SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

MediEvil: Resurrection - s našim návodom sa nestratíte

Dnes sme pre vás pripravili super kombo - recenziu a zároveň návod na PSP titul MediEvil: Ressurection. S našim podrobným (a rozsiahlym) popisom úrovní sa v hre určite nestratíte.

Bližšie informácie o tomto stredovekom dobrodružstve nájdete v našej recenzii. Nakoľko sa v hre môžete ľahko zaseknúť, rozhodli sme sa vám pomôcť a zároveň s recenziou prinášame návod. No ešte predtým než začneme, máme tu niekoľko užitočných rád. S peniazmi nešetrite, zbrane si za ne aj tak nekúpite a po smrti vám budú nanič. Niektoré zbrane majú percentuálne znázornenú opotrebovanosť, preto s nimi narábajte opatrne. V každom levely sa snažte zneškodniť všetkých protivníkov a získať zlatý kalich, inak nazývaný aj Chalice, pretože iba tak sa dostanete do siene hrdinov. Očividné nedostatky AI využite vo svoj prospech.

Skryť Vypnúť reklamu

Dan's Crypt
Dlhé FMV zakončené znovu vzkriesením Dana, predstavuje slávnostne otvorenie hry. Prečítajte knihy ležiace na podstavcoch (stlačte pri nich X). Zoberte životodárnu fľašku z miestnosti naľavo a dostaňte sa do pravej (tréningovej) časti, kde už na vás čaká drevený meč. Pokračujte ďalej k malému potôčiku, ktorý preskočte. Schmatnite 50 zlatiek, Time Rune a vráťte sa do hlavnej haly. Pristúpte k dverám, konkrétne k podivnej ruke, ktorá vám automaticky vyberie a použije TR. Počas putovania narazíte na viacero druhou rún. Nikdy sa ich nesnažte prenášať do ďalšieho levela.

The Graveyard
Hall of Heroes: Crossbow
Z náhrobného kameňa v (ľavej) slepej uličke zoberte Short Sword a rozdajte si to s prvými nepriateľmi. Dobehnite na rázcestie. V pravej uličke nájdete Earth Rune strážený obéznou potvorou. Rýchlo ju zlikvidujte a s rúnom pokračujte ľavou cestičkou k novej zbrani. S novozískaným kyjakom rozmláťte guľatý balvan prekážajúci v ceste. Dobehnite na priestranstvo so sochou v strede. Seknite jej jednu a všimnite si, že okrem pohybu otvorila i jedny dvere. Týmto spôsobom ju môžete donekonečna otáčať. Za druhými dverami v poradí sa skrýva Chalice a za štvrtými cesta k vytúženému cieľu. Rozmláťte balvan, prebehnite cez most a zoberte Moon Rune. Kúsok sa vráťte a pomocou rúna si otvorte bránu. Pokračujte k zničenému mostu, preskočte ho a prehoďte pár slov so sochou.

Skryť Vypnúť reklamu

Cemetery Hill
Hall of Heroes: Warhammer
Kľúčové predmety: Spade, Witch’s Talisman
Prebojujte sa ku kamennému vchodu (držte sa stále na pravej strane). Kyjakom zničte poličku s knihami a tresnite po páke, čím ju vlastne prehodíte. Predtým než vstúpite do novootvorených dverí, zájdite do miestnosti napravo. Švihnite kyjakom ponad oheň a rýchlo prebehnite do oválnej miestnosti. Pomocou kyjaka zapáĺte kamenný podstavec v strede. Oheň doprajte aj práve prítomným múmiám a zoberte Moon Rune. Za východom sa skrýva Witch’s Talisman a o kúsok ďalej čerstvo zasypaný hrob. Postavte sa naň a použite lopatu. Obohatený o sto zlatiek pokračujte cestou. Zabočte do uličky vpravo. Neďalekú truhlicu otvorte a rýchlo od nej odbehnite. Miesto s väčším výskytom stromov skrýva Chalice. Pri lezení na horu (neustále z nej padajú kamene) sa pridržiavajte hesla, pomaly ďalej zájdeš.

Skryť Vypnúť reklamu

Dan's Crypt
Hall of Heroes: Long Sword
V prípade potreby si doplňte energiu a pristúpte k stene naľavo od brány. Zničte ju šmahom kladiva a porazte múmiu. S lopatou znovu začnite vykonávať exhumáciu, no namiesto teľa vykopete Chalice. Zbehnite po Time Rune a ukončite level.

