón budíka.
Kalkulačka je jednoduchá, má prehľadné grafické prostredie a zbytočne malé zobrazenie čísiel vzhľadom k tomu, koľko miesta na veľkom displeji zaberá. Tento neduh však postihuje všetkých výrobcov, ktorí nedokážu myslieť na takéto detaily.
V telefóne je aj prevodník veličín a stopky.

Kancelárske aplikácie
Pri teste sme v telefóne hľadali prehliadač dokumentov, no nenašli sme. Keďže Samsung ho v telefóne sľúbil, nedbali sme a do telefónu sme nahrali:
- jednoduchý HTML dokument
- TXT dokument s textom obsahujúcim diakritiku
- PDF dokument
- DOC súbor s krátkym textom s štýlovaním
- XLS súbor s tabuľkou

Prehliadač rozpoznal všetky dokumenty a priradil k nim aktuálnu ikonku programu. To však bol len začiatok – to pravé vzrušenie príde, keď dokumenty otvoríte. V telefóne je nainštalovaný skrytý univerzálny a hlavne multiformátový prezerač dokumentov.
Prehliadač umožňuje rôzne nastavenia, ktoré sú univerzálny pre každý zobrazený formát súboru. Dokument možno ľubovoľne zväčšovať, umiestniť ho na stránku, podľa šírky alebo výšky, otočiť ho a premenovať, či premiestniť. Dá sa v ňom listovať po stránkach, posúvať ho hore-dole.
Zväčšovanie dokumentov vyriešili programátori mimoriadne efektne – rozostrený dokument sa nádherne zaostrí.
HTML dokument otvoril korektne – možno ho len prezerať, nedá sa klikať na linky alebo do neho inak vstupovať. Všetok text bol zobrazený korektne aj diakritikou.
TXT dokument sa zobrazil nekorektne – namiesto diakritiky sa zobrazili štvorčeky.
PDF dokument otvoril prehliadač korektne, to isté sa dá povedať aj o zobrazení súboru pre Word a Excel – ani tu diakritika nerobila žiadne problémy vrátane štýlov.

Jedinú výhradu máme k lupe – nenašli sme spôsob, ako ju nejakou skratkou aktivovať tak, aby používateľ nemusel neustále vchádzať do menu a komplikovanie ju aktivovať. Dokument sa totiž vždy otvorí v najmenšom možnom zobrazení a treba ho riadne zväčšovať, aby bol čitateľný. Pri prezeraní textov vo Worde napríklad odporúčame použiť v pôvodnom dokumente písmo s veľkosťou 26 – 32, ktoré je potom dobre viditeľné na malom displeji telefónu.
Nesmieme zabudnúť ani na ďalšiu mimoriadnu vlastnosť prezerača – je neuveriteľne rýchly. Nemá problém so zobrazením malých súborov, veľmi rýchlo otvoril aj DOC súbor s veľkosťou 100 kB a aj samotné prezeranie a listovanie v dokumente je mimoriadne svižné.
Jednoznačne môžeme potvrdiť, že Samsung ponúka doposiaľ najrozumnejšie riešený a najrýchlejšie pracujúci prezerač kancelárskych dokumentov pre mobilné telefóny.

