„SR má veľký priestor na zvýšenie penetrácie a zníženie nákladov na internet dvoma možnosťami. Prvou možnosťou je zvýšiť konkurenciu a nezáleží na tom, či ide o konkurenciu v oblasti hlasových alebo dátových služieb, tu vidíme väčšiu konkurenciu na mobilnom trhu. Druhou možnosťou je zvýšiť chuť ľudí používať internet a pochopiť jeho prínosy," uviedol Lanvin na tlačovej besede pri príležitosti medzinárodného kongresu ITAPA 2005.
Ten je už po štvrtý rok platformou pre diskusie, formulovanie vízií a nachádzanie riešení v oblasti informatizácie verejnej správy. Podľa Lanvina ak ľudia v oblastiach s nízkou penetráciou uvidia vymoženosti každodenného využívania lokálnych služieb internetu, zvýši sa tým dopyt po internete a následne sa znížia ceny za internet.
Ako Lanvin ďalej povedal, e-government je veľmi efektívny spôsob ako napomôcť rozvoju ekonomiky a aj rozvoju podnikania. Slovensko podľa neho dokázalo, že je schopné sa pozitívnym spôsobom rozvíjať a participovať konkurenčným spôsobom na procese globalizácie. Lanvin ocenil, že sa Slovensku podarilo úspešne realizovať štrukturálne reformy dôchodkového systému, zdravotného systému a fiškálne reformy aj napriek tomu, že boli zložité.
„Slovensko musí využiť výhodu silného ľudského kapitálu, akým je vzdelanosť v krajine, znalosti, zručnosti a kultúra, tým, že bude rozvíjať informačnú infraštruktúru a rozširovať telekomunikačné systémy," dodal Lanvin. Zároveň uviedol, že pri rozvoji telekomunikačnej infraštruktúry na Slovensku nevníma ako problém, že rezort dopravy a rezort telekomunikácií spája jedno ministerstvo, ako problém vníma skôr fakt, že bývalý monopol na telekomunikačnom trhu sídli v tej istej budove ako ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií.
Podľa Christiana Ruppa z Úradu rakúskeho spolkového kancelára Rakúsko, ktoré je v súčasnosti na druhom mieste v poskytovaní služieb verejnej správy, investovalo do vybudovania rakúskeho systému e-governmentu zhruba 30 mil. eur. "Táto investícia má však veľkú mieru návratnosti, keďže vďaka službám e-governmentu ušetrí Rakúsko ročne napríklad 2,5 mil. eur na ministerstve spravodlivosti, keďže netreba v komunikácii so súdmi tlačiť všetky spisy a rozposielať úradné dokumenty poštou v obálkach," uviedol na tlačovej besede Rupp.