Hilltop Mausoleum
Hall of Heroes: Spear
Kľúčové predmety: Stain Glass Key
Porazte nepriateľov, zoberte kyjak a pomaly začnite rozbíjať náhrobne kamene kladivom. Mnohé z nich odhalia mince, no tretí v poradí na pravej strane tajnú cestu. Dobehnite do zdanlivo slepej uličky, kde postupne zničte presklennú stenu na ľavej, strednej a pravej strane. Ako prvú si vyberte uličku naľavo, preskočte niekoľko ostňov a Earth Rune bude váš. No čo čert nechcel, podlaha sa začne prepadávať. Rýchlo sa otočte a bežte naspäť. Strednou cestou dobehnite k miestu s väčším počtom malých čertíkov. Rýchlo ich odrovnajte a kladivom prerazte stenu vedľa schodov. Tajná miestnosť skrýva okrem obchodníka a vriec s peniazmi i cennú Health Bottle. Vybehnite po schodoch, prehoďte páku, zoberte Moon Rune a pokecajte s pianistom. S novou úlohou a rúnom sa vráťte na rázcestie cestou, ktorú ste absolvovali na začiatku. Vyberte si pravú uličku a z jej konca zoberte Music Sheet, ktorý venujte pianistovi. S Chaos Rune si otvorte bránu neďaleko steny, ktorú ste prerazili kladivom. Horiacu kocku v malom jarku dotlačte až na samotný koniec, kde zoberte par mincí a druhý Music Sheet. Zničte srdce a vráťte sa k pianistovi. Cestou narazíte na prvého bossa. Jeho jedinou slabinou je srdce v momente, keď sa vynesie do vzduchu a začne vdychovať kryštáliky (následne načo ich začne “pľuvať“). V prípade vychrlenia vodorovného prúdu kryštálov, stačí podskočiť. Držte sa stále v pohybe a čo nevidieť bude po všetkom. Odneste pianistovi druhý Music Sheet, zoberte neďalekú Chalice a s novým kľúčom skočte do rozbitého okna.

Skryť Vypnúť reklamu

Return to the Graveyard
Hall of Heroes: Longbow
Kľúčové predmety: Anubis Stone
Prekonajte zničený most, zozbierajte dýky a vrecia s peniazmi. Pri zdemolovanom moste skočte na vodou nadnášanú rakvu a z nej potom na neďaleké schodisko. Použite Stain Glass Key a znovu naskočte na rakvu. Pri nasledujúcom schodisku vyskočte. S Moon Rune sa kúsok vráťte. Zoberte health vial a pozabíjajte všetkých na okolí. Pokračujte cestou, kde ste brali mesačné rúno a na veľkom priestranstve najprv odrovnajte vlkov a potom otvorte truhlice (nezdržiavajte sa pri nich). Pobite zvyšných nepriateľov a pomocou krabíc vyskočte na strechu. S Earth Rune dôjdite k prednej bráne a po animácii prehoďte páku. Dostaňte sa k rázcestiu, kde si najprv vyberte pravú cestu. Zoberte Star Rune, Chalice a sochu nastavte na stred miestnosti. Prebehnite na opačnú stranu. Pomocou sochy najprv zoberte Chaos Rune a potom rovnako ako predchádzajúcu i túto nastavte čelom na stred miestnosti. Teraz vám už nič nebráni, aby ste sa konečne vybrali priamo do stredu. Na vrchole pomocou lopaty vykopte hrob a zhliadnite animáciu, zakončenú získaním prvého kúsku Anubis Stone. S nim potom pokračujte ku skupinke vlkov. Postupne ich všetkých pozabíjajte. Na scéne sa objavia dvaja, o niečo silnejší, neviditeľný vlci. Bolo by zbytočné pobehovať hore dole, pretože energiu by ste im aj tak neubrali. Ostaňte stáť pri spodnej bráne a podržaním štvorca nabite Long Sword. Počkajte pokým nezaujmete pozornosť jedného z nich a v momente keď skočí, odbehnite kúsok doprava/doľava a pustite štvorec. Niekoľkokrát túto taktiku zopakujte.

Skryť Vypnúť reklamu

Gallomwere Plains
Gallomwere Plains predstavujú malú zastávku s prípadnou možnosťou doplnenia zásob. Nájdete tu obchodníka s najnižšími cenami v hre. Množstvo minihier, kde môžete okrem peňažných výhier získať aj Carnival Token (po získaní 8 CT dostane veľmi slušné finančné ohodnotenie 5 000,- a zároveň si budete môcť vyzdvihnúť u obchodníka novú zbraň - Woden’s Brand) .

Welcome to the Sleeping Village
Hall of Heroes: Gold Shield
Potom čo v animácii dostane major komickú facku, si nastavte štíť a Throwing Daggers. Nepriatelia sú v tejto dedine obzvlášť tuhý. Pri boji z blízka nemáte prakticky žiadne šance. Neustále sa bráňte a hádžte dýky. Našťastie tento level nepatrí medzi najdlhšie. Vyzdvihnite Chalice spred kostola a vybehnite po schodoch na malú terasu, kde prepnite páku. Schody vedúce na ňu nájdete v severnej časti, naľavo od železnej brány.

Skryť Vypnúť reklamu

Inside the Asylum
Kľúčové predmety: Forest Key
Tento level pozostáva z viacerých miestnosti, plných nepriateľov. Vašou jedinou úlohou je všetkých poraziť a postupne sa tak prebojovať k bossovi. Neustále sa mu vyhýbajte, pretože za normálnych okolnosti mu nemôžete odobrať energiu. Počkajte pokým sa zbraňou zasekne o podlahu, alebo stenu a vtedy začnite rúbať hlava nehlava. V poslednej fáze začne robiť nájazdy, stačí sa skryť za jeden zo štyroch stĺpov. Zoberte Chaos Rune a otvorte bránu, za ktorou rozbite ľavú stenu, následne nato i severnú. Lávu teraz neprekonáte, preto sa nepokúšajte dosiahnuť na Chalice. Majorovým kľúčom otvorte väzenskú celu a po animácii zoberte Forest Key a Moon Rune.

Sleeping Village
Hall of Heroes: Hero’s Crossbow
Kľúčové predmety: Shadow Demon Claw
Pozor! Obyvateľov mesta nezabíjajte (každé zabitie človeka vám uberie z percentuálnej hodnoty Chalice). Po pravej strane sa postupne dopracujte k minihre. V danom časovom limite musíte zostreliť 30 kačíc. Za práve otvorenou bránou na veľkom priestranstve môžete nájsť životodárnu fontánu, Chalice a niekoľko cenných dukátikov. Pomocou debien a malého prístrešku vyskočte na dom. Obehnite ho a dierou v ňom spadnite dnu. Všimnite si sejf a vybehnite von. Prehoďte páku, zabite vlkov a prehoďte ďalšiu páku na známej terase. Pri potoku postupne povyskakujte po kamenných výčnelkoch až k tretej páke. Ňou zastavíte prívod vody do fontány. Zoberte Chaos Rune a vstúpte do priľahlého domu. Kyjakom rozbite poličky s knihami a zoberte Crucifix Cast. Prejdite do domu na opačnej strane ulice. V prvej miestnosti sa nachádza ozbrojená žena, jej útoky neopätujte, len prejdite do nasledujúcej miestnosti. S Health Bottle a Star Rune vbehnite do domu oproti (v tomto dome okrem vlkov nezabíjajte nikoho). Posuňte barel na kamenný podstavec a zbehnite do pivnice. Postarajte sa o vlkov a pokračujte ďalej. Vybehnite hore a prejdite do miestnosti napravo. Znovu dotlačte barel na kamenný podstavec. Povyskakujte po drevenej debne na poličku s knihami a z nej potom k rúnu, ktorý použite o dve miestnosti naspäť. Prehoďte páku a vybehnite hore po Landlord Bust. Stým všetkým sa vráťte k prvej bráne, ktorou ste prešli na začiatku levela a vstúpte do neďalekého domu kováča. Na rozpálené uhlíky najprv použite Crucifix Cast a potom Landlord Bust. Párkrát poskáčte po nástroji naľavo. Crucifix odneste do kostola a použite ho. Zoberte Safe Key. Teraz sa pre zmenu vráťte do majorovho domu a pomocou práve získaného kľúča otvorte sejf. Zoberte Shadow Demon Claw a ukončite level rovnakou branou ako minule.

