SME
Sobota, 23. september, 2023 | Meniny má Zdenka

Hry z PlayStation 5 si zahráte už aj vo vani. Predstavili zariadenie Portal

Mobilná zábava stojí dve stovky.

(Zdroj: SCEE)

Vyzerá ako kombinácia malého tabletu a gamepadu k hernej konzole PlayStation 5, no zároveň nie je alternatívou pre Steam Deck a Nintendo Switch. Má názov PlayStation Portal a je príslušenstvom určeným výhradne pre majiteľov hernej konzoly PlayStation 5.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Im ponúkne mobilitu pri hraní hier až tam, kam dosiahne signál ich domácej Wi-Fi siete, pokojne až do kúpeľne. Nefunguje totiž ako samostatná herná konzola, ale len ako zariadenie na streamovanie podporovaných hier, ktoré sú nainštalované v konzole.

SkryťVypnúť reklamu

PlayStation 5 teda musíte mať zapnutý ako obvykle, no obraz sa namiesto do televízora prenesie na obrazovku PlayStation Portal. Tá je umiestnená v strede gamepadu, takže na ovládanie by si hráči dlho zvykať nemali.

Pre zachovanie rýchlosti odozvy je potrebná rýchla bezdrôtová sieť. Sony ako minimum požaduje 5 Mbps, no pre optimálny zážitok by mala byť táto hodnota aspoň trojnásobná. Najlepšie sa vám teda bude hrať v blízkosti smerovača, ktorý by mal byť čo najvýkonnejší, aby signál dosiahol do každého kúta bytu.

Čo však možné nebude, je streamovanie hier cez službu PlayStation Plus Premium, hry musia byť vždy nainštalované. Je to škoda, nakoľko mohlo byť zábavné zahrať si staré hry z predchádzajúcich generácií konzol aj mimo veľkej obrazovky televízora.

SkryťVypnúť reklamu

Na ďalšie informácie si budeme musieť ešte počkať, zatiaľ je zrejmé len to, že displej bude mať 8-palcovú uhlopriečku, Full HD rozlíšenie a 60 Hz obnovovaciu frekvenciu. Nabíjanie bude riešené cez USB Type-C port a slúchadlá od iných výrobcov si pripojíte len cez analógový konektor.

Sony si za svoju novinku bude pýtať 220 eur, čo rozhodne nie je málo za zariadenie, ktoré je bez najnovšej hernej konzoly a mimo domova nepoužiteľné.

Okrem streamovacieho zariadenia si hráči budú môcť kúpiť dvojicu nových slúchadiel. Pulse Explore sú malé slúchadlá do uší s rovnakou cenou ako streamovacie zariadenie.

Zaujímavejšie pôsobí Pulse Explore, čo je plnohodnotný headset so zasúvacím mikrofónom a technológiou pre bezstratovú kvalitu zvuku. Obidve zariadenia vyžadujú, aby bol v konzole zapojený dodávaný USB adaptér. Cena za PlayStation Pulse Elite je 150 eur.

SkryťVypnúť reklamu

Slúchadlá môžu byť súčasne pripojené nielen ku konzole, ale aj k vášmu smartfónu. Počas hrania tak jednoducho prijmete hovor bez toho, aby ste si museli dať slúchadlá dole z hlavy.

PlayStation Portal a dvojica slúchadiel príde na trh túto jeseň.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu