SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Hokej, ktorý nikoho neprekvapí

V hernom svete by sa muselo stať niečo naozaj strašné, ak by sa v septembri neobjavilo nové pokračovanie hry NHL. Tentoraz mu prislúcha číslovka 2006 a opäť vo vás zrejme zanechá zmiešané pocity.

FOTO

Tento ročník sa nesie najmä v znamení vylepšení útočnej hry. Autori sa zaskveli výborným spracovaním útočných kombinácií, hromadou možností na skórovanie, ale hlavne premysleným pohybom hráčov, ktorých práve neovládate. Otvárajú sa tak skvelé možnosti na skórovanie. Obzvlášť smrtiacou zbraňou sú opäť strely "z prvej" a pre NHL také typické dorážky či supertvrdé strely. Výraznejšími novinkami sú napríklad zobrazovanie umiestnenia strely, ale aj špeciálne pohyby a zakončovania pre hviezdnych hráčov. Na súperovej polovici sa teda je na čo pozerať a o rôzne parádičky či bleskurýchle protiútoky nie je núdza.

Horšie je však na tom obrana. Minulý ročník kraľovala so supersilnými bodyčekmi, no tento rok to autori dotiahli presne k opačnému extrému. Dostať súpera na ľad je poriadny kumšt a ešte horšie je to s vypichovaním puku hokejkou. Jediným efektívnym obranným pohybom je tak hákovanie. Ani to však nestačí, hlavne pri bojoch proti veľmi dobre hrajúcemu počítaču. Vaša obrana doslova spí a bez ohľadu na to, ako sa pohráte s nastaveniami, stále má doslova smiešnu účinnosť. Brankári nechytajú zle, ale nevyliečili sa z minuloročnej choroby, ktorá ich stále núti nezmyselne sa hádzať na zem a predvádzať akrobatické zákroky. Tie síce pomôžu proti strelám z prvej, ale často kvôli nim dostanete úplne zbytočný gól z akcie, ktorá by v skutočnosti len ťažko ohrozila bránku.

Grafika zasa o kúsok pokročila k dokonalosti, ale aj spolu so zvukmi či komentárom ide len o kozmetické zmeny. Ľudí asi viac oslovia väčšie možnosti v manažérskom móde alebo celkom vydarené oficiálne počeštenie textov hry.

NHL 2006 je tak stále najlepším hokejom na obrazovkách osobných počítačov. Možno škoda, že zároveň jediným. Hranie vás určite bude baviť, ale autori by namiesto neustálych experimentov mali občas zájsť aj na skutočný hokej.

www.easports.com/games/nhl06/

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Charles Darwin. Portrét z roku 1868.
Podcast Zoom špeciál

Zoom: Sú výsledky, ktorých správnosť nevieme overiť

Rozhovor s fyzikmi Máriom Zimanom a Danielom Nagajom.

Čína vyslala na Mesiac sondu, má priniesť vzorky z jeho povrchu

Vzorky z prirodzenej družice Zeme prinesie sonda po vyše 40 rokoch.

Štart čínskej sondy Čchang-e 5.

Test: iPhone 12 mini je dokonalý malý smartfón

Je malý, výkonný a robí skvelé fotky.