Honor 50
Produkt na test poskytla spoločnosť Honor
Americké sankcie zamerané na čínsky Huawei majú aj po rokoch zaujímavé rozuzlenia, hlavne v segmente smartfónov. Z pôvodne silnej dvojice Huawei a Honor sa stali aj na Slovensku slabší hráči, postupne strácajúci trhový podiel.
Pritom telefóny stále vedia robiť v rovnakej kvalite, veď len nedávno sme recenzovali Huawei nova 9. Teraz v rukách držíme novinku od značky Honor, ktorá by už s Huawei nemala mať nič spoločné.
No jej Honor 50 je dizajnovo úplne zhodný so spomínaným modelom Huawei, dokonca má rovnaké množstvo použitých komponentov. V niektorých veciach sa líši, vrátane tej najdôležitejšej – podpore služieb Google.
Google bez problémov
Spoločnosť Honor sa oficiálne už nespája s pôvodne materskou spoločnosťou Huawei, čo je aj hlavným dôvodom návratu GMS, čiže služieb Google. Bez nich totiž nefunguje nielen väčšina aplikácií od Google, ale aj množstvo ďalších a s mobilom napríklad nemôžete vykonávať bezkontaktné platby.
Zmena teda nastala zásadná a Honor má veľkú šancu získať naspäť strateného zákazníka. Jednoduché to určite nebude mať, keďže sa v posledných mesiacoch, či skôr rokoch, z nášho trhu skoro úplne stiahol.
Model Honor 50 prichádza prakticky súbežne s modelom Huawei nova 9 a pokojne by sme mohli väčšinu recenzie skopírovať. Tieto dve značky spolu zjavne spolupracujú veľmi úzko, čo nie je žiadna nevýhoda, určite nie pre Honor.

Honor 50 je dostupný vo viacerých zaujímavých farbách, na náš trh sa však dostal len v troch farebných prevedeniach - Frost Crystal, Emeral Green a Midnight Black. My sme mali v rukách tú druhú, smaragdovú zelenú.
Počas slnečných dní je smartfón neprehliadnuteľný, keďže pod rôznym uhlom mení jemné zafarbenie. V balení nájdete aj klasický priehľadný obal, ktorý dostatočne ochráni smartfón a zároveň neskryje jeho pekný dizajn.
Obal určite odporúčame použiť, rám totiž nie je kovový a zadná strana je z odolného skla. Vďaka malej hmotnosti 175 gramov patrí k tým ľahším modelom vo svojej kategórii a v ruke sa drží veľmi príjemne.
Po bokoch mierne zaoblený displej má natiahnutý od okraja po okraj, s malým kruhom pre jednoduchú prednú kameru s rozlíšením 32 megapixelov. Hardvérové ovládacie prvky sú tri v podobe tlačidla blokovania displeja a dvojice tlačidiel pre úpravu hlasitosti.
Zvukový analógový výstup ti nenájdete, jediným konektorom je USB Type-C 2.0. Niekomu môže chýbať aj stereo zvuk, hlavne pri pozeraní v režime na šírku by sme ocenili reproduktory na obidvoch stranách.

Priemerný výkon a 5G k tomu
Nový Honor 50 patrí do strednej triedy, hoci sa nás Huawei snažil pri modeli nova 9 presvedčiť, že je to prémiový smartfón. Pri cene začínajúcej na hranici 500 eur tak nemajte prehnané očakávania pri hrubom výkone.