SME
Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Klik: Zo vzťahu Twitteru a Muska je rovno škaredý rozvod

Komentovaný prehľad technologických správ.

Podcast Klik.Podcast Klik. (Zdroj: HejTy)
Načítavam... Klik 222: Rozvod Muska a Twitteru / Úpadok Medium / Ako vyhľadávajú mladí"
Počúvajte v aplikácii SME alebo cez Apple, Google, Spotify a RSS. Iné podcasty SME.

Oznamy z podcastu:

Kde stiahnuť Chrome OS Flex of Google


Elonobranie (júl 2022)

Twitter sa ide súdiť s Elonom Muskom. Firma chce miliardára prinútiť aby dokončil jej prevzatie za viac ako päťdesiat miliárd dolárov, ku ktorému sa zaviazal na jar tohto roka.

Musk tvrdí, že Twitter mu poskytol nepravdivé údaje a odmieta firmu kúpiť. Právnici Twitteru hovoria, že dodržali všetky podmienky stanovené v zmluve o kúpe. Prípad tak pôjde na súd, ktorý teoreticky môže Muskovi prikázať, aby firmu naozaj kúpil.

SkryťVypnúť reklamu

Nie je jasné, čo by sa dialo, ak by Musk príkaz súdu neposlúchol. Do väzenia by pravdepodobne nešiel, no súd by mohol určiť miliardové pokuty. Je možné, že sa obe strany sporu teraz v skutočnosti snažia pripraviť si čo najlepšiu pozíciu pre mimosúdne vyrovnanie, ktoré by Muska určite stálo miliardy dolárov.

Twitter medzičasom opúšťajú kľúčoví ľudia z vyššieho a stredného manažmentu.

Ako Google stráca mladých

Bezmála polovica mladých ľudí v Amerike si odporúčania na reštauráciu nehľadá na Google. Na vyhľadávanie používajú najčastejšie TikTok alebo Instagram. Ukazuje to interný výskum Google, ktorého výsledky komentoval na konferencii viceprezident firmy Prabhakar Raghavan.

Instagram ani TikTok nemajú zmysluplné vyhľadávanie odporúčaných reštaurácií. Zákazníci ich hľadajú cez odporúčania od influencerov alebo hashtagy. Raghavan na konferencii povedal, že "noví internetoví používatelia nemajú očakávania a myslenie, na ktoré sme zvyknutí". Podľa výskumu mladí ľudia vyľadávajú informácie úplne iným spôsobom, ktoré Google obsluhuje horšie, ako dopyty staršej generácie.

SkryťVypnúť reklamu

Pri podobných správach je fajn pripomenúť si, že Google na mnohých trhoch čelí vyšetrovaniam protimonopolných úradov a správy o tom, že mu rýchlo rastie robustná konkurencia môže byť pre firmu výhodné hlasno šíriť do sveta.

Pre staršiu generáciu môže zas byť upokojením, že mysleniu dnešných vysokoškolákov nerozumie ani človek, ktorý má doslova v popise práce organizovať všetko poznanie ľudstva.

Podcasty denníka SME

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte na podcasty.inzercia@ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Na rozdiel od iných zahraničných platforiem YouTube v Rusku stále funguje.


12. aug
Natália Germani vo filme Svetlonoc Terezy Nvotovej.

Jej film Svetlonoc triumfoval v Locarne.


4 h

Dobrý lacný smartfón, ak nemáte prehnané očakávania od výkonu.


12. aug
Video inštalácia Inner Life

Prominentný francúzsky umelec vytvoril interaktívnu videoinštaláciu.


12. aug
SkryťZatvoriť reklamu