SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Čo prezrádza zvonenie mobilu?

Vydáva váš mobil zvonenie ako tradičná stará pevná linka? Myslíte si, že ste vtipný, ale v skutočnosti nie ste. To je len jeden z príkladov, ako ľudia interpretujú originálne zvonenia mobilov svojich kolegov a známych.

Kde sú tie časy, keď všetky telefóny zvonili rovnako? ILUSTRAČNÉ FOTO - REUTERS

Vydáva váš mobil zvonenie ako tradičná stará pevná linka? Myslíte si, že ste vtipný, ale v skutočnosti nie ste. To je len jeden z príkladov, ako ľudia interpretujú originálne zvonenia mobilov svojich kolegov a známych.

Podľa štúdie britského mobilného operátora Tesco Mobile si každý piaty človek myslí, že mať na mobile jedno z tradičných zvonení, ktoré ponúka výrobca, je "necool".

Ak sa však rozhodnete stiahnuť si do mobilu špeciálne zvonenie, mali by ste si byť vedomí, že okolie vás bude podľa neho posudzovať a ich názor nemusí byť vždy lichotivý, upozorňuje časopis Forbes. Výskumníci napríklad zistili, že ak si budete meniť zvonenia na mobile príliš často, okolie vás môže považovať za prelietavého a nespoľahlivého. Ak sa pokúsite byť originálny a nahráte si ako zvonenie vlastný hlas (Zvoním! Zvoním!), budete vyvolávať dojem egocentrika.

Ak použijete melódiu z populárneho televízneho seriálu, pravdepodobne nemáte ambíciu ohurovať ostatných svojím intelektom (ak ju máte, zvolíte Beethovena - ale pozor, aby vo vašom prípade nesignalizoval skôr intelektuálny snobizmus).

Klasické rockové melódie naznačia, že už nepatríte duchom medzi najmladších, na druhej strane však získate body za to, že aj vo vašom veku viete, ako melódiu v mobile zmeniť. Vianočné "Rolničky, rolničky" ako zvonenie v júli budú signalizovať, že nie ste príliš produktívny.

A ak váš mobil nikdy nezvoní, ale vždy len vibruje, prirodzene dbáte na slušnosť, a možno ste dôležitou osobou, ktorá nemá čas neustále odpovedať na telefonáty - alebo sa len sami za dôležitú osobu chcete považovať.

Podľa štúdie Tesco Mobile boli až dve tretiny ľudí už niekedy vytočené rušivým zvonením cudzieho mobilu tak, že ho sami vypli alebo o to požiadali majiteľa. Najiritujúcejšie sú takzvané "vtipné" zvonenia (napríklad zvuky zvierat) a každý majiteľ mobilu by si mal byť vedomý, že žiadne zvonenie nie je vtipné viac ako raz - ak ho používate trvale, patríte zrejme k sociopatom necitlivým k záujmom ostatných ľudí.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Igor Matovič a minister školstva Branislav Gröhling.

Experiment avantgardný ako celoplošné testovanie

Ďalší pochod Slovenska po neprebádaných tretích (štvrtých) cestách boja s covidom.

Peter Schutz
Minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Jankovská by chcela Vianoce na slobode. Vylúčené to nie je

Rozhodnúť môže sama prokurátorka alebo na žiadosť aj súd.

Monika Jankovská.

Neprehliadnite tiež

Vizualizácia - ClearSpace zachytáva odpadok.

Číňania tvrdia, že dosiahli kvantovú nadvládu

Míľnik dosiahol už druhý stroj na svete.

Ilustračné foto.
Podcast Tech_FM

Grónsky ľad sa už nikdy nemusí spamätať

Nové správy z vedy.

Marián Brestič