SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

vSkype otvorí videokonferenciu až s 8 kamerami

Používateľom klienta pre hlasovú komunikáciu stále chýba medzi službami podpora videokonferenčných hovorov. Komunita to rieši používaním zásuvných modulov tretích strán, ktoré neraz dokážu i prekvapiť.

Softvérové rozšírenie vSkype umožňuje v spoločnej komunikácii vzájomne previazať až 200 účastníkov. Tí môžu spoločne vstupovať do rozhovorov tak, že výsledkom je diskusia do ktorej sa môže bez obmedzení v rovnakom zapojiť každý zúčastnený kontakt. Bez disciplíny to však nejde. 200 hlasových prenosov súčasne by zvládlo iba máloktoré pripojenie.

Pre osem najdôležitejších z nich je však umožnená i dostupnosť videoprenosu, čo so sebou prináša príjemné prostredie pre tvorbu virtuálnych pracovných stretnutí a porád. V jedinom okne sú súčasne zobrazené všetky kamery, takže vo všetkých okamihoch máte prehľad o tom, ako reagujú na vaše slová ostatní. Zaujímavosťou je, že pri spojení s 56K modemom dosiahnete pri videokonferencii s jedným účastníkom okrem hlasu ešte i dva obrazové snímky za každú sekundu, pričom pri broadbande stúpne snímkovanie až na 24 FPS.

Projekt vSkype je momentálne dostupný vo forme testovacej verzie, takže môžete naraziť na drobné chybičky. Pre sprvádzkovanie vám postačí ľubovoľná USB webkamera, klient Skype a PC s bežnými parametrami s pripojením na internet.

Dostupnosť: http://www.vskype.com

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ak sa chcú seniori nad 65 rokov prihlásiť ako náhradníci na očkovanie musia pátrať po tom, aký systém prihlasovania používa ich najbližšie očkovacie centrum. Ilustračná fotografia.

Nemocnice navrhujú, aby sa náhradníci prihlasovali cez portál korona.gov.

7 h
Certifikát z celoplošného skríningového testovania na ochorenie COVID-19 prebiehajúceho od 18. - 26. januára 2021.

Zoznam zmien platných od 27. januára.

6 h

V sobotu sa chystajú ďalšie protesty.

4 h

Neprehliadnite tiež

Bronzové predmety v tvare rebierok mohli ľudia v Európe počas Bronzovej doby používať ako peniaze.

Bronzové predmety našli aj v Česku.

12 h
Digitálna rekonštrukcia Psittacosaura ilustruje, ako zviera využívalo kloaku na signalizáciu počas dvorenia.

Vedci našli zachovanú kloaku.

25. jan
Desiatky robotických postavičiek Robi, ktoré si mohli zostrojiť čitatelia japonského časopisu DIY. 34-centimetrov vysoký a jeden kilogram vážiaci robot Robi rozpoznáva vyše 200 japonských fráz, dokáže chodiť, tancovať, behať a hrať futbal.

Roboty sa na ľudí začali podobať.

25. jan
Demänovská jaskyňa Slobody

V tomto roku uplynie 100 rokov od objavenia Demänovskej jaskyne slobody.

25. jan