SME
Streda, 25. máj, 2022 | Meniny má Urban

Horizon Forbidden West: Vizuálne dokonalý svet, kde bez plánovania neprežijete

S lukom proti mechanickým strojom.

(Zdroj: SCEE)

Hodnotenie

9 / 10

Horizon: Forbidden West

Páči sa nám:
dokonalá grafika
vizuálny štýl
príbeh
zábavné súboje na diaľku
RPG prvky
Nepáči sa nám:
občas krkolomné ovládanie
kontaktné súboje

Hru na recenziu poskytla spoločnosť Sony.

Ubehlo už skoro päť rokov, odkedy sme po prvýkrát vkročili do Ameriky budúcnosti v 31. storočí. Ľudská rasa je na kraji úplného vyhynutia, kedysi obrovské mestá si naspäť zobrala príroda a svetu dominujú agresívne mechanické stroje.

Vďaka zaujímavému príbehu, dokonalej grafike a sympatickej hlavnej hrdinke sa hra stala okamžite obrovským hitom, pričom len za prvé dva týždne predaje presiahli hranicu 2,6 milióna kópií a doposiaľ sa predalo vyše dvadsať miliónov kópií.

SkryťVypnúť reklamu

Pokračovanie preto bolo len otázkou času. Vývojári z Guerrila Games sa našťastie neponáhľali a na tvorbe druhého dielu si dali záležať. Návrat do spustnutého sveta nevľúdnej budúcnosti je vďaka tomu opäť skvelý.

Zabudnite na nudu

Horizon Forbidden West je masívna hra, je to celý veľký svet, prepracovaný v mnohých smeroch, ktorého podstatu budete objavovať postupne. Neukáže sa vám v celej svojej kráse hneď od začiatku.

Hra je prístupná aj hráčovi, ktorý sa k prvému dielu nedostal. Začiatok je ako obvykle zoznamovací. Naučíte sa všetky potrebné úkony od šplhania, sledovania okolia, výroby výbavy, až po súboje.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu