SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Pero, ktoré sa s vami porozpráva

Firma Leapfrog Enterprises sa chystá zaútočiť na predvianočný trh s originálnou hračkou: hovoriacim perom. Fly Pen obsahuje miniatúrnu kameru, ktorá sleduje napísané znaky a softvér, ktorý ich rozoznáva. V hornej časti tučného pera je malý reproduktor, .

FOTO - ČTK/AP

Firma Leapfrog Enterprises sa chystá zaútočiť na predvianočný trh s originálnou hračkou: hovoriacim perom. Fly Pen obsahuje miniatúrnu kameru, ktorá sleduje napísané znaky a softvér, ktorý ich rozoznáva. V hornej časti tučného pera je malý reproduktor, vďaka ktorému má dieťa spätnú väzbu na svoje výtvory (pero však možno pripojiť aj na slúchadlá).

Pero možno využiť vďaka niekoľkým špeciálnym programom. Stačí napríklad načrtnúť obrysy kalkulačky a potom zapísať na papier matematický vzorec, pero hlasom oznámi výsledok. Ak nakreslíte miniatúrny klavír a budete na ňom stláčať klávesy, pero ich zahrá. Prístroj sa dá využiť aj na učenie gramatiky a dokúpiť si k nemu možno aj ďalšie moduly, napríklad pre vyučovanie cudzích rečí alebo jednoduché hry.

Nevýhodou je, že je nutné používať špeciálne a relatívne drahé papiere dodávané priamo od výrobcu. Tie umožňujú peru zorientovať sa na stránke a "pochopiť", čo jeho majiteľ píše. Softvér v pere navyše nemusí vždy fungovať dokonale a občas treba pero "reštartovať" podobne ako počítač, píše agentúra AP.

Technológiu hovoriaceho pera vyvinula švédska firma Anoto, doteraz sa však objavovala najmä vo výrobkoch určených pre firmy, nie v hračkách.

Pero určené pre 8-13-ročné deti bude stáť okolo 3000 korún.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Technologické hračky

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik

Klik: Zmazanie Trumpa je začiatok novej éry sociálnych sietí

Komentovaný prehľad technologických správ.

Podcast Klik.
Podcast Tech_FM

Ukázali, ako by sa dala získavať energia z čiernej diery

Podcast o novinkách z vedy.

Samsung ukázal nové smartfóny, všetky s podporou 5G

Namiesto veľkých zmien prišla evolúcia.

V Indonézii objavili najstaršiu jaskynnú maľbu

Vek maľby prasaťa sa odhaduje minimálne na 45 500 rokov.

Jaskynná maľba prasaťa celebského na Sulawesi.