MP3 prehrávač a hudba
V telefóne je integrovaný MP3 prehrávač. Na jednej strane je graficky mimoriadne podarený, prehľadný a s množstvom funkcií, na strane druhej nefunguje v režime na pozadí, čo môžeme považovať za vážny hendikep. Hlavne, ak túto nepríjemnú vlastnosť mal aj predchádzajúci model a výrobca s tým nedokázal nič urobiť.
V prehrávači možno nastaviť režim prehrávania cez telefón, alebo externé slúchadlá. V prehrávači si možno uložiť štyri skupiny po 30 albumov, nastaviť opakovanie skladieb, náhodné preskakovanie, zmeniť hodnoty ekvalizéra (klasika, džez, rock), zapnúť priestorový 3D zvuk, zmeniť vizualizáciu bežiacu počas prehrávania skladieb alebo dokonca aj samotný skin prehrávača. Skladby možno priamo z prehrávača odoslať na e-mail alebo cez Bluetooth do iného zariadenia.
Vďaka podpore Bluetooth 1.2 s technológiou Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) možno zvuk stereo streamovať medzi akýmkoľvek bezdrôtovým zariadením. Hudbu teda bude možné počúvať aj v bezdrôtových slúchadlách, alebo prostredníctvom autosady novej generácie v reproduktoroch automobilu.
Okrem hudobných súborov, ktoré si môžete do telefónu skopírovať sami sme v ponuke našli štyri hudobné témy, ktoré možno pustiť ako relaxačnú muziku dajme tomu pri práci. Tie sú bonusom priamo od výrobcu aj s pestrofarebnými šetričmi obrazovky.

ZAUJÍMA VÁS, AKO VYZERÁ KOMPLETNÉ POUŽÍVATEĽSKÉ MENU SAMSUNGU SGH-D600e? POZRITE SI KOMPLETNÚ FOTOGALÉRIU SO 70 OBRÁZKAMI!

Multimédiá
Telefón dokáže pracovať s obrázkami aj videom. Pre obrázky je k dispozícii aj editor, pomocou ktorého môžete zmeniť jas, farby, pridávať rámčeky, otáčať obraz a výslednú fotku poslať priamo cez Bluetooth na tlačiareň. Fotografie možno zobrazovať podľa kategórií – nafotené obrázky sú v inom adresári, ako stiahnuté. Fotky možno zobrazovať po jednej pod sebou, alebo z nich vytvoriť mriežku. Ako zvonenia možno použiť buď 64-tónové polyfonické zvuky alebo priamo MP3 skladbu.

Zábava
V telefóne sme našli tri predinštalované hry pochádzajúce z predchádzajúceho modelu D500: Forgotten Warrior (plošinová skákačka), Freekick (futbal – streľba na bránu) a Arch Angel (vesmírna strieľačka).
Do telefónu si môžete stiahnuť ďalšie Java hry, podporuje Javu MIDP 2.0.

Súborový manažér
V telefóne je len veľmi jednoduchý súborový manažér, ktorý zobrazuje obrázky, videá, hudobné súbory, zvuky a iné súbory (tam sa napríklad ukladajú súbory odoslané cez Bluetooth).
Súbory možno presúvať, premenovať, funguje aj multi-značenie a následné operácie, súbory možno triediť podľa parametrov. Zaujímavé je, že ak chcete súbory kopírovať cez Bluetooth, musíte túto vlastnosť pre jednotlivé obrázky (ale aj hromadne) povoliť. Nie je to zlé bezpečnostné opatrenie – nemôže sa stať, že vám ich niekto stiahne bez vášho vedomia.

Personalizácia
Okrem bežných pozadí a screensaverov si možno vybrať aj farebné témy. Dve predinštalované sa nám vôbec nepáčili, možno však stiahnuť ďalšie.
Ako zvonenia možno použiť akýkoľvek zvuk v telefóne, predinštalované polyfonické zvuky sú zaujímavé, no MP3 zvonenia sú dnes už atraktívnejšie, hlavne, ak si ich viete sami upraviť a skopírovať do telefónu. Možnosť zmeniť spôsob zobrazenia hlavného menu sme už spomínali.

