SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Onimusha Warlords - návod na survival horor z PS2

Nebolo to tak dávno, keď sa písal rok 2001. Na PS 2 začalo pribúdať stále viac a viac kvalitnejších hier. Medzi ne sa zaradila aj novinka od Capcomu Onimusha: Warlords, ktorú sa vám pokúsime priblížiť prostredníctvom tohto návodu.

Nebolo to tak dávno, keď sa písal rok 2001. Na PS 2 začalo pribúdať stále viac a viac kvalitnejších hier. Medzi ne sa zaradila aj novinka od Capcomu Onimusha: Warlords, ktorú sa vám ja teraz pokúsim priblížiť prostredníctvom tohto návodu.

Onimusha Warlords je kombinácia Resident Evila s Devil May Cry. Predovšetkým je to ale hra so skvelou hudbou, intuitívnym ovládaním a na pohľad stále príjemnou grafikou. Ak si k tomu naviac pripočítate nízku cenu, vzíde vám jasná voľba pre všetkých majiteľov PS 2. Veď si prečítajte náš konečný verdikt.

Skryť Vypnúť reklamu

SAMANOSUKE
Len čo získate kontrolu nad Samom, dobehnite k prvým nepriateľom. Stačí im uštedriť niekoľko rán a sami sa odoberú kade ľahšie. Počas niekoľkých animácii získate rukavicu slúžiacu na vysávanie duší z porazených protivníkov. Pred chatrčou, ale aj v nej, zaútočia teraz už plnohodnotný súperi. Po rozhovore s tunajšími obyvateľmi sa vydajte do jaskyne. Na jej konci zoberte mapu a vybehnite po schodoch. Zoberte zvitok a vstúpte do chrámu. V jeho severnej časti sa nachádza prvý Fluorit a o dve okienka ďalej Seirya. Prejdite dverami a porozbíjajte vázy. Jedná z nich skrýva Journal. Zo svetielkujúceho predmetu na severnej stene získate magický meč. V tej istej miestnosti sa nachádza aj krabica zatvorená na kód. Otočte raz doľava, raz doprava a nakoniec raz doľava. Odmenou vám bude rebrík. Z konca schodov uvidíte truhlicu (skrýva sa za stromami a trávou) a o kúsok ďalej ďalšiu. Tú otvoríte kombináciou 1,3,6. V inventári by ste mali mať Magic Jewel a Power Jewel (ďalej iba MJ a PJ). Použite ich. Nastavte si Raizan, meč obdarený silami bleskov a prejdite dvojitými dverami. Z rohu zoberte mapu a o niečo ďalej si zmerajte sily s prvým mini-obrom. Vstúpte do dverí pred ktorými stál a zachráňte život ranenému človeku. Ak prežije, za odmenu vám venuje rastlinu. Pri rozbitej stene použite získaný rebrík. Zlezte dole a na truhlicu zdajte heslo 6,1,4. Chvíľku pozornosti povenujte aj neďalekým bedniam, ktoré skrývajú medicínu. Nastal čas pozdvihnúť level meča (túto možnosť nájdete pri ponuke save).

