SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Resident Evil "Remake" - návod

Bližšie predstavovanie Resident Evila, ktorý v celosvetovom meradle zaznamenal nemalé úspechy, nemá zmysel. No ak sa i napriek tomu túžite o tomto výnimočnom titule dozvedieť viac, siahnite po našej recenzii. Ja len dodávam, že Resident Evil “Remake“ je j

Bližšie predstavovanie Resident Evila, ktorý v celosvetovom meradle zaznamenal nemalé úspechy, nemá zmysel. No ak sa i napriek tomu túžite o tomto výnimočnom titule dozvedieť viac, siahnite po našej recenzii. Ja len dodávam, že Resident Evil “Remake“ je jeden z najlepších dielov série.

Namiesto klasického výberu obtiažnosti sa zobrazí otázka a k nej dve odpovede. Prvá z nich reprezentuje Normal a druhá Easy. Pri prvom hraní doporučujem zvoliť Easy a z postáv Jill. Hra začína v jedálni. Zo stola zoberte Ink Ribbon a dobehnite k Barrymu. V neďalekej chodbe sa predstaví prvý zombík. Bez toho, aby ste vystrelili čo i len jeden náboj, sa vráťte k Barrymu a následne nato sa spolu vyberte do hlavnej haly (HL). Poriadne si obzrite prízemie a po animácii sa opäť vráťte do neďalekej chodby vedľa jedálne. Prehľadajte telo mŕtveho Kennetha. Najbližšie dvere vedú k schodisku, spod ktorého zoberte dve rastliny (v menu ich skombinujte) a náboje ležiace pri vtáčej klietke. Spletitými chodbami sa dostaňte až k soche, ktorej zoberte svetielkujúci šíp (obézneho zombíka obíďte). Ešte predtým než prejdete pravými dverami, zdvihnite náboje ležiace pod zrkadlom. Vyššia časť jedálne skrýva Dagger (ide o jednorazovo použiteľnú dýku v prípade napadnutia), sochu a živú mŕtvolu. Posuňte sochu k prasknutému zábradliu a zhoďte ju dole. Ak budete dostatočne rýchly, nemusíte ani plytvať nábojmi na nebožtíka. Prejdite cez dvojité dvere a následne nato v HL severnými. 

Skryť Vypnúť reklamu

Pri severozápadnom hrobe sú náboje do brokovnice. Do steny, na ktorej je vyobrazený anjel so šípom, vložte hrot (v menu musíte šíp preskúmať položkou examine) a pokračujte novo otvorenou cestou. Z podstavcu zoberte knihu a preskúmajte ju z opačnej strany. Získate Sword Key. Vráťte sa do HL a prejdite cez dvojité dvere napravo. Posuňte skrinku k soche a z džbánu vyberte mapu. Skrinku vráťte na jej pôvodne miesto a prelezte cez ňu. Na poličke svetielkuje Dagger. Pri pokuse vrátiť sa, vás napadne zombík. Obehnite ho. Áno, je to možné, aj keď ide o tak úzku chodbu. Počkajte pokým príde bližšie a v momente, keď sa na vás vrhne, cúvnite. On sa hodí naprázdno a vy získate čas na útek. No ak vás predsa len chytí, zapichnite mu dýku priamo do hlavy, tým ho omráčite na pár sekúnd. V nasledujúcej chodbe poodsúvaním dvoch skriniek odhalíte Dagger a náboje do pištole. Prejdite cez jediné dvere do ďalšej chodby. Tu prejdite až cez tretie v poradí. Zoberte Ink Ribbon, Dagger a brokovnicu zo steny. Cestu späť vám odreže padajúci strop. Nepanikárte, pretože v poslednej chvíli vám podá pomocnú ruku Barry (podstatne ale je, aby ste vyskúšali otvoriť obidve dvere). Prejdite cez ďalšie dvere. Nalákajte zombíka na schody, pretože tam vás nemôže chytiť a naviac ho takýmto spôsobom určite zabijete rýchlejšie. Prinajlepšom mu odstrelíte hlavu. Zbehnite dole a vojdite do malej miestnosti. Zoznámte sa s Item Box, do ktorej poukladajte všetko až na Handgun, Handgun Magazine a Sword Key.

Skryť Vypnúť reklamu

Pred odchodom nezabudnite na dokument, náboje do pištole a Fuel Canteen, ktorý hneď naplňte v neďalekom kanistri (FC má spolu so zapaľovačom obrovský význam, pretože pomocou nich môžete upaľovať telá mŕtvych zombíkov, čim vlastne zabránite ich premene na Crimson Head). Znovu vybehnite po schodoch a dajte sa doprava. Nalákajte nebožtíka na schody a zopakujte predchádzajúcu taktiku. Prejdite cez dvere, pred ktorými stál. Na chodbe zoberte Wooden Plank a vydajte sa do vrchných dverí. Malá knižnica skrýva Dog Whistle, náboje, dokumenty a zapaľovač. Pokračujte ďalej a obidvoch zabitých zombíkov upáĺte (potom ako ich zapálite mierne odstúpte, inak plamene zrania aj vás). Miestnosť úplne naľavo na druhom poschodí je tá, do ktorej sa teraz musíte dostať. Zoberte zelenú i červenú rastlinku a v menu ich skombinujte. Na kozub použite zapaľovač a Wooden Plank. S mapou druhého poschodia sa vráťte do miestnosti s veľkou truhlicou. Ešte predtým než si uložíte hru, usporiadajte jednotlivé položky v inventári tak, aby vám ostala len Handgun, Handgun Magazine a Sword Key.