Prenos na TV
Jednou z hlavných nových funkcií je možnosť prenosu obrazu na televízor. V štandardnom balení si nájdete kábel, ktorý môžete do televízora napojiť cez cinch konektory (prípadne si môžete zaobstarať konektor cinch/scart, funguje to aj takto).
Po zapojení stačí na televízore navoliť video-kanál, displej na telefóne zhasne a vy vidíte všetko v špičkovej kvalite na obrazovke televízora. Telefón zobrazuje úplne všetko, vrátane hlavného menu, skrátka len pozeráte na televízor a telefón ovládate tak ako predtým.
Prihliadnuc na fakt, že takéto jednoduché riešenie ešte neponúkol žiaden konkurenčný výrobca sme boli nadšení – ak bude k telefónu dostupná Bluetooth klávesnica, vieme si veľmi jasne predstaviť situáciu, keď bude možné cez telefón a televízor pohodlne chatovať, používať IRC, písať e-maily či dlhšie poznámky. To však nie je všetko – telefón dokáže automaticky prehrávať uložené video na celej obrazovke televízora, takže si možno na kartu uložiť film a kdekoľvek v hoteli si ho pozrieť v celkom prijateľnej kvalite. Prekvapila nás aj možnosť počúvať MP3 cez televízor. Veľmi slušne sa na TV zobrazovali aj kancelárske dokumenty.
Jednoduché, efektné, v slušnej kvalite. Klobúk dole!
Našli sme však aj drobné nedostatky – obrázky sa napríklad nezobrazujú v režime fullscreen a pri prezeraní kancelárskych dokumentov sme nenašli spôsob, ako ich lupou zväčšiť v prípade, že je v nich malé písmo.

Ukážky, ako Samsung SGH-D600e zobrazuje dokumenty na obrazovke televízora. Obrázky sú v rovnakom formáte ako zobrazenie na TV bez akýchkoľvek zmien. Prvé obrázky ukazujú fotografovanie s náhľadom na TV, ďalšie zobrazenie dokumentov v MS Office, HTML a PDF a napokon prehrávanie videa.

Fotografie TV so signálom z mobilu:

Ukážky videa v režime fullscreen:

Dáta
V telefóne je k dispozícii Bluetooth, GPRS triedy 10 a WAP 2.0. Označenie „e“ v názve D600e značí ešte jednu vlastnosť – telefón zvláda aj prenosy cez EDGE triedy 10. Priamo v základnom balení používateľ nájde aj USB kábel pre pripojenie k počítaču.
Bluetooth 1.2 v telefóne podporuje okrem funkcie Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) aj funkciu AV Remote Control Profile (AVRCP). Vďaka nej možno priamo z bezdrôtových slúchadiel ovládať základné funkcie prehrávača ako je play, pause, rewind, alebo skip.
Nová D600e dokáže cez Bluetooth zdieľať dáta a synchronizovať ich s počítačom. Novinkou je podpora bezdrôtových tlačiarní s profilom Basic Printing Profile (BPP). Priamo z telefónu možno tlačiť obrázky, súbory, MMS, kontakty, položky kalendára a pod. Vďaka technológii PictBridge možno telefón cez USB priamo prepojiť s tlačiarňou a tlačiť bez použitia PC.
Táto výbava je momentálne špičková, aj keď sa na trh chystajú telefóny s rýchlejším GPRS a EDGE triedy 11.

Pamäť a pamäťová karta
V telefóne je interná dynamická pamäť s kapacitou 81 MB, ktorú dopĺňa maličká pamäťová karta T-Flash do kapacity 512 MB.

Fotoaparát
V telefóne je 2-megapixelový fotoaparát, v ktorom nájdete množstvo nastavení. Dopĺňa ho LED dióda, ktorá slúži ako blesk.
Pred fotografovaním si možno vybrať režim záberu – jednoduchá snímka, multifotografovanie so 6,9 a 15 zábermi za sebou, alebo spojené fotografie, z ktorých možno vytvoriť panorámu.
K dispozícii sú aj rôzne efekty: čiernobiele, negatív, sépia, reliéf, skica, patina, mesačný svit, hmla, alebo veselé rámčeky.
Nastaviť možno aj samospúšť.
Parametre fotografií možno takisto upraviť: vybrať si môžete 7 veľkostí fotografie (najväčša 1600 x 1200 bodov, najmenšia 240 x 180 bodov), či štyri úrovne kvality fotografie. Nastaviť sa dá meranie expozície, vyváženie bielej, ISO, či nastaviť nočný režim.
Fotoaparát zvláda aj nakrúcanie videa v štyroch veľkostiach, najväčšie ponúknuté rozlíšenie je QVGA 240 x 320 bodov. Vybrať si možno opäť štyri úrovne kvality obrazu a pred nakrúcaním sa dá nastaviť aj vyváženie bielej.
Výsledok nášho fotografovania nájdete v priloženej fotobanke.

Batéria
V telefóne je batéria Li-Ion s kapacitou 900 mAh, ktorá pravdupovediac len s obtiažami zvláda energetické nároky zamestnaného používateľa. Pri bežnom používaní vám telefón na jedno nabitie vydrží približne 3 dni a 3 noci, no napríklad pri intenzívnom testovaní, spustených prenosoch cez Bluetooth, častom pripájaní k TV a fotografovaní sme batériu zdecimovali za necelých 10 hodín prevádzky. K takémuto telefónu by sa hodila podstatne silnejšia batéria, výrobcovia tento fakt veľmi často prehliadajú.

Celkové hodnotenie
Aj keď na nás Samsung D600 sprvu pôsobil ako lepšie vybavený model D500, po intenzívnom testovaní sme zistili, že výrobca ponúka oveľa viac. Všetky prednosti, ktoré sme spomínali v úvode článku robia z tohto telefónu adepta na jeden z najvydarenejších modelov roka. Pripojenie k TV a veľmi dobre vyriešený prehliadač kancelárskych dokumentov si nás okamžite získali, nehovoriac o špičkovom displeji s neuveriteľne jemným rastrom. Oceňujeme aj fakt, že telefón je veľmi rýchly, čo pri množstve ponúkanej grafiky a náročných aplikáciách určite nebolo jednoduché dosiahnuť. Samsung D600 si nás okamžite získal a je dôstojným nástupcom predchádzajúcich modelov.

Najčítanejšie na SME Tech


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

ŠPORT

Slovanu kuriózny gól nepomohol, doma prehral s Kazaňou

Bratislavský klub v stretnutí aj vyhrával, napokon prehral o tri góly.

SVET

Merkelová prijatie utečencov po rokoch neľutuje

Nemecká kancelárka nechce prijímať ďalších ľudí zo Sýrie.

DOMOV

Počas týždňa bez áut kolabuje doprava

O dopravu v Bratislave sa 60 rokov nikto nestaral.

Neprehliadnite tiež

Microsoft rozseká Windows 10 Mobile, chystá modulárnu Andromedu

Nová stratégia zníži náklady na vývoj i podporu. Microsoft chce byť dostupnejší pre výrobcov.

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

Klimatológovia: Hurikány spôsobili tento rok najdrahšie škody v histórii

Čo hovoria odborníci na tohtoročnú rekordnú sezónu hurikánov.

Google začal linkovať adresy a telefónne čísla

Ak často prepisujete v mobile kontaktné údaje, už to nebudete musieť opakovať.

Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 3. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 4. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 5. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 6. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 7. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty?
 8. ENGIE Services odovzdala do prevádzky novú kotolňu v Košiciach
 9. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty
 10. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne
 1. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 2. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 3. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 4. Slávnostná imatrikulácia SvF STU v Bratislave
 5. Unverzita vyTVORená nápadmi študentov!
 6. Slovenské mestá môžu využiť eurofondy na zelené strechy
 7. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 8. Program obnovy chodníkov v Starom Meste schválený
 9. Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE
 10. Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE
 1. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 8 509
 2. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 3 845
 3. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 3 122
 4. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár 2 975
 5. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 2 769
 6. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne 2 143
 7. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 1 691
 8. Kedy sa refinancovanie oplatí? 1 687
 9. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande 1 405
 10. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished! 1 398