SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Gun Warrior - western z pekla

Divoký Západ ako ho nepoznáme. Aj tak by sa dala popísať strieľačka z vlastného pohľadu - Gun Warrior. Každá minca má dve strany a recenzovaný subjekt nám ukazuje práve tú odvrátenú. Poďme sa však pozrieť bližšie na riedky chrup a nechajme prehovoriť zápi

Divoký Západ ako ho nepoznáme. Aj tak by sa dala popísať strieľačka z vlastného pohľadu - Gun Warrior. Každá minca má dve strany a recenzovaný subjekt nám ukazuje práve tú odvrátenú. Poďme sa však pozrieť bližšie na riedky chrup a nechajme prehovoriť zápisky z hrania neskúseného greenhorna.

Milí čitatelia, práve dnes nastal ten prelomový okamih a moja dušička sa môže tešiť z nového prírastku do rodiny westernových FPSiek. Dead Man´s Hand nebola žiadna pecka, ale ja som jej nedokázal odolať. Pri inštalácii som si pohľadom premeriaval svoje dva kolty, láskal som sa s nimi a keď sa ozval zvonec, inštalovaniu súborov bol koniec, preniesol som sa na americké prérie. Príbeh má asi rovnakú hodnotu ako posledných päť minút akejkoľvek telenovely, čo je rana pod pás. Boxerom. Ale nevadí, ideme pomstiť smrť brata. Lepšie ako nič, aj keď si dokážem predstaviť čokoľvek iné a dokonca si dovolím tvrdiť, že i tento text bude mať väčšiu literárnu hodnotu ako kostrbatá story. Nič to chlapci, nič to za to, vrhneme sa už konečne na samotné hranie. Nadržaný klikám na položku nová hra a ocitám sa v dome, kde ma ostreľujú neustále sa rodiaci banditi. Neviem prečo, neviem odkiaľ ich je ako nakakaných, neviem, prečo mi idú po krku, ale veď život je plný prekvapení. Pokúšam sa spraviť prvý krok a vtedy ma hra ovalí silou dva týždne nosených ponožiek. Toto je budget. Toto je nepodarený budget! Viete si predstaviť horšiu kombináciu? Dobre, keď som miešal fernet s pivom, tiež to nebolo bohviečo... Ale prečo mi sprznili moje obľúbené westernovky? Prečo hlavný hrdina Cole kráča ako spomalený film, navyše zrejme ešte nevyspal včerajšiu opicu. Fajn, simulátor chromého hrdinu tu dlho nebol, tak naň nebudeme zbytočne flusať síru.

Skryť Vypnúť reklamu

           

Tak si chodím po mestečku, tu máme vláčik, tu znovu mestečko a na záver dedinku. Chladnokrvne prechádzam nehorázne obmedzeným priestorom, banditi sa vynárajú zrazu na rovnakých miestach a to je všetko. Chcete vziať inú zbraň? Streľte do kocky (alias bonusu), ktorá sa náhodne objavuje v momentálne aktívnej oblasti. Chcete si doplniť zdravie? Streľte do kocky s červeným krížom, ktorá sa náhodne objavuje v momentálne aktívnej oblasti. Chcete si ešte stále uchovať svoje duševné zdravia na terajšej úrovni? Oblúkom sa tejto hre vyhnite alebo si vystreľte mozog a ukončíte tak svoje trápenie.

Šesťranový kolt, automatický revolver, dvojitý automatický revolver, peacemaker kolt, winchestrovka, lovecká puška, brokovnica a sniperka. Pekný výber. Dobre, kecám blbosti. Chýbala mi tu zbraň nablízko, predsa každý kovboj mal svoju rybičku. Na moje prekvapenie sa každá zbraň líši rýchlosťou nabíjania, svojou silou a obsahom zásobníka. Nepriateľských týpkov je 30 druhov, ale všetci sú rovnako tupí. Výnimku tvoria bossovia, ktorí sú síce rovnako tupí, ale vydržia oveľa dlhšie.

Skryť Vypnúť reklamu

Málokedy váham nad písaním ďalšieho odstavcu, ale teraz som v pomykove. Neslušné slová, derúce sa na klávesnicu musím vymazávať. Tak neprirodzenú strieľačku z vlastného pohľadu som hádam ešte v živote nehral. Oživením by mohli byť súboje jeden na jedného. Určite to poznáte, dvanásta hodina odbila, pred barom stojí dvojica a kto tasí rýchlejšie, prežíva. Čo si budeme nahovárať, oživenie to vôbec nie je. Aby som v sebe zbytočne už nedusil svoje dojmy z hrania, poberieme sa pekne do hodnotiacej časti, kde si môžem konečne uľaviť.

GRAFIKA 3 / 10
Úvodná animácia nevyzerala až tak zle, dokonca som nadobudol pocit, že sa konečne chystá niečo poriadne. Keď som sa ocitol priamo v hre, doslova do kolien ma dostala nevýrazná grafika, textúry takmer bez detailov, plne neinteraktívne prostredie, kopec hