SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Pero, ktoré sa s vami porozpráva

Firma Leapfrog Enterprises sa chystá zaútočiť na predvianočný trh s originálnou hračkou: hovoriacim perom. Fly Pen obsahuje miniatúrnu kameru, ktorá sleduje napísané znaky a softvér, ktorý ich rozoznáva. V hornej časti tučného pera je malý reproduktor, .

FOTO - ČTK/AP

Firma Leapfrog Enterprises sa chystá zaútočiť na predvianočný trh s originálnou hračkou: hovoriacim perom. Fly Pen obsahuje miniatúrnu kameru, ktorá sleduje napísané znaky a softvér, ktorý ich rozoznáva. V hornej časti tučného pera je malý reproduktor, vďaka ktorému má dieťa spätnú väzbu na svoje výtvory (pero však možno pripojiť aj na slúchadlá).

Pero možno využiť vďaka niekoľkým špeciálnym programom. Stačí napríklad načrtnúť obrysy kalkulačky a potom zapísať na papier matematický vzorec, pero hlasom oznámi výsledok. Ak nakreslíte miniatúrny klavír a budete na ňom stláčať klávesy, pero ich zahrá. Prístroj sa dá využiť aj na učenie gramatiky a dokúpiť si k nemu možno aj ďalšie moduly, napríklad pre vyučovanie cudzích rečí alebo jednoduché hry.

Nevýhodou je, že je nutné používať špeciálne a relatívne drahé papiere dodávané priamo od výrobcu. Tie umožňujú peru zorientovať sa na stránke a "pochopiť", čo jeho majiteľ píše. Softvér v pere navyše nemusí vždy fungovať dokonale a občas treba pero "reštartovať" podobne ako počítač, píše agentúra AP.

Technológiu hovoriaceho pera vyvinula švédska firma Anoto, doteraz sa však objavovala najmä vo výrobkoch určených pre firmy, nie v hračkách.

Pero určené pre 8-13-ročné deti bude stáť okolo 3000 korún.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Technologické hračky

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vedátorský podcast

Vďaka akému princípu lietajú lietadlá?

Ako vyzerá fyzika lietania.

Na Mesiaci má byť 4G sieť. Vybuduje ju Nokia

Zariadenie vynesú koncom roka 2022.

Vizualizácia práce astronautov na Mesiaci. NASA a telekomunikačný výrobca Nokia sa spojili, aby na našej družici poskytli prvú bezdrôtovú sieť 4G.
Koľko známych vesmírnych objektov na fotke nájdete? Fotka Tomáša Slovinského sa už tretíkrát za posledný rok stala Astronomickou snímkou dňa NASA.