Skryť Vypnúť reklamu

Scarecrow Fields
Hall of Heroes: Hero’s Sword
Na strašiakov v poli postačí starý dobrý Long Sword, no na slamených obéznych nepriateľov musíte trochu inak. Švihnite s kyjakom po neďalekom ohnisku, pozor aby ste sa sami nechytili a s horiacou zbraňou potom umláťte tlstých (slamených) vidlákov. Buchnutím po drevenom vozíku plnom slamy si sprístupnite cestu ďalej, ďalšiu slamenú zátarasu jednoducho podpáľte. Obdobným spôsobom podpáľte aj zvyšné. Nový kyjak nájdete v neďalekom farmárskom dome. Pokračujte cestičkami k obrovským mechanickým obrom. Podlezte im popod nohy a s priemernej vzdialenosti začnite hádzať dýky. Pamätajte si, nebezpečenstvo predstavujú len spredu, za chrbtom ste v bezpečí. Pri nasledujúcej stodole vyskočte na malú vyvýšeninu pri plote (neďaleko dreveného vozíka so slamou) a z nej potom na druhú stranu. Nadžeňte sliepky k malým hromádkam, pre nich príťažlivej potravy a počkajte. Zoberte ozubené koliesko a sním potom vstúpte do stodoly. Posuňte stoh slamy k bedniam a postupne povyskakujte k páke. Práve získane koliesko použite na provizórny kombajn a dobehnite si po Earth Rune. Sním potom prebehnite cez neďaleké pole k točiacim sa nožom. Stačí ich popreskakovať. Pri druhej prekážke (točiaci sa balvan) nevstupujte hneď do prvej uličky. Uchmatnite Chalice a dobehnite k tretej prekážke. Stále chvíľku počkajte medzi dvoma vyvýšeninami. Piesočnú prekážku prekonáte neustálim skákaním pri drevených okrajoch. Poslednú musíte najprv pákou aktivovať.

Skryť Vypnúť reklamu

Pumpkin Gorge
Hall of Heroes: Health Bottle
Kľúčové predmety: Anubis Stone
Malé tekvičky si nepustite k telu a ste v bezpečí. Na veľkom priestranstve sa vydajte do pravého domu. Točivým výťahom sa vyvezte hore a preseknite prvé chápadlo rastliny. Pokračujte po pravej strane a vybehnite po malej cestičke na konci ktorej spadnite do domu. Smerom hore na vás čaká Time Rune, no najprv sa vydaj hlbšie do útrob. Zoberte Health Bottle, vráťte sa po rúno a znovu pokračujte po pravej strane planiny. Po úzkej cestičke vybehnite hore k druhému chápadlu rastliny. Vráťte sa opäť na planinu a vybehnite úzkou drevenou rampou k tretiemu chápadlu. Preseknite ho a vstúpte do novootvorenej brány. Farmár vám dá Pumpkin Key. Nezabudnite navštíviť studňu, ktorá skrýva Chalice. Novým kľúčom si otvorte jedinú zamknutú bránu a na rázcestí sa vydajte doľava. Pomocou výklenkov v stenách a pohybujúcich hubách sa dostaňte k domu, kde pri kotlíku použite Witch’s Talisman. Po animácii sa znovu vráťte na rázcestie a pokračujte jedinou neprebádanou cestou. Postarajte sa o nepriateľov a niekoľko dobre známych trčiacich chápadiel. Na scéne sa objaví Pumpkin King. Nastavte si long sword, podržte štvorec a “pošteklite“ ním bossa. Vzdiaľte sa a zlikvidujte nepriateľov. Znovu s nabitým mečom pristúpte k bossovi a odoberte mu kúsok energie. Nepotrvá to dlho a dyňa klesne k zemi. Vráťte sa ku kotlu a znovu použite Witch’s Talisman. S Anubis Stone ukončite level bránou. hneď za nevládnym telom Pumpkin Kinga.

Skryť Vypnúť reklamu

Gallomwere Plains
Nájdite čierno-zelené dvere a použite pri nich Forest Key.

Enchanted Forest
Hall of Heroes: Flaming Longbow
Kľúčové predmety: Anubis Stone

Ulička vpravo vedie ku kotlíku. Použite naň Witch’s Talisman a okrem úlohy dostanete i Butterfly Net. O malý kúsok pred vami sa nachádza prvý duch, ktorého musíte chytiť. Potom sa vydajte do uličky po ľavej ruke sochy. Nalákajte malý zrezaný pník k vyvýšenine napravo a pomocou neho vyskočte hore, kde odchyťte druhého ducha. Rovnakou taktikou sa dostaňte aj na veľký zrezaný peň v strede uličky. Vyvezte sa hore a bežte stále rovno. Prostredníctvom húb sa dostaňte do hniezda, z ktorého postupne vytlačte vajíčka. S Earth Rune a Chalice sa vydajte do neprebádanej uličky naľavo, na konci ktorej odchyťte tretieho ducha. Vráťte sa k soche a v uličke s druhým pohybujúcim sa pníkom nájdite druhú vyvýšeninu (nachádza sa taktiež na pravej strane). Tu odchyťte štvrtého ducha, s ktorým sa potom vráťte k ježibabe. Zatiaľ nepokračujte priľahlou cestou. Vráťte sa k soche a na neďalekú bránu použite Earth Rune. Cestou hore na vás zaútočia dvaja minibossovia. Nastavte si luk a niekoľkými presnými ranami sa postarajte, aby už nikoho neobťažovali. Dávajte si pozor na nahnutú podlahu (stále skáčte opačným smerom, než sa nahne). Na vrchole nájdete niekoľko vriec s peniazmi, životodárnu fontánu a Moon Rune. Stým všetkým sa teraz vráťte k ježibabe a pokračujte uličkou poza jej kotlík. Pohyblivý pník tu nie je pre srandu králikov, tak ho znova zneužite na dosiahnutie nedosiahnuteľného, v tomto prípade ide o health vial. Na dvere použite Shadow Demon Claw. Horiaci podstavec v strede miestnosti si zatiaľ nevšímajte. Dôležité sú tri tlačidlá na zemi. Najbližší pri knihe stlačte raz, potom druhý raz, tretí dvakrát a nakoniec dvakrát druhý. Oheň zhasne, aby ste tak získali prístup k tretiemu Anubis Stone. Na scéne sa objavia pomerne ťažký nepriatelia. Existuje však finta. Nalákajte ich k soche, ktorú obklopuje voda. Príšery sa jej našťastie boja, no vám neuškodí a z bezpečia ich postupne zlikvidujte. Potom už len v jednej z uličiek otvorte bránu mesačným rúnom a ukončite level.

Pools of the Ancient Dead
Hall of Heroes: Battle Axe
Toto triviálne kolo začnite dobehnutím k zubatému, od ktorého dostanete úlohu nájsť šesť Mechadeath Part. Opisovať detailne level nemá zmysel, len by som vás zbytočne zamotal. V podstate sa stále pohybujete na jednej veľkej planine (ostrovčekoch). Chalice, ani prvých päť časti nie je problém nájsť. Už z diaľky ich vidíte a naviac okolo nich prúdi akási energia, síce malá, ale prúdi. Nastavte si Spear. Pomocou nej zvládnete tunajších nepriateľov ľavou zadnou. Obrnencov sa zbavíte iba ich zhodením do prečudesnej tekutiny, ktorá obklopuje malé ostrovčeky levelu. Týmto štýlom sa dopracujte k severovýchodnému veľkému katapultu, vedľa ktorého je drevená rampa vedúca priamo na provizórne hradby. Bežte po nich dovtedy, pokým neuvidíte na ľavej strane Chaos Rune. Akonáhle ho zoberiete, dvere sa za vami zatvoria a vy zostanete na pospas vznášajúcim sa protivníkom. Eliminujte ich v danom časovom limite a dvere za vami sa znovu otvoria. Pokračujte poza druhý katapult na vrchol malého kopca. Zoberte piatu časť MP a pozhadzujte protivníkov dole. Pri pokuse vrátiť sa, váz začne v štýle Crash Bandicoot prenasledovať, nie snežná guľa, ale drevený dvojkolesový vozík. Preskočte ho a pokračujte sprístupnenou cestou. Porazte posledných nepriateľov, zoberte finálnu časť MP a prehoďte páku. Vráťte sa k jedinému prístrešku v levely a na bránu použite rúno. Laná držiace loď preseknite a zozbierané časti venujte zubatému.

Skryť Vypnúť reklamu

Scurvy Docks
Hall of Heroes: Magic Sword

Truhlicu na ľavom móle neotvárajte. Na pravej strane prístavu sa nachádza podivný chlapík, priraďujúci pirátom lode. Upútajte jeho pozornosť seknutím po zvonci nad dverami. Z lode zoberte Moon Rune. Sním si otvorte bránu hneď vedľa predavača. Sekerou ničte jedného protivníka za druhým, zatiaľ čo s kyjakom postupne zapaľujte podstavce. Nakoniec dorazíte k zátoke s kotviacou loďou. Porazte nepriateľov a z neďalekého horiaceho podstavca si znovu podpáľte kyjak. Pomocou kanónu v malom jarčeku na vyvýšenine, zničte tri stožiare na lodi. Teraz sa dostaňte na opačnú stranu zátoky a z najvyššieho miesta skočte na vrchnú časť lode. Pozbierajte všetko čo ostalo po zničených stožiaroch a pokračujte cestou za horiacim podstavcom (najbližší horiaci podstavec pri kanóne, s ktorým ste ničili stožiare). Zoberte pirátsku čiapku a zoskočte do starej známej miestnosti. Práve získaným rúnom otvorte bránu po vašej ľavici. Pristúpte k prvému hrobu a lopatou sa prekopte k drevenej nohe. Druhý čerstvý hrob skrýva Chalice a neďaleká jaskyňa životodárnu fľašku. Vyjdite z nej a vydajte sa cestou vpravo. Zoberte Time Rune, ktorý použite na hlavnom námestí. Zoberte rybu, ktorú následne nato použite vo fontáne. S čajkou na pleci, pirátskou čapicou na hlave a drevenou nohou sa vydajte k šéfovi prístavu (musíte ich nastaviť v menu).

Dragon Island
Kľúčové predmety: Dragon Armour
Doplňte zásoby a s nastaveným kyjakom sa vyberte k drakovi. Súboj sa skladá z dvoch častí. V prvej stačí stlačiť X na niektorom z ostrovčekov, čím vlastne zhodíte skalu popred jednu z dier, cez ktoré vytŕča drak hlavu (zataraste všetky štyri diery). V druhej fáze je vašou úlohou doraziť draka hrubou silou. Nastavte si Magic Sword a skryte sa poza kryštále. Hneď ako drak prestane vytvárať tlakové vlny pomocou krídel, pribehnite k nemu a začnite ho rúbať o sto šesť. Nestojte však priamo pred ním, vyberte si buď ľavú, alebo pravú stranu. Vždy po niekoľkých ranách ustúpte. Nepotrvá to dlho (drak nie je ani zďaleka taký silný ako vyzerá) a brnenie bude vaše.

Skryť Vypnúť reklamu

Dan's Crypt
Nastavte si Dragon Armour, s ktorým už teraz môžete bez problému vstúpiť do malej pretekajúcej riečky pri Time Rune. Dobehnite na jej koniec a zoberte jednu z najužitočnejších zbraní v hre - Chicken Drumstick.

Inside the Asylum
Hall of Heroes: Magic Longbow
Levelom ste už raz prešli. Tento krát sa doň vraciate len kvôli Chalice, umiestnenej za prúdom lávy neďaleko uväzneného majora.

Haunted Ruins
Hall of Heroes: Lightning
Kľúčové predmety: Anubis Stone
Znovu využite prednosti Dragon Armour a pomocou neho sa dostaňte k trom sliepkam. Nadžeňte ich k potrave, obzvlášť k vrchnej, pretože pod ňou sa skrýva tlačidlo. Prejdite cez most a vybehnite po schodoch naľavo od dverí. Nastavte si Magic Sword (nabite ho pomocou štvorca, alebo X) a pri hlasitom nariekaní farmárov, okamžite pribehnite k okoloidúcemu nepriateľovi a rýchlo ho zneškodnite. Zničte ostne, nad ktorými visia farmári a prehoďte páku. Nasledujte ich k pokladu. Vráťte sa opäť za hradby a zlikvidujte ďalších nepriateľov. Na konci chodby plnej neustále paliacich kanónov je schodisko. Vybehnite po ňom a dôjdite k Star Rune (cestou pôjdete okolo maličkých schodíkov). Vráťte sa k malému schodisku a z bezpečia (ostaňte stáť na schodisku) odrovnajte strážcov. Obohaťte sa o dve truhlice po stranách tohto priestranstva a prejdite bránou. Dobehnite do kráľovskej miestnosti a padacími dvierkami sa nechajte stiahnuť. Nastavte si Dragon Armour a skočte do lávy. Zoberte Chalice a znovu sa dostaňte na ostrovčeky. Popreskakujte po nich do severozápadnej časti, kde zoberte kráľovu korunu, ktorú v potom použite na kráľove kreslo. So štvrtým Anubis Stone pokračujte poza kreslo k páke. Prehoďte ju a dvoch zdatných nepriateľov zhoďte do priepasti. Zoberte Earth Rune, ktorý automaticky použite pri vstupných dverách na bránu oproti. Prehoďte páku a bežte smerom k obchodníkovi, nezastavujte sa pri ňom, len stále pokračujte. Pri katapulte prehoďte ďalšiu páku a potom sa sami postavte na jeho “naberačku“.

Skryť Vypnúť reklamu

Ghost Ship
Hall of Heroes: Health Bottle

Postarajte sa o piatich pirátov a vybehnite po schodoch. Zoberte prvý zo siedmych Powder Keg. Zbehnite dole a dajte sa doprava. Za dverami na vás čakajú dvaja piráti a Chaos Rune. Vyjdite von a pokračujte po tejto strane k ďalším dverám. Zabite dvoch strážcov a zoberte druhý PG. Vráťte sa na palubu a rúnom si otvorte bránu. Pred vami budú točiace sa drevá. Bežte v ich smere a zoberte tretí PG. Znovu by ste mali byť pri bráne, ktorú ste pred chvíľou otvárali rúnom. Opäť sa vydajte v smere driev a spadnite do tretej diery v poradí. Zoberte Moon Rune. Teraz už konečne môžete pascu prekonať a postúpiť o krôčik ďalej. Pred vami bude druhá pasca. Rolujúce bareli zo strany na stranu. Vstúpte do dverí oproti a zabite piráta. Spadnite do diery v podlahe a zoberte Health Bottle. Vráťte sa k rolujúcim barelom a vydajte sa smerom doprava. Zoberte PG a pokračujte cestou naľavo. Bránu si zatiaľ nevšímajte. Dobehnite do miestnosti s Time Rune a pákou. Prehoďte ju a s TR sa vráťte k bráne. Pomocou malých trampolín sa dostaňte k PG na ľavej strane. Znovu sa vráťte na trampolíny a doskackajte si po vrece s peniazmi. Na veľkom priestranstve s točiacimi sa plošinkami preskočte na kývajúce drevá na ľavej strane. Z nich potom pomocou plošiniek prejdite k šiestemu a siedmemu PG. Skočte dole, zabite pirátov, prehoďte páku a klietkou sa vyvezte hore. Dostaňte sa k druhej klietke a ňou sa vyvezte ešte vyššie. Zoberte Chalice, životodárnou fontánou si doplňte energiu a vráťte sa celou cestou naspäť, až na začiatok levelu (môžete využívať skratky v podpalubí). Na veľký kanón použite Powder Keg a cirkusantským trikom sa vystreľte k bossovi. Nastavte si kyjak, zapáĺte ho a postupne pomocou kanónov páĺte po bossovi. Vždy keď sa vám kyjak zničí v pravej hornej časti nájdete druhý. Boss nie je ťažký, jeho streľbe sa vyhnete aj keby ste nechceli. Čas od času privolá pirátov, rýchlo sa o nich postarajte a pokračujte v likvidácii bossa.

Zarok's Lair
Nastavte si Chicken Drumstick a premeňte prvú vlnu nepriateľov v energiu. Potom príde na rad druhá, o ktorú sa postarajte čarovným mečom (Magic Sword). V treťom súboji v poradí budete konfrontovaný Minotaurom. V prvej fáze sa iba skrývajte poza stĺpy. V momente, keď sa zastaví, pribehnite s nabitým mečom a poriadne ho seknite. Druhá fáza je o niečo ľahšia. Minotaur na vás začne robiť nájazdy (stačí odskočiť). On minie a celý rozzúrený sa postaví na zadné (vtedy je vaša šanca). Po jeho zabití zoberte dve health vial. Teraz je vašou úlohou dopĺňať energiu vojakom (začínajú na ľavej strane). Dávajte si však pozor, pretože dopĺňaním sa zároveň odoberá energia vám. Po tomto súboji znova ostanú životodárne ampulky (na ich pozbieranie máte len pár sekúnd). Zhliadnite predposlednú animáciu v hre a psychicky sa pripravte na záverečného bossa. Nastavte si magický meč. Používa tri útoky (stále v rovnakom poradí). Tlakovú vlnu preskočte a uhýbaním do strán sa vyhnite i zelenému slizu. Po tomto útoku sa čo najďalej vzdiaľte. Zarok po vás mrskne svoju hlavu. Rýchlo pribehnite a párkrát ho seknite. Po niekoľkých dobre cielených ranách vystrčí chvost. Pristúpte k jeho koncu a začnite rúbať ako zmyslov zbavený. Potom ním začne točiť po celej dĺžke miestnosti. Preskočte ho a taktiku zopakujte.

Skryť Vypnúť reklamu

Gratulujem. Práve ste úspešne zdolali MediEvil: Resurrection. Urobte si pohodlie a zhliadnite záverečnú animáciu zakončenú menami autorov a krásnymi artworkmi.

Milovníci drobných podvodov zbystrite pozornosť, vďaka tomuto cheatu máte nesmrteľnosť a všetky zbrane na dosah ruky. Stlačte tlačidlo “start“ a podržte shoulder button “R“. Postupne začnite stláčať: dolnú šípku, hornú, štvorec, trojuholník, trojuholník, guľku, dolnú šípku, hornú, štvorec a nakoniec trojuholník. Otvorí sa nová ponuka, v ktorej si cheaty budete môcť aktivovať.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Richard Sulík
Komentár Tomáša Prokopčáka

Jedna zlá a dve dobré správy o novej vakcíne

Očkovanie je jeden z najúžasnejších objavov ľudstva.

Tomáš Prokopčák.
Tibora Gašpara poslal súd do väzby.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Sulík zasa berie Matovičovi hračku

Premiér sa vyhráža zatváraním a otvára maturitné ročníky.

Peter Tkačenko

Neprehliadnite tiež

Test: iPhone 12 mini je dokonalý malý smartfón

Je malý, výkonný a robí skvelé fotky.

Ľadovce na Mount Evereste sa zmenšujú, v snehu našli mikroplasty

Himaláje sú z klimatického a ekologického hľadiska málo preskúmanou oblasťou.

Čakanie v rade na vrchol Mt. Everestu 22. mája tohto roku.

V Pompejach našli zachované pozostatky dvoch ľudí (fotogaléria)

Vedci sa domnievajú, že išlo o otroka a bohatšieho muža.

V Pompejách našli zachovalé pozostatky dvoch ľudí.
Podcast Klik

Klik: Nové čipy od Applu sú veľká vec

Komentovaný prehľad technologických správ.

Podcast Klik.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Neberieme štúdium športovo, ale športujeme
 2. Investície s fixným ročným výnosom 5,5 % - 8 %
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 4. Vianočnú edíciu kávy Starbucks tento rok kúpite už aj v obchode
 5. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
 6. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 7. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 8. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME
 9. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe
 10. Mercedes-Benz EQV je elektrické riešenie všestranného vozidla
 1. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 2. Get our subscription and support the Online Charity Auction
 3. Ako overiť či máte aktívny druhý pilier?
 4. Kurzarbeit – then, now and tomorrow
 5. Fanshop HC Košice prichádza s novinkami
 6. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 7. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe
 8. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 9. Vianočnú edíciu kávy Starbucks tento rok kúpite už aj v obchode
 10. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 30 123
 2. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 10 434
 3. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 10 158
 4. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 9 523
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 9 358
 6. Učiteľka roka 2018: Koľko času by malo dieťa tráviť za počítačom 9 112
 7. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 9 071
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 847
 9. Ako nahradiť fosílne palivá geotermálnou energiou? 8 648
 10. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci 8 372