SME
Piatok, 2. december, 2022 | Meniny má Bibiána

Čo sa hrať počas dlhých večerov? Pozrite si nové stolové hry

Na jeseň vyšlo mnoho zaujímavých hier.

Herné novinky.Herné novinky.
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kulišák

  • Odporúčaný vek: 5+
  • Počet hráčov: 2-4
  • Herná doba: 20 min.
  • Vydavateľstvo: MINDOK

Mestom sa šíri neblahá novina. Ktosi si dovolil ukradnúť z okna pani Krupičkovej jej vychýrený koláč. Našťastie sa po stopách páchateľa vydal tím detektívov, ktorí si nenechajú ujsť jediný dôkaz svedčiaci voči páchateľovi.

Tímito detektívmi sú samozrejme samotní hráči. So svojimi hracími figúrkami sa pohybujú po mape mesta a zbierajú stopy. Musia však byť obozretní. Ich protivníkom je záludný lišiak, a tak sa môže stať, že natrafia aj na falošné stopy, ktoré budú musieť odlíšiť od tých pravých. Práve vďaka správnemu výberu stôp potom budú môcť detektívi zo zoznamu podozrivých vybrať páchateľa a zároveň ho z krádeže jednoznačne usvedčiť. Čas však neúprosne beží a lišiak sa krôčik po krôčiku blíži k svojmu úkrytu. Podarí sa hráčom získať dostatok dôkazov na usvedčenie toho správneho páchateľa skôr, ako lišiak dobehne do svojej nory i s voňavou korisťou?

SkryťVypnúť reklamu

Naše hodnotenie: Hra Kulišák je príjemná oddychová hra pre rodiny s menšími deťmi. Ideálna je tiež pre hráčov začiatočníkov, ktorým je prispôsobená herná doba i pravidlá, ktoré sú naozaj veľmi zrozumiteľné. Jej nespornou výhodou je tiež, že je plne kooperatívna, takže na dolapení páchateľa – lišiaka sa podieľajú všetci hráči spoločne ako jeden tím.

Ponožkožrúti

  • Odporúčaný vek: 6+
  • Počet hráčov: 2-4
  • Herná doba: 15-20 min.
  • Vydavateľstvo: Blackfire

Kam zasa zmizli všetky ponožky? To je otázka, ktorá často trápi nás všetkých a zároveň je hlavným motívom detskej hry Ponožkožrúti.

Nájsť rovnaký pár ponožiek je niekedy naozaj veda, našťastie v hre Ponožkožrúti máte na splnenie tejto úlohy šikovných pomocníkov – malých roztomilých škriatkov, ktorí sa vrhli do prehľadávania začarovaného domu naozaj s vervou. Podarí sa im nájsť tri páry ponožiek skôr, ako skončia v brušku hladných Ponožkožrútov?

SkryťVypnúť reklamu

Požkožkožrúti je nenáročná detská hra s naozaj krásnymi ilustráciami, v ktorej každý hráč hrá za jedného škriatka pohybujúceho sa po hracej ploche predstavujúcej začarovaný dom. Herná plocha sa skladá zo štvorcových dielikov, ktoré zo rubovej strany znázorňujú rôzne časti domu, kde by mohli byť stratené ponožky ukryté. Okrem škriatkov však po dome pobehujú Ponožkožrúti, príšerky usilujúce sa nasýtiť svoj hlad po ponožkách. Pohyb Ponožkožrútov ovládajú striedavo všetci hráči, takže si môžu pomocou týchto príšer pekne navzájom škodiť. Hra končí v momente, keď sa niektorému zo škriatkov podarí nájsť tri páry ponožiek.

Naše hodnotenie: Ak patríte k tým, ktorí si nenechávajú nákup vianočných darčekov na poslednú chvíľu a máte doma deti približne vo veku od päť do osem rokov, skúste sa na hru Ponožkožrúti pozrieť bližšie. Okrem už spomínaného dizajnu, skrýva ešte tajné komponenty, ktoré budú môcť hráči postupne odhaľovať ako odmeny za výhru. Vďaka novo objaveným komponentom sa hra neustále vyvíja a deti rozhodne tak skoro neomrzí.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu