SME
Streda, 25. máj, 2022 | Meniny má Urban

Nové Lego je hrou pre všetkých fanúšikov Star Wars

Hra je vhodná nielen pre malých hráčov.

(Zdroj: WB)

Hodnotenie

8 / 10

Lego Star Wars: The Skywalker Saga

Páči sa nám:
všetky filmy v jednej hre
pekná grafika
množstvo postáv
vhodné aj pre malého hráča
humor
Nepáči sa nám:
občas jednoduché a krátke úrovne

Hru na recenziu poskytla spoločnosť Cenega

Viete, ktorá séria hier má oficiálne najviac pokračovaní? Nie je to Tomb Raider, GTA či TES. Prvé miesta síce patria legendám ako je Mario a Mega Man, no zdatne im konkurujú hry založené na kockách z Lega.

Ich počet prekročil hranicu 80 titulov, pričom ten prvý sme mohli hrať už v roku 1995. Odvtedy prišli desiatky rôznorodých hier určených hlavne mladším hráčom na obrazovky každej možnej konzoly vrátane smartfónov a tabletov.

Medzi najúspešnejšie najviac prepracované tituly patria tie s filmovou tematikou, ako je Harry Potter, série od Marvelu, Jurský Park či Star Wars. A práve posledná menovaná séria sa dočkala v poradí už siedmej Lego hry.

SkryťVypnúť reklamu

V ďalekej galaxii a nie po prvý krát

Svet Star Wars je aj mimo filmového plátna obrovský, pričom sa nezabudlo ani na počítače a herné konzoly. V spojení s obľúbenou stavebnicou Lego vzniklo päť plnohodnotných hier, jedna mobilná.

Teraz máme v rukách najnovšie pokračovanie, ktoré nie je pokračovaním v pravom zmysle slova, keďže v sebe kombinuje námety zo všetkých filmov s Lukom Skywalkerom.

História Lego hier s témou Star Wars siaha až do roku 2005, keď sme sa na počítačoch a herných konzolách Xbox a PlayStation 2 mohli zahrať prvú hru na motívy novej trilógie. Už vtedy zábavný koncept kombinujúci dobrý príbeh a obľúbené hračky prijali hráči pozitívne.

Treba si uvedomiť, že tieto hry nie sú určené pre ostrieľaného hráča hľadajúceho náročnú výzvu. Pre dospelého hráča sú len príjemným oddychom a najviac zaujmú skôr mladšieho školáka.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu