SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Petícia proti ďalšiemu projektu Rockstar Games

Keby sme si mali zvoliť najkontroverznejších vývojárov, zrejme by vyhral Rockstar Games, hoc ani Running with Scissors nie sú na zahodenie. Rockstar je však všade na svete známy (a populárny) vďaka svojej sérii Grand Theft Auto, ktorá sa naposledy predviedla i na PC San Andreasom a chystá sa zaútočiť aj na PSP (Liberty City Stories).

Aby toho nebolo dosť, rozhodli sa vývojári vytvoriť ďalšiu z kontroverzných hier. Názov Bully určite ešte budeme mnohokrát počuť a môžete pokojne začínať brať stávky, či Bully získa viac žalôb ako San Andreas. Námet hry je na hrane morálnosti, treba si však uvedomiť, že to je len hra. Vašou úlohou bude prežiť v škole. Nejedná sa o žiadnu kresťanskú výchovu s večierkou o 21. hodine, ale drsnú školu, kde sa nevyhnete šikanovaniu, robeniu "bordelu" a rôznych iných zverstiev. Zaujímavý nápad a treba priznať, že i vtipný.

Ešte pred vydaním hry sa spoza veľkej mláky začínajú objavovať prvé petície. Rochelle Sides sa do toho vrhlo vskutku bravúrne. Spískala online petíciu, ktorú následne poslala prezidentovi spoločnosti Rockstar Games, Samovi Houserovi. Rodičia sa totiž už teraz začínajú obávať vplyvu hry na ich dietky, negatívnej výchovy a podobných žvástov, ktoré sa snažia zúfalo hodiť vinu na niekoho iného. Bully totiž výjde v USA ohodnotená známkou M, čiže by sa mala dostať len do rúk dospelých jedincov. To však zrejme ustráchaní rodičia dajako prehliadli. My len dodáme, že okrem obrázkov a krátkych informácií nie je ešte nič známe, takže môžeme vizionárske schopnosti Rochelle závidieť.

Zdroj: www.eurogamer.net  

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vedátorský podcast

Vďaka akému princípu lietajú lietadlá?

Ako vyzerá fyzika lietania.

Na Mesiaci má byť 4G sieť. Vybuduje ju Nokia

Zariadenie vynesú koncom roka 2022.

Vizualizácia práce astronautov na Mesiaci. NASA a telekomunikačný výrobca Nokia sa spojili, aby na našej družici poskytli prvú bezdrôtovú sieť 4G.
Koľko známych vesmírnych objektov na fotke nájdete? Fotka Tomáša Slovinského sa už tretíkrát za posledný rok stala Astronomickou snímkou dňa NASA.