Na prízemí prejdite cez dve za sebou nasledujúce dvere. Pri prvých vás upozornia na kľučku (cez tieto dvere môžete prejsť len dvakrát). Na chodbe vstúpte do druhých (drevených) dverí. Po nádhernej (pre niekoho ohavnej) animácii vyberte z vane Dagger a vráťte sa. Prejdite cez zelené (železné) dvere. Utekajte, inak riskujete nepríjemné pohryzenie. Schmatnite biele vrece (chemikáliu) a rýchlo naspäť. Dlhou chodbou sa dostanete do HL, kde sa stretnete s Barrym. S nábojmi do granátometu sa vydajte do vrchnej časti jedálne a odtiaľto do malých dverí naľavo. Znovu použite taktiku so schodmi. V miestnosti pod nimi je save a truhlica. Vyberte Fuel Canteen (pokiaľ nie je naplnený nezúfajte, najbližší kanister je hneď za prvými dverami na chodbe) a zapaľovač. Upáĺte mŕtvoly a v Save Room si usporiadajte menu na Shotgun, Shotgun Shells, Sword Key a Dog Whistle.

Skryť Vypnúť reklamu

Na druhom poschodí vstúpte do malých dverí a použite Dog Whistle. Psov zabite brokovnicou a jednému z nich zoberte Collar. Ten v menu preskúmajte, čím získate mincu, ktorú ďalej otočte na opačnú stranu a stlačte “A“. S imitáciou kľúča sa cez spodnú časť jedálne (cestou zoberte Blue Gem z rozbitej sochy) dostaňte na tretie poschodie, kde zameňte pravý kľúč za nedávno získanú imitáciu. Vráťte sa do predošlej Save Room a menu usporiadajte na Shotgun, Shotgun Shells, Armor Key, Blue Gem a Chemical. Na konci chodby použite novo získaný kľúč a z pravej skrinky vyberte Battery. V malej uličke naľavo sú 3 dvere. V prvých vsuňte tigrovi Blue Gem do oka a uchmatnite malú odmenu plus Dagger spred dverí. Druhá miestnosť obsahuje náboje do pištole, dokument , Battery a zombíka (skrýva sa v skrini). Tretie dvere len odomknite. Cez posledné dvere na opačnom konci chodby sa dostanete k fontánke. Na nádržku použite chemikáliu a prepnite ju na červený “red“ chod. Poberte rastliny (postupne ich pokombinujte) a zoberte prvú masku. V neďalekej Save Room usporiadajte jednotlivé položky menu na Shotgun, Shotgun Shells, Armor Key, Sword Key a Lighter.

Skryť Vypnúť reklamu

Presuňte sa naspäť do HL a prejdite cez najbližšie dvere napravo na poschodí. Na dlhej chodbe vstúpte do prvých dverí vpravo. Ranenému Richardovi treba pomôcť, preto sa čo najrýchlejšie vráťte do Save Room (odkiaľ ste prišli). Z police naľavo zoberte sérum a odneste mu ho (ak sa vám to nepodarilo včas, naloadujte si poslednú pozíciu). Rastliny si nevšímajte. Prejdite poza Richarda do nových dverí. Zabite zombíka a všimnite si malé schody. Za jedinými prístupnými dverami sa skrýva tmavá miestnosť. Zapáĺte pomocou zapaľovača svietnik na stole a pozbierajte náboje. Odsuňte skriňu a rýchlo sa postarajte o ďalšieho nemŕtveho. Vezmite si Musical Score a vráťte sa na dlhú chodbu. Otvorte dvere naľavo. Rytierov zasuňte v takomto poradí: pravý predný, ľavý predný, pravý zadný, ľavý predný a pravý predný. Nakoniec stlačte gombík v strede miestnosti a zoberte Jewerly Box (v menu ju najprv preskúmajte spredu a potom z opačnej strany). Získate druhú masku. Dostaňte sa do pravej časti domu, konkrétne na jeho prízemie do Save Room. Odložte všetko až na Armor Key. Vybehnite po schodoch a prejdite prvými dverami napravo. Skombinujte novo získané rastliny a vstúpte do horných dverí. Po rozhovore s Barrym preštudujte dokument. Z troch vitrínok zoberte Fish Hook, Lure of a Gold Bee (tieto dve skombinujte) a Bee Specimen. Do ľavej vitrínky vložte zlatú včelu a do pravej zvyšnú. Stlačte gombík a zoberte Wind Crest. Pred veľkou včelou rýchlo utečte. Z priľahlej miestnosti si natrvalo privlastnite sprej, pásku a rastlinu. Naspäť v Save Room si usporiadajte menu na Shotgun, Shotgun Shells, Armor Key a Musical Score.