Skryť Vypnúť reklamu

Za dverami čaká prvý boss. Striedajte mágiu meča s normálnymi útokmi a čoskoro budete žať úrodu plnú orbou. Z truhlice zoberte Journal 2 a z ľavého horného rohu druhý Fluorit. Vstúpte do neďalekej miestnosti a pozdravte tajomného démona. Po animácii a vypráskaní jeho služobníkov zoberte zo stojana nový meč. Vráťte sa na veľké priestranstvo a otvorte severné dvere. Z hlavnej haly sa najskôr vydajte do ľavého horného rohu. Malá miestnosť skrýva save a čarovný kameň, z ktorého je možné donekonečna vysávať magickú energiu. Všimnite si aj starca, ktorý vám v neskoršej fáze hry poskytne prístup do Dark Realmu. Vráťte sa do haly a vydajte sa na sever. Po rozhovore choďte najprv napravo, kde zo slepej uličky zoberte Journal 3. Nakoniec prejdite poslednými dverami a pokračujte až do miestnosti s jedným Fluoritom, rastlinou a Suzakou. Pod schodiskom nastavte zámok na truhlici: raz doľava, raz doprava, raz doľava a dvakrát doprava. Získate luk (mali by ste mať aj šípi). Ušetrite ich na nasledujúcu akciu. Dostaňte sa až do miestnosti, cez ktorú prechádza lano. Ak ste ho presekli, tak sa vráťte od uloženej pozície. Vylezte po schodoch na prvé poschodie. Najskôr prejdite cez najbližšie dvere. Z vedra zoberte PJ a vráťte sa na chodbu. Prejdite cez dvere na ktoré treba použiť meč. Obohaťte sa o polovicu kameňa a knihu. Naspäť na chodbe zabite nepriateľov, ktorý sa medzitým objavili a nastavte si luk. Vstúpte do posledných dverí. S nastaveným lukom sa rýchlo premiestnite do pravej časti na okraj zlámaných schodov a odtiaľto z bezpečia pozabíjajte protivníkov. Vojaci vám za svoju záchranu venujú rastlinu a MJ. Pokračujte ďalej a z truhlice vyberte Fluorit plus niekoľko šípov. Na druhom poschodí nájdete ďalšiu knihu, šípi a save.

Skryť Vypnúť reklamu

Po animácii zatiahnite za páku najprv so Samanosukem. Prepnite sa na Kaede a s ňou zatiahnite za pravú páku. Sama nechajte zatiahnuť za ľavú a s Kaede sa presuňte k trojici pák, kde potiahnite ľavú. So Samom sa o kúsok vráťte a zoberte Holy Armor. Potom zatiahnite za ľavú páku a s Kaede za páku pri dverách. Mečom s prímesou ohňa zapáĺte sviečky a pokračujte ďalej. Nasledujúca hádanka je len na vás, pretože je náhodne generovaná po každom spustení novej hry. Po nej nasleduje ešte jedna. V tomto prípade ide o to, aby ste roztáraný symbol poskladali dokopy na miesto tomu určené na hracej ploche (má taký istý znak). Sledujte taktiež do akej miery voda zaplavila Sama. Spoločne s Kaede potom odíďte opačnými dverami, akými ste sem prišili a zatiahnite za lanko. Všetky pasce sa stanú neškodné. Dostaňte sa na tretie poschodie a okolo najbližších dverí len prebehnite. Všimnite si symbol, do ktorého musíte vložiť obidve polky kameňa (zatiaľ máte iba jednu). Odtiaľto zlezte rebríkom až do najnižšej miestnosti. V nej vezmite druhú polku kameňa a mečom preseknite papier na stene. Vyjdite o poschodie vyššie a prebehnite cez chodbu. Zlezte rebríkom dole a zoberte PJ. Vráťte sa úplne na vrchol a do dverí, ktoré ste predtým obišli, vložte obidve polky kameňov. Po animácii sa poobzerajte po Flourite a Seire (leží na lavici presne za vami). V nasledujúcej miestnosti hneď naľavo od dverí leží Suzaka. Eliminujte ninju, ktorý sa nečakane objaví na scéne a otvorte truhlicu. Vstúpte do dverí. Save-nite sa a dobite magickú energiu. Pred odchodom zoberte medicínu a dve Seiry.

Skryť Vypnúť reklamu

Vylezte na strechu a pozdravte bossa Marcellusa. Pomocou striedania magických útokov s klasickými dosiahnete úspešné víťazstvo raz-dva. Obohatený o Wind Orb zlezte dole. Novým mečom otvorte dvere a vychutnajte si animáciu, počas ktorej budete premiestnený do starej známej miestnosti. Teraz je len na vás či sa vrátite naspäť do veže, alebo budete rovno pokračovať. Ak sa rozhodnete vrátiť, odmenou vám budú najlepšie náboje v hre Burst Bullets. Tak či onak, dostaňte sa do hlavnej haly. V malej miestnôstke napravo si uložte hru a vylepšite meče na maximálnu úroveň (skúste zvýšiť úroveň aj veternému meču). Z haly sa potom vyberte ľavou dolnou cestou. Pred oltárikom postupne použite všetky magické meče a prebojujte sa do miestnosti naľavo. Zoberte rastlinu a presekajte sa až na koniec chodby, kde zoberte z políc dve knihy a Byako. V nasledujúcej chodbe sa dlho nezdržiavajte. Prebehnite na koniec a vstúpte do najbližších dverí, kde zoberte mapu a v ľavom hornom rohu preseknite povraz. Vezmite ruženec a vráťte sa. Prejdite cez posledné dvere. Zoberte zvonček, následkom čoho sa spustia nože. Naspäť v prvej chodbe, ktorou ste tu prišli, zazvoňte na dvere s dušami. Z konca chodby zoberte Fluorit a vráťte sa k prvým dverám, okolo ktorých ste prešli. Zoberte knihu, rastlinu a nakoniec vstúpte do dverí zamknutých zeleným okom. Pohovorte si s mŕtvym mužom a zoberte Byako, knihu apokalypsy a zo železného valca Fluorit. Ďalej sa tu nachádza truhlica zamknutá na heslo, ktorého riešenie je: otočte raz strednou časťou, raz pravou, raz ľavou. Práve získaným kľúčom si otvoríte dvere blízko šiesteho fluoritu.

Skryť Vypnúť reklamu

KAEDE
Ešte predtým než opustite miestnosť si uvedomte jedno. Kaede nedokáže vysávať duše z porazených nepriateľov. Preto väčšinu z nich obchádzajte. Umierajúci vojak vám dá kľuč. Utekajte do záhrady s preborenou stenou (tam, kde ste zhodili rebrík na začiatku hry) a otvorte dvere. Prebehnite na opačnú stranu uličky a cestou zoberte rastlinu. Keď zbadáte raneného vojaka a terče na skúšobnú streľbu, pozabíjajte všetkých dookola. Pohovorte si s raneným vojakom a s odmenou sa vydajte do nových dverí. Prebehnite okolo bambusov do miestnosti s truhlou, ktorú otvoríte číselnou kombináciou 5,7,2. Naspäť sa vráťte tou istou cestou. Nezabudnite po opustení miestnosti zobrať z trávy ozubené koliesko. Na strelnici vylezte po rebríku na balkón. V opustenej miestnosti zoberte mapu a prebehnite uličkou do domčeka, kde zoberte Suzaku a rastlinu z truhly. Na ľavej stene je mechanizmus, do ktorého vložte ozubené koliesko. Ešte než vstúpite do tajnej miestnosti zoberte Journal 5 a následne nato z aj Byako, Silver Plate a Fluorit. Vráťte sa naspäť na chodbu a vstúpte presne do opačných dverí. Za vyčíňajúcimi plameňmi sa nachádza váš cieľ. Najprv zatiahnite za lanko a rýchlo prekonajte ohnivú prekážku. Zoberte Gold Plate a rastlinu. S tým všetkým sa vracajte cez balkón a bambusový lesík až k miestu, kde ste zadávali kód 5,7,2. Vložte obidve predmety do brány. Za najbližšími dverami sa skrýva Fluorit a schody, ktoré vás dovedú až k truhlici na heslo. Otočte raz strednou časťou, dvakrát pravou a raz ľavou. Odmena je viac než dôstojná. Vráťte sa do úvodnej miestnosti a prejdite dverami pri druhom schodisku. Po získaní Kunai a Genby vybehnite po najbližších schodoch. Na konci spletitých chodieb čaká princezná a malí, pomerne ľahký boss. Stačí neustále držať obranu. Útočte iba pri 100% istote zásahu.

Skryť Vypnúť reklamu

SAMANOSUKE
Hneď ako sa zmocnite kontroly nad Samom, použite získane Jewely a uložte si hru, pretože nasledujúcim protivník je samotný Samanosuke. Útočte iba v tom prípade ak on sám útočí (inak to nemá zmysel). Občas to samozrejme striedajte aj s mágiou (proti nej ako vždy niet obrany :)). Po jeho zabití bežte na koniec chodby a vyberte z jednej truhlice rebrík a z druhej Evil Plate. Dostaňte sa znovu do starej známej haly. Od tohto momentu sa sprístupnil vstup do Dark Realmu (vďaka starcovi pri save). Neotáľajte dlho a prijmite jeho ponuku. Stručný popis DR nájdete na konci návodu. Vráťte sa k studni a dvere s kresbami otvorte pomocou Evil Plate. Po animáciách sa vydajte na nádvorie chrámu a pomôžte bezbrannému človiečikovi. Presuňte sa k dverám, ktoré Kaede otvorila kľúčom a zachráňte ďalší život. O niečo ďalej otvorte pomocou meča dvere a zoberte Vision Staff (s VS uvidíte fluority svetielkovať) plus Genbu. Opustite miestnosť a zdvihnite žiariaci Fluorit. V miestnosti s červenými krištáľmi otvorte zablokované dvere a prebehnite na koniec cesty. Pre uľahčenie súboja preseknite povrazy, ktoré držia katapulty pokope. Zdola zoberte medicínu a Fluorit. Za dverami sa pripravte na početnú skupinku nepriateľov. Zneškodnite ich a pozbierajte všetko čo sa dá (najdôležitejšími predmetmi sú Statue Head a Decorated Sword). Vráťte sa do miestnosti s veľkou sochou a do menšej napravo vložte Statue Head. Obehnite sochu a zoberte Matchlock.

Skryť Vypnúť reklamu

Presuňte sa na miesto, kde ste predtým pomohli ranenému a zo zeme zoberte Fluorit. Do kameňa pri bráne vložte Decorate Sword. Prejdite cez dvere a utekajte na koniec. Nezastavujte sa, pokračujte pozdĺž cesty až k zdvihnutému mostu. Prestrelením lana ho dostanete na správne miesto. Nájdete tu náboje a za látkou aj Talisman. Vráťte sa na malú križovatku ciest a odbočte vpravo. Vyzdvihnite knihu a potom pokračujte do dverí naľavo. Vybehnite navrhol a zoberte MJ. Pomocou rebríka sa dostaňte až na strechu, kde zoberte Soul Absorber, PJ a Fluorit. Vráťte sa na prízemie a presuňte sa do vodnej záhrady. Z neďalekého domčeku zoberte Genbu a muníciu. Naspäť v Pagode otvorte dvere zamknuté okom. Pri vodopáde si môžete užiť trochu srandy, stačí nalákať dvoch “prihlúplych“ protivníkov na most a potom prerezať lano. Za vodopádom je truhlica na heslo. Otočte raz ľavou dole, raz pravou hore, pravou dole, raz ľavou dole a raz pravou dole. Nastavte si nové a zároveň najsilnejšie brnenie. Neďaleký domček skrýva ďalšiu truhlicu na heslo. Tento krát s číselnou kombináciou. Správne riešenie je 3,6,3. Zbehnite po schodoch k loďke a zdvihnite pohodený Fluorit. Preplavte na druhú stranu a zoberte nový luk zo stojanu.

Skryť Vypnúť reklamu

KAEDE
V koži Kaede sa presuňte do miestnosti napravo. Zoberte Fluorit, rastlinu a za sochou aj knihu Apokalypsy 2. Znovu absolvujte cestu do domu za vodopádom a odomknite si dvere Prebehnite cez prvú chodbu až do druhej a zoberte šípy. Po vašej pravej strane leží kunai a po vašej ľavej cesta, ktorá vás dovedie ďalej. Za krabicami nájdete Genbu a Fluorit. Zlezte dole a prejdite cez pravé dvere. Na konci chodby narazíte na dvere napravo a naľavo. Najprv si vyberte tie naľavo. Na prízemí zoberte rastlinu, Suzaku a posledný Fluorit (posledný je iba v prípade, že ste úspešne zvládli DR a poctivo zbierali všetko čo ponúkal). Na poschodí zadajte heslo: dvakrát doľava, raz strený, dvakrát doprava a dvakrát stredný. Opustite tento domček a zavítajte do podobného napravo. Vymeňte pravý šíp za Decorated Arrow. S kľúčom sa vráťte na mini križovatku a zabočte doprava. Za dverami už len stačí nasadnúť na loďku.

Skryť Vypnúť reklamu

SAMANOSUKE
Obrovská osa tváriaca sa ako boss je v skutočnosti ľahšia než väčšina nepriateľov. Strelné zbrane a veterný výr naučia neposlušný hmyz slušnému správaniu. Mágiu si dobíjajte porážaním malých nepriateľov vyliezajúcich z vody. Po súboji sa vráťte do už tradičnej haly, kde prejdite severnými dverami. Vstúpte do najbližších dvojitých dverí a na mechanizmus použite šíp (kľúčový item). O Marcellusa sa postarajte rovnakým spôsobom ako minule. Zoberte medicínu ležiacu blízko dverí s ktorými ste sa tu dostali a hybaj ďalej. Na tmavšie miesto vpravo použite Bishamon Ocarine (viz. DR) Tajná miestnosť skrýva najsilnejší meč v hre. Bishamon Sword. S nim sa vydajte v ústrety hlavnému šéfovi hry. Spolu s BS a niekoľkými talizmanmi máte výhru vo vrecku. No ak ste DR neprešli, pripravte sa na najťažší súboj v hre. Vyhnúť sa jednotlivým útokom, ktoré používa nie je až taký problém ako sa prvý pohľad zdá. Horšie je to s mágiou, o ktorú skôr či neskôr prídete a neostane vám už nič iné ako rúbanie normálnymi útokmi. Tak či onak, kľudne plytvajte všetkým čo nájdete v inventári, pretože po skončení hry vám to bude k ničomu.

Skryť Vypnúť reklamu

DARK REALM
DR je niečo ako peklo skladajúce sa z 20 poschodí. Nachádza sa v ňom niekoľko zaujímavých predmetov, z ktorých najcennejší je Bishamon Ocarine na jeho konci. Stále majte na zreteli dva fakty. Počas jednotlivých poschodí nie je možné ukladať pozíciu a čím ďalej sa dostanete, tým ťažší a ťažší protivníci prichádzajú na scénu. Nebudem opisovať všetky poschodia, pretože na väčšine z nich sa nachádzajú len nepriatelia.

 • Šieste poschodie: Fluorit
 • Desiate poschodie: Soul Absorger
 • Jedenáste poschodie: Fluorit
 • Dvanáste poschodie: Talizman
 • Trináste poschodie: Medicína
 • Šestnáste poschodie: Medicína
 • Sedemnáste poschodie: Fluorit
 • Osemnáste poschodie: Medicína
 • Dvadsiate poschodie: Bishamon Ocarina

BONUSY

 • Alternatívny odev pre Sama: Získate ho automaticky po prejdení hry
 • Alternatívny odev pre Kaede: Zoberte všetky fluority a dokončite hru na hodnotenie S
 • Trailer k Onimushy 2: Dokončite hru na hodnotenie lepšie ako C
 • Minihra Oni Spirits: Získajte 20 Fluoritov
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Marcel Slávik

Minister hospodárstva naňho podal trestné oznámenie.

2 h
Joe Biden.

Pozrite si prehľad dnešného dňa.

1 h
Ilustračná fotografia.

Testovanie sa koná od 18. do 26. januára.

3 h
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Valec OĽaNO ide ďalej

Peter Tkačenko

Niekto zabudol, že terajšia vláda je zajtrajšia opozícia.

4 h

Neprehliadnite tiež

Etna sa znovu zobudila.

Erupciu sprevádzalo dunenie.

20. jan
Ilustračné foto.

Dinosaurus patril medzi sauropodov.

20. jan

Týždenný podcast o novinkách z vedy.

20. jan

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 1. Hygge ako životný štýl
 2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 9. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 10. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 33 237
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 31 973
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 13 731
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 174
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 10 059
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 570
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 894
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 832
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 533
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 693