SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Nokia ponúkne vyššiu mobilitu vo firemnom sektore

>Spoločnosť Nokia oznámila zámer výrazne rozšíriť možnosti, ktoré budú mať podniky k dispozícii pre optimalizáciu hlasových služieb. Jaakko Olkkonen, generálny riaditeľ spoločnosti Nokia pre podnikové hlasové riešenia, na výročnej akcii Nokia Connection 2

Nokia bude pri rozvíjaní podnikovej mobility a IP telefónie úzko spolupracovať s renomovanými spoločnosťami zameriavajúcimi sa na podnikové komunikačné systémy na báze IP, ako aj s dynamickými inovátormi, medzi ktorých patrí napríklad spoločnosť OnRelay.
„Vďaka spolupráci s momentálne poprednými spoločnosťami na trhu môžeme rozšíriť vysoko cenené funkcie pobočkových ústrední aj na mobilné zariadenia Nokia a takisto môžeme ponúknuť možnosť využiť časť súkromnej podnikovej infraštruktúry na prenos mobilnej hlasovej prevádzky,“ uviedol Jaakko Olkkonen.
„To zásadným spôsobom zvyšuje obchodnú príťažlivosť IP telefónie pre väčšinu podnikov a dokonca umožňuje efektívnejšie využiť už vynaložené investície do starších technológií a znížiť náklady.“


„Pokiaľ ide o výdavky a počet užívateľov, je prenos hlasu najväčšou podnikovou aplikáciou,“ povedal Jaakko Olkkonen účastníkom konferencie.
„Jedno firemné telefónne číslo, jedna hlasová schránka, inteligentné presmerovanie hovorov a asistenčné linky – to je len niekoľko príkladov toho, čo bude možné v rámci konvergovaných podnikových hlasových služieb prepojujúcich pevné a mobilné siete.“


So spoločnosťou Cisco, ktorá je popredným výrobcom zariadení na IP telefóniu a podnikovú infraštruktúru, sa spoločnosť Nokia dohodla na rozšírení už nadviazanej spolupráce v oblasti CCX, aby tak mohla ponúknuť rozsiahlejšie spoločné riešenia podporujúce podnikovú mobilitu. Spoločnosť Nokia zakúpi licenciu na technológiu spoločnosti Cisco, ktorá umožní prostredníctvom Wi-Fi pripojenia integrovať duálne zariadenie Nokia Series 60 s platformou Cisco CallManager. Toto riešenie budú ponúkať budúce duálne zariadenia, ktoré budú predstavené neskôr.

„Sme radi, že si spoločnosť Nokia zvolila ako platformu pre vývoj bezdrôtového IP telefónu, práve technológiu Cisco CallManager,“ uviedol Barry OSullivan, viceprezident a generálny riaditeľ obchodnej jednotky IP Communications spoločnosti Cisco Systems.
„Hnacou silou revolúcie v podnikových komunikáciách boli ako mobilné komunikácie, tak aj IP telefónie, takže je logické tieto dve oblasti spojiť.“

So spoločnosťou OnRelay, ktorá je priekopníkom v oblasti mobilných podnikových hlasových systémov, sa Nokia dohodla na spoločnom predaji riešení mobilnej pobočkovej ústredne spoločnosti OnRelay. Táto ústredňa je už komerčne dostupná pre existujúce zariadenia Nokia Series 60 a bude dostupná tiež pre budúce generácie podnikových zariadení Nokia. Mobilná pobočková ústredňa spoločnosti OnRelay je prvým všeobecným riešením, ktoré ponúka výlučne mobilné rozšírenie (GSM/3G) a bohaté hlasové služby, ktorými je možné doplniť popredné IP a tradičné pobočkové ústredne, napríklad systémy od spoločností Nortel, Cisco a Avaya.

Ako popredný systémový integrátor zameriavajúci sa na konvergované IP komunikácie spolupracuje IBM Global Services so spoločnosťami Nokia, Cisco a OnRelay kvôli splneniu požiadaviek zákazníkov, ktorí stále častejšie žiadajú inteligentný spôsob, ako prepojiť mobilné zariadenia s hlasovými systémami na báze IP. Podnikové mobilné zariadenia a riešenia spoločnosti Nokia, medzi ktoré patrí napríklad klient Series 60 SCCP a mobilná pobočková ústredňa OnRelay, poskytujú pridanú hodnotu a zákazníci hľadajúci dobre integrované a robustné riešenia ich bezpochyby uvítajú.

„Našim cieľom je, aby sa mobilné podnikové zariadenie Nokia stalo de facto podnikovým mobilným telefónom, ktorý bude spoľahlivý, užívateľom známy a ľahko ovládateľný, ponúkne čo najširšie možnosti hlasovej konektivity a prispôsobí sa pritom odlišným potrebám jednotlivých podnikov a ich podnikovým infraštruktúram,“ uzavrel Jaakko Olkkonen.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik.

Komentovaný prehľad technologických správ.

23. jan

O biobezpečnosti a spôsoboch, akými bioinžinieri geneticky upravené bunky robia bezpečnými.

22. jan