Skryť Vypnúť reklamu

Znovu sa presuňte do hlavnej haly a prejdite cez druhé dvere na poschodí (vpravo). Nenechajte sa oklamať pokojnou atmosférou. Zo stolíka zoberte náboje do pištole a z lavičky dýku. Pri neďalekej mŕtvole je opretý granátomet. Rýchlo si ho požičajte a vráťte sa do haly. Dostaňte sa do jedálne, kde zoberte drevený erb (je nad kozubom). Na chodbe za jedálňou zabite zombíka a vstúpte do malých dverí naľavo. Odsuňte skriňu a skombinujte obidva Musical Score. Pristúpte ku klavíru a začnite hrať. Odhalíte tým tajnú miestnôstku, ktorá skrýva dokument a zlatý erb (vymeňte ho za drevený). Zlatý dajte nad kozub a nastavte hodiny. Malú ručičku (small) nechajte tam kde je a veľkú (large) otočte na 6 hodinu. Odstúpte od hodín a zoberte Shield Key. Stým všetkým sa vyberte do chodby za Richardom (zoberte a skombinujte dve rastliny ležiace neďaleko) a vybehnite po schodíkoch. Otvorte dvere a nepotrebný kľúč zahoďte. Zo skrine vpravo zoberte náboje do brokovnice. Na scéne sa objaví obrovský had. Bežte až na koniec miestnosti a zoberte 3 masku. Had je pomerne neohrabaný a po niekoľkých ranách z brokovnice sa kláti. Avšak nie natrvalo, pretože čo nevidieť sa znovu preberie. Teraz už neplytvajte nábojmi, iba zoberte zbraň čo zostala po Richardovi a utečte (v prípade, že ste infikovaný, budete potrebovať sérum, nájdete ho tam kde aj predtým). Znovu bežte do pravej časti domu (Save Room) a menu usporiadajte na Shotgun, Shotgun Shells, Armor Key, Wind Crest a 3x Death Mask.

Skryť Vypnúť reklamu

Teraz je vašou úlohou dostať sa do obrazárni, nachádzajúcej sa na prízemí. Prejdite najbližšími dverami a na chodbe sa vydajte vpravo hore. Tlačidlá pod obrazmi stláčajte v tomto poradí. Pod 1, 4, 5 a nakoniec najväčším na konci (mali by vzniknúť farby Orange, Green a Purple). Zodvihnite zo zeme štvrtú masku a zbehnite po dlhých schodoch do útrob hrobky. S nabitou brokovnicou postupne ponasádzajte zozbierané masky. Na scéne sa objaví extra tuhý Crimson. Nie je veľmi múdry, preto vždy streľte len raz a pobehnite kúsok dopredu. Poberte všetko čo po ňom ostalo (Shotgun Shells, Stone & Metal Object). Dostaňte sa na chodbu, cez ktorú ste išli do obrazárne. Zastreľte zombíka a prejdite cez bráničku na terasu. Na zariadenie naľavo použite Stone & Metal Object a vstúpte do dverí. Zoberte Shotgun Shells, Battery a sprej. Otvorte priľahlé dvere. Červený šíp nastavte na západ (W) a modrý na sever (N). Na v poradí už druhom cintoríne zahnite do malej cestičky vpravo. Na hrob použite Wind Crest a zoberte Moon, Sun a Star Crest. Otvorte menu a v položke examine ich postupne poobracajte a postláčajte gombíky. Potom ich použite na ľavý hrob. Zoberte Magnum Revolver a hybaj preč až k malému domu. Stena nad schodmi skrýva mapu. Uložte si hru a zo zadnej časti domu zoberte Crank. Pri vašom pokuse o opustenie domu vás omráči Lisa (krátko nato sa preberiete). Nestrieľajte po nej, len ju obíďte. Vráťte sa do malého prístrešku a vstúpte do tretích dverí (ešte ste ich neskúšali). Psou si nevšímajte, nemá zmysel po nich strieľať. Za železnou bránou použite kľuku na zariadenie vpravo. Prebehnite teraz už cez vypustenú nádrž a niekoľkými chodbami sa dostaňte do menšieho sídla (Residence). Za prvými dverami sa nachádza save. Odložte všetko až na Shotgun a Shotgun Shells.

Na konci chodby vstúpte do dvojitých dverí. Ak sa budete stále pohybovať, nehrozí vám žiadne nebezpečenstvo. Zbehnite schodmi dole a zoberte červenú knihu, náboje do brokovnice a lekárničku. Vráťte sa na chodbu a posuňte krabicu najskôr na kameru a potom doprava. Prelezte cez niekoľko krabíc. Na konci chodby zoberte mapu, ale POZOR neskúmajte dieru. Pri dverách si vypočujete rozhovor. Zo stola zoberte dokumenty a s kúpeľne Residence Key. Do miestnosti vtrhne zombík. Neutekajte preč. Odstreľte mu hlavu pomocou brokovnice. Vráťte sa k Save Room a prejdite cez dvere naľavo. Zoberte Self defense gun a dve balenia nábojov. V kúpeľni vypustite vodu a zoberte kľúč (Control Room Key). Uložte si hru a v miestnosti, kde ste stretli Barryho posuňte ľavú skriňu smerom hore a pravú napravo. Na konci chodby posuňte poslednú krabicu do vody. To isté urobte aj s druhou a treťou. Prebehnite po nich a uchmatnite rastlinu. Nastavte si Self defense gun a prejdite cez dvojité dvere. Po animácii streľte po jednom zo žralokov a rýchlo utekajte smerom hore na malé schodíky. Tu si otvorte dvere a zlezte po rebríku dole. Všimnite si tri zariadenia. Jedno na severnej strane (narazí do neho žralok) a dva po stranách. Najprv stlačte severný, potom pravý a nakoniec ľavý gombík. Núdzové zabezpečenie sa zasekne (v krátkej animácii si všimnite kyslíkové bomby). Pristúpte k nim a stlačte “3“. Vráťte sa do riadiaceho centra. Gombíky stlačte najskôr pri pravom a potom pri ľavom počítači. Ako posledný vám zostal horný počítač, s pomocou ktorého sa vypusti voda. Na konci úzkej chodby prejdite cez malé dvere.

Skryť Vypnúť reklamu

Z hromady smeti zoberte náboje do granátometu a prejdite dvojitými dverami. Na malej plošine, za veľkým žralokom sa pokúste zobrať žiariaci kľúčik. Nevstupujte do vody (bola by to samovražda). Zhoďte malý elektronický panel do vody a zatiahnite za páku na ľavom zariadení. Žralok dostane poriadnu dávku elektrickej energie. Zoberte kľúč a vráťte sa k hromade smetí. Prejdite cez severné dvere. Z krabice zoberte náboje do Magnumu a vylezte po rebríku. Naspäť v rezidencii použite nový kľúč na posledné neprístupné dvere. Nevstupujte, iba si odomknite. V Save Room odložte všetko až na Red Book. Vráťte sa k nedávno otvoreným dverám a vstúpte. Táto miestnosť je plná včiel, preto sa ani na chvíľu nezastavujte. Zabehnite do uličky vľavo a prehľadajte mŕtvolu. S Insect Spray sa vráťte k stene, z ktorej ste si zoberali mapu rezidencie (nemali ste preskúmavať dieru) a použite ho. Naspäť v miestnosti (predtým plnej včiel) máte na výber dve možnosti. Prvou z nich sa vyhnete súboju s bossom, no na druhej strane si tým predĺžite hru.

Skryť Vypnúť reklamu

Nasledujúce udalosti nie sú potrebné na dokončenie hry. Táto časť označená kurzívami opisuje prvú cestu (dlhšiu). Pristúpte k elektronickému panelu pri dverách a zadajte heslo 635. Zozbierajte 4 fľaštičky a preskúmajte stenu. Pomôže vám pochopiť ako máte kombinovať. Pokiaľ sa o to sami nechcete pokúšať, tak kombinujte v takomto poradí: červena + voda = ružová, ružova + žltá = oranžová, žlta + voda = zelená, zelená + oranžová = modrá, modrá + červená = V Jolt. Vráťte sa do oválnej miestnosti, kde ste po prvýkrát videli žralokov. Prejdite cez dvere, ktoré ste ešte neskúšali a na korene použite V Jolt. Teraz sa už len stačí vrátiť naspäť do miestnosti (kedysi) plnej včiel.

Pod úľom je stolík, z ktorého zoberte kľúč. Ten použite na malé dvere v tejto miestnosti. Z poličky vyberte knihu a namiesto nej tam dajte červenú. Objaví sa malá nie príliš ťažká hádanka. Prvú knihu vymeňte za 4 knihu, 2 za 6 a 3 za 7. Vstúpte do tajných dverí a po animácii privítajte bossa (ak ste ho nezabili chemikáliou, zabehnite si ešte po granátomet). Vybehnite po schodoch. Odtiaľto je najideálnejšie to do tej nechutnej rastliny nakropiť. Ani sa nenazdáte a bude po všetkom. Zdvihnete kľuč spod kozuba a vráťte sa celou cestou až do obrovského sídla, v ktorom ste začínali. Hneď pri vstupe sa videom predstaví Hunter. Zastreľte ho. V HL vstúpte do posledných dverí, ktoré ostali neotvorené (na prízemí vpravo). Zoberte dokument a na konci malej chodbičky prejdite cez dvere. Zombík je natoľko pomaly, že kľudne môžete bez problémov vyzbierať všetko čo táto miestnosť ponúka (konkrétne ide o dýku a Jewerly box). Dostaňte sa do Save Room v ľavej časti domu. Odložte úplne všetko a vybehnite po schodoch. Vstúpte do priľahlých dverí. Zoberte náboje, dýku a dokument zo stola. Obidve skrinky posuňte pod dve hlavy jeleňov nachádzajúcich sa v tejto miestnosti. Vypínačom pri dverách zhasnite svetlo. Žiariace diamanty je možné zobrať iba v tom prípade, ak ste pod hlavou orla. Red Gemstone rovno použite na Jewerly box. Objaví sa malá (triviálna) hádanka. Jej cieľom je poskladať emblém dokopy. Novo získaný Broach preskúmajte, tým z neho získate Emblem Key. Nasledujúca pasáž znova označená kurzívami patrí do kategórie nie nutných na dokončenie hry.

Zbehnite po schodoch dole a v druhej chodbe vstúpte do malej miestnosti s tigrom. Pred istým časom ste mu vložili modrý diamant namiesto pravého oka. Teraz, pre zmenu vložte žltý diamant namiesto ľavého oka a prvý MO Disk je na svete.

Skryť Vypnúť reklamu

V ľavej časti domu sa dostaňte do Save Room a usporiadajte si menu nasledovne: Assault Shotgun, Shotgun Shells a Helmet Key. Vybehnite na tretie poschodie a otvorte jediné dvere. Zoberte dve rastlinky, ktoré následne skombinujte. Pokračujte ďalej, pokým vás znovu nenapadne had. Zlezte po rebríku dole. Neustále sa pohybujte a strieľajte. Po súboji zoberte zo zeme Last Book vol.2 a presuňte sa do Save Room v pravej časti domu. Menu si znovu usporiadajte na Assault Shotgun, Shotgun Shells a Helmet Key. Vybehnite po schodoch a v miestnosti s kozubom, kde ste brali mapu druhého poschodia, otvorte dvere (kľúč zahoďte). Pred vami by mala stáť socha. Začnite ju posúvať smerom doľava. Neprestávajte, až pokým ju nedotisnete na koniec. Nebezpečne približujúce sa steny si nevšímajte. Po jej posunutí obíďte pravú stenu a na konci stlačte gombík. Rýchlo bežte k soche a posúvajte ju doľava, pokým sa neotvoria tajné dvere. Zoberte Battery, dokument a Last Book vol.1. Na podstavci stlačte tlačidlo a skočte do otvoru v zemi. Na rázcestí sa vyberte vpravo a zoberte náboje do brokovnice. Vráťte sa o kúsok naspäť a choďte vľavo. Prejdite cez dvere a zabite dvoch zombíkov. Vezmite dýku a vzadu zapnite pákou prúd do výťahov. Dostaňte sa až do kuchyne, kde zo stola zoberte dýku a výťahom sa vyvezte na druhé poschodie. Zabite ďalších dvoch nemŕtvych a v malej uličke poberte rastliny (skombinujte ich). V malej miestnosti naľavo poberte okrem nábojov aj dve Battery (pričom jedna z nich je kľúčová položka v menu) a znova hybaj do pravej časti domu, uložiť si hru. Odložte všetko až na Assault Shotgun, Shotgun Shells, Emblem Key, Battery a Crank.

