SME
Utorok, 24. máj, 2022 | Meniny má Ela

Dying Light 2 je skvelý horor, v ktorom sa ubeháte k smrti

Stovky nemŕtvych a jedno veľké mesto.

(Zdroj: Techland)

Hodnotenie

8 / 10

Dying Light 2

Páči sa nám:
krásna grafika
atmosféra
zábavné súboje
Nepáči sa nám:
nevýrazný začiatok

Hru na recenziu poskytla spoločnosť Playman.cz

Po dvoch rokoch pandémie sa na pokračovanie hry, v ktorej nám ľudstvo zdecimoval vírus, pozeráme trochu odlišne. Virtuálna budúcnosť je výrazne desivejšia, temnejšia a plná potulujúcich sa ľudí, ktorí vírusu podľahli.

Z prosperujúceho sveta sa stalo strašidelné miesto plné nemŕtvych (zombie), ktorí mu vládnu svojským spôsobom. Preživší ľudia sa utiahli, väčšina žije v jednom veľkom meste a pár odvážlivcov robí tú najnebezpečnejšiu prácu, kuriérov medzi mestom a malými osadami.

SkryťVypnúť reklamu

Vy ste jedným z nich, snažíte sa prežiť a nájsť svoju stratenú sestru. Túlate sa prírodou, nosíte zásielky a pomedzi to všetko sa úspešne vyhýbate nemŕtvym.

Pomalý začiatok

Dying Light 2 je skvelá hra, je to vynikajúce RPG v úžasnom otvorenom svete. Jediným problémom je trochu pomalý rozbeh, ktorý môže odradiť nedočkavého hráča. Nie že by tu nebol dostatok akcie, no kým sa poriadne dostanete do obrazu a úplne zžijete s celou hrou, ubehne pár hodín.

Tých problémových častí je hneď niekoľko a množstvo informácií rozhodne nie je malé. Aby ste si hru začali naplno užívať, musíte sa naučiť vyrábať pomôcky, naučiť zbierať potrebné suroviny a hlavne skákať, liezť a šplhať.

V tejto hre sa totiž klasicky po zemi nechodí, teda môže sa, ale je to výrazne nebezpečnejšie a menej zábavné. Dying Light je o parkúre, teda rýchlom prekonávaní prekážok a skákaní. V úzkych uličkách mesta nájdete totiž všetko, len nie voľné miesto pre pohodlnú chôdzu.

SkryťVypnúť reklamu

Na každej jednej ulici sa pomaly pohybujú desiatky nemŕtvych, je tam veľký neporiadok a vraky zničených vozidiel. Pohodová prechádzka určite nepripadá do úvahy a tak sa na rad dostáva hlavná časť hry, parkúr.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Rover Curiosity otvoril na MArse útvar, ktorý ľudskému mozgu pripomína dvere.

Skaly na Marse pripomínali aj tvár.


10 h
Ilustračné foto.

Aby im neublížil online svet.


17 h
Ilustračné foto.

Ľudia prídu o hodiny spánku.


20. máj
Kozmická loď Starliner sa približuje k ISS.

Boeing chce konkurovať SpaceX a v budúcnosti plánuje využívať Starliner na prepravu astronautov.


TASR 21. máj
SkryťZatvoriť reklamu