SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Sharp ponúkne monitor s dvoma obrazmi

Firma Sharp začne tento mesiac vyrábať LCD obrazovku, ktorá dokáže ponúknuť dva odlišné obrazy súčasne - jeden tomu, kto sa naň pozerá sprava, druhý divákom naľavo. Obrazovka tak napríklad umožní, aby rodina na jednom televízore pozerala dva rôzne program

FOTO

y zároveň, stačí, ak sa jej členovia rozsadia do príslušných častí obývačky (a dohodnú sa na zvuku alebo použijú slúchadlá). Nová obrazovka bude asi dvakrát drahšia ako bežné modely. Sharp predpokladá, že ju môžu využiť napríklad taxikári - tým sa môže na miniatúrnom monitore zobrazovať mapa mesta, kým cestujúci budú na tej istej obrazovke sledovať video. Ďalšie využitie by mohli obrazovky nájsť v supermarketoch, kde sa môžu pokladníčkam zobrazovať iné informácie, ako zákazníkom.

Problémom novej obrazovky je, že sa na ňu nemožno pozerať priamo spredu - vtedy sa oba obrazy prelínajú, napísala agentúra AP. Obrazovku však možno prepnúť aj do štandardného režimu, keď zobrazuje len jeden obraz, ktorý možno sledovať z ľubovoľného miesta.

Monitor s dvoma obrazmi je pravdepodobne "vedľajším produktom" 3D monitoru, ktorý Sharp začal predávať už pred niekoľkými rokmi - ten zobrazuje trojrozmerné obrazy vďaka mierne odlišným snímkam vysielaným do pravého a ľavého oka človeka.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik

Klik: Zmazanie Trumpa je začiatok novej éry sociálnych sietí

Komentovaný prehľad technologických správ.

Podcast Klik.
Podcast Tech_FM

Ukázali, ako by sa dala získavať energia z čiernej diery

Podcast o novinkách z vedy.

Samsung ukázal nové smartfóny, všetky s podporou 5G

Namiesto veľkých zmien prišla evolúcia.

V Indonézii objavili najstaršiu jaskynnú maľbu

Vek maľby prasaťa sa odhaduje minimálne na 45 500 rokov.

Jaskynná maľba prasaťa celebského na Sulawesi.