Skryť Vypnúť reklamu

Vybehnite von a prejdite cez dvere na prízemí. Otvore malé dvere napravo (majú vyobrazený symbolom emblému na sebe) a zahoďte kľúč. Zoberte Metal Object a Battery. Opustite miestnosť a prejdite bráničkou. Prebehnite chodbu a vstúpte do malých dverí. Ďalej prejdite cez dvojité dvere a nakoniec vybehnite po schodíkoch. Vstúpte do veľkej kovovej brány. Prebehnite túto pasáž a zvezte sa výťahom dole. Zabite psov a pri fontáne použite batériu. Novo sprístupneným výťahom sa vyvezte hore a prebehnite okolo ďalších psov. Veľkou kovovou bránou sa vráťte k malému zariadeniu, na ktoré použite Crank. Pri malej fontáne prejdite popod teraz už nepadajúci vodopád. Zlezte dole a uložte si hru. V menu si nechajte iba Assault Shotgun a Shotgun Shells. Bežte naspäť k rebríku a vstúpte do dverí. Zbehnite po schodoch a prejdite cez ďalšie dvere. Zoberte náboje, rastlinu a zo zariadenia vľavo vyberte Shaft. Pokračujte ďalej až k Enricovi. Po jeho zabití neznámou osobou prehľadajte telo. S novým Crankom sa vráťte k písaciemu stroju a vyberte nejaké poriadne liečivo (nasledujúcu cestu totižto spestria huntery). Pri mieste s chýbajúcou podlahou použite novo získaný Crank. Prejdite cez dvere a vybehnite k veľkej gule, ktorá sa znenazdajky uvoľní a vám neostane nič iné ako sa rýchlo vrátiť k dverám, s ktorými ste tu prišli. Z miesta kde stála, zoberte náboje do brokovnice a pokračujte cestou, ktorú sprístupnila. Animácia odhalí gigantického pavúka. Uštedrite mu zo dve rany a kúsok pobehnite (túto stratégiu opakujte). Z krabice zoberte nožík a nastavte si ho ako zbraň. Pristúpte k dvojitým dverám, na ktorých je pavučina a rozsekajte ju.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak ste náhodou infikovaní, nemusíte zháňať sérum, stačí požiť modrú rastlinu. Pokračujte chodbou až k panelu, na ktorý trikrát použite Crank. Ďalšej guli sa vyhnete rovnako ako tej predošlej. Vstúpte do tajnej miestnosti. Sochu posúvajte smerom na kameru, až k miestu, kde má stena iné sfarbenie. Potom použite Crank na panel vpravo a kamenný blok vám posunie sochu do miestnosti. Znovu použite Crank na zasunutie kamenného bloku. Teraz posuňte sochu na kruhový panel v strede miestnosti. Kúsok ju odsuňte a znovu vráťte na kruhový panel. Nakoniec posuňte sochu na čierno sfarbenú plochu. Otvorí sa priečinok, z ktorého získate Cylinder. Ten skombinujte so Shaftom. Vráťte sa na miesto, kde ste získali Staft a použite tam Cylinder Shaft. Zadajte heslo 4231 a nastúpte do výťahu. Pri pokuse stlačiť gombík, sa na scéne objaví Barry. Potom ako sa zveziete dole, dobehnite až k Lise. Znovu ju nemusíte zabíjať. Obehnite ju z pravej časti a prejdite cez prvé dvere, na ktoré natrafíte. Vylezte na niekoľko krabíc a zdvihnite Battery aj náboje. Veľkú krabicu dotisnite na malý výťah a stlačte tlačidlo. Vráťte sa k Barrymu. Zlezte rebríkom dole a krabicu začnite posúvať najprv doľava a potom hore. Zhoďte ju do malej jamy a stlačte gombík na ovládacom paneli. Hydraulické zariadenie zničí krabicu. Zoberte Broken Flamethrower a znovu sa vyberte k Lise. Bežte doprava a zatiahnite za páku na stene. Broken Flamethrower použite na panel pri druhých dverách na tejto chodbe. Rýchlo prebehnite cez vodu a vezmite Jewerly box (v menu ju preskúmajte). Získate Stone ring. Ešte predtým než vyleziete po rebríku, zoberte dýku z postele. Kúsok pobehnite doľava a máte pred sebou druhý rebrík. Vylezte po ňom. V známom domčeku si usporiadajte menu na Grenade Launcher, Stone ring, Metal Object, Last Book vol.1, Last Book vol.2 a nejaké poriadne liečivo.

Skombinujte Metal Object so Stone ring a preskúmajte knihy. S Wolf Medal a Eagle Medal sa znova vráťte do obrovskej rezidencie. Potom ako prejdete cez malé modré dvere zoberte z ľavého panelu druhý Stone and Metal Object (SMO). Dostaňte sa do hlavnej haly a na bráničku pod schodmi použite obidve SMO. Uložte si hru a zbehnite po schodoch dole. Pomocou rebríka zlezte ešte hlbšie. Narazíte na Barryho, ktorý sa vás pokúsi zabiť. Vtom sa znovu objaví Lisa a hra vám ponúkne dve možnosti. Ak chcete dobré zakončenie, vráťte Barrymu Magnum. Po Lise nestrieľajte, bolo by to plytvanie nábojmi. Zhoďte štyri balvany po rohoch miestnosti do priepasti. Potom čo zhodíte i posledný, Lisa z ničoho nič skočí do priepasti (konečne od nej máte definitívny pokoj). Prehľadajte truhlu a z novo získaným dokumentom pokračujte ďalej. Po stranách fontány sú dve sochy, do ktorých vložte Wolf a Eagle Medal. Odčerpanie vody odhalí novú cestu.

Skryť Vypnúť reklamu

Voilá, prvý disk ste úspešne dokončili. Teraz otvorte diskovú jednotku a opatrne, bez toho aby ste čokoľvek stáčali, vymeňte prvý disk za druhý. Zatvorte veko a chvíľku počkajte.

Savenite sa. Pokiaľ ste postupovali podľa návodu, mali by ste mať v brokovnici dostatok nábojov, preto si ju ponechajte ako hlavnú zbraň. Zombíkom sa snažte odstreľovať hlavy (podstatne si tým uľahčíte túto pasáž). Prejdite cez dvere. Rastliny si zatiaľ nevšímajte. Na konci chodby je stôl, z ktorého zoberte druhý MO Disk. Zbehnite po schodoch a zabite zombíkov. Prebehnite cez úzku uličku vpravo a vstúpte do dvojitých dverí. Zo stolíka pri posteli zoberte náboje do Magnumu. V zadnej časti miestnosti sa nachádza Battery a First Aid Spray. Pristúpte k počítaču a zadajte JOHN ako Login a ADA ako password. Zvoľte ponuku B2-F. Počítač od vás znovu vyžiada password. Teraz zadajte CELL, potom zvoľte B3-F a vráťte sa na chodbu, kde ste brali druhý MO Disk. Vstúpte do dverí, na ktorých je napísané B2. Zoberte tretí MO Disk a náboje do brokovnice. Na ovládací panel neďaleko poličky zadajte heslo 8462. Prejdite cez teraz už otvorené dvere v tejto miestnosti a zoberte kľúč. Na neďalekom monitore si môžete pozrieť kazetu (zachytáva tragickú smrť Kennetha). 

Skryť Vypnúť reklamu

Vráťte sa k písaciemu stroju a až na brokovnicu a náboje odložte všetko. Potom vyberte všetky tri MO Disky a kľúč, ktorý ste pred chvíľou zobrali. Vráťte sa na chodbu a zbehnite po schodoch. Prejdite cez bránu a vstúpte do priľahlých dverí. Za druhými dverami zabite zombíkov. Zoberte dokument i náboje do granátometu. Pristúpte k stolíku, na ktorom je prístroj s výzorom GameCuba a použite MO Disk. Vráťte sa na chodbu štvorcového tvaru. Najskôr bežte dole a potom doprava. Na dvere použite kľúč a odhoďte ho. Za dvojitými dverami posuňte skriňu. Zoberte náboje do brokovnice a vylezte na krabicu. Prejdite cez ventilačnú šachtu a utekajte doprava do ďalšej šachty. V krátkosti sa zoznámte s novým nepriateľom a rýchlo ho odrovnajte. Na GameCube použite druhý MO Disk. Odsuňte poličku a opustite miestnosť. Prejdite cez neďaleké malé dvere a vzápätí nato cez ďalšie. Pozbierajte muníciu, liečivá a v menu si usporiadajte jednotlivé položky na Assault Shotgun, Shotgun Shells a MO Disk

Skryť Vypnúť reklamu

Opustite miestnosť a zbehnite po malých schodoch. Bežte doprava a zabite chiméru. Pristúpte k panelu, pri ktorom stála a preskúmajte ho. Získate Fuel Supply Capsule. Teraz sa vráťte k modrému mechanizmu (použili ste tam prvý MO Disk). Použite kapsulu na zariadenie, ktoré vám ju vzápätí vráti naplnenú. S naplnenou kapsulou NEUTEKAJTE. Odneste ju na miesto, odkiaľ ste ju zoberali a použite ju (opäť môžete utekať). Nevstupujte do dverí, s ktorými ste prišli, ale bežte ďalej k druhým. Choďte rovno a na tretieho GameCuba použite posledný MO Disk. Bežte ďalej po chodbe a prejdite cez dvojité dvere. V tejto miestnosti pristúpte k ovládaciemu panelu. Aktivujte ho a vráťte sa do Save Room. Nasledovať bude pomerne tuhý boss. Podmienkou sú liečivá a granátomet (Magnumku zatiaľ nevyberajte). Opustite izbu a na chodbe sa vydajte smerom hore k výťahu, ktorý následne privolajte. Opäť sa stretnete s Barrym. Spoločne sa zvezte a prejdite cez jediné dvere. Animácia predstaví Tyranta. Jeho kombo sa skladá z niekoľkých veľmi silných úderov, preto sa najprv vzdiaľte a potom strieľajte. Po jeho likvidácii (asi 7 rán) prehľadajte bezvládne telo Weskera a skontrolujte Barryho. Spoločne sním pristúpte k počítaču napravo od dverí a stlačte jediný gombík.

Skryť Vypnúť reklamu

Pokiaľ ste aktivovali MO Disky, tak na chodbe pripomínajúcej štvorec prejdite cez dvere vľavo hore. Zatiahnite za páky a prejdite cez dvere. Zbehnite po schodoch a vysloboďte Chrisa.

Vráťte sa k rebríku, s ktorým ste prišli do laboratórií. Uložte si hru a z neďalekej krabice vyberte Magnum, Magnum rounds a par sprejov. Prejdite cez dvere, pri ktorých čaká Barry. Z množstva predmetov ležiacich na zemi, venujte pozornosť len poslednému a to Fuse Unit (okamžite ho použite na malý výklenok vedľa výťahovej šachty). Potom, ako sa vyveziete na povrch, vypustite signalizačné rakety (nie je možné si ich nevšimnúť). Následne nato sa k vám pridá Barry s Chrisom. Spustí sa animácia, v ktorej uvidíte ako sa niekto trepe priamo cez podlahu. Čipernému Tyrantovi doprajte olovo z Magnumky a čo nevidieť vám Brad zhodí raketomet. Zodvihnite ho, nastavte a vystreľte (na ťažších obtiažnostiach musíte vystreliť niekoľkokrát). Vychutnajte si záverečnú animáciu a s ňou aj čas za aký ste zdolali hru.

Pokiaľ ste Resident Evil Remake dohrali po prvýkrát, odporúčam zvoliť mód Once Again na obtiažnosti Normal znovu za Jill. Ťažšia obtiažnosť so sebou prinesie väčší počet Zombíkov a menej nábojov. Poprípade tam, kde ste brali náboje do brokovnice budú teraz do pištole. Vašim cieľom by sa malo stať prejdenie hry pod 3 hodiny, čím by ste získali najsilnejšiu zbraň s neobmedzenou muníciou. Výsledný čas je možné skrátiť vynechávaním niektorých pasáži (napríklad nezhadzovať sochu v jedálni, nebrať MO Disky a podobne) Ak sa rozhodnete hrať za Chrisa, stále sa môžete pridržiavať návodu. Scenáre sú až na drobné odchýlky (neprítomnosť Lockpicku, mierne pozmenené hádanky a animácie) takmer totožné. 

BONUSY – HERNÉ MÓDY
Obtiažnosť Hard: Získate za prejdenie hry.
Mód Once Again: Prejdite hru na akúkoľvek obtiažnosť a čas.
Mód Real Survival: K jeho získaniu je potrebné prejsť hru za obidve postavy, či už na Normal, alebo Hard. Real Survival sa líši od ostatných módou neprepojenosťou Item boxov a taktiež neprítomnosťou automatického nabíjania.
Mód Invisible Enemy: Existujú dva spôsoby, ako ho získať. Buď úspešne zdoláte Real Survival za akúkoľvek postavu a čas, alebo prejdete mód Once Again za obidve postavy (na obtiažnosti nezáleží). Kľúčom k úspešnému zdolaniu tohto módu je potrebná absolútna znalosť RER, pretože okrem problému s manuálnym nabíjaním, budete čeliť i neviditeľným nepriateľom (neviditeľnosť platí aj pre Bossov).

BONUSY - ZBRANE
Samurai Edge: SE nie je meč, ide o pomerne slabú strenú zbraň s neobmedzenou muníciou. Obdržíte ju za prejdenie módu Once Again pod 5 hodín za akúkoľvek postavu či obtiažnosť.
Rocket Launcher: Bezkonkurenčne najlepšia zbraň v hre a ak ju chcete získať, musíte prejsť mód Once Again pod tri hodiny za akúkoľvek postavu či obtiažnosť.

EXTRA BONUSY
One Dangerous Zombie: Tento podivný bonus získate, ak prejdete Once Again za obidve postavy na obtiažnostiach Normal, alebo Hard. Túto Zombie nemôžete zabiť, ak sa o to akýmkoľvek spôsobom pokúsite, zomriete. Prenasledovať vás bude v prvej časti hry.
Správa Shinji Mikamiho: Prejdite mód Invisible Enemy pod 5 hodín na akejkoľvek obtiažnosti.
Hidden Gallery: Veľmi zaujímavý bonus týkajúci sa oblečenia, ktoré bolo, ale aj nebolo použité v hre. K jeho získaniu je potrebné prejsť Invisible Enemy mód pod 5 hodín na akejkoľvek obtiažnosť.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kollár ležal na špeciálnom oddelení. Nemal prijímať návštevy ani nahrávať videá

O tom, že počas hospitalizácie vystúpil v televízii, nemocnica nevedela.

Dobré ráno

Dobré ráno: Raz si pamätá, raz nie. Čo priznala Jankovská?

Vo výpovedi spomína aj Roberta Fica.

Katarína Knechtová vydala nový album Svety.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Aj volič ĽSNS je občan

Vláda nenechala priestor na zákonné protesty.

Peter Tkačenko

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.
Podcast Klik

Klik: Vianoce 2020, toto sú naše tipy na technologické darčeky

Sprievodca nakupovaním technologických darčekov.

Podcast Klik.
Tieň sondy Hajabusa 2 na povrchu asteroidu Ryugu.
Podcast Tech_FM

Výpredaje majú problém, všetko skupujú roboty

Čo spôsobujú nové technológie.

Inzercia - Tlačové správy

 1. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 2. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 3. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 4. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 5. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 6. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 7. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 8. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 9. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 10. Venujte na Vianoce darček plný informácií
 1. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 2. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 3. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 4. Novinka medzi prefabrikátmi
 5. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 6. 3D virtuálne prechádzky pozdĺž maďarsko-slovenských hraníc
 7. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 8. The future of M&A in Europe
 9. Prvé zamestnanie: 3 veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť
 10. ADLO sa presťahovalo bližšie k zákazníkom
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 34 045
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 433
 3. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 14 763
 4. Aká je chémia vôní 10 535
 5. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 476
 6. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 435
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 811
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 776
 9. Bývanie v meste predlžuje život 8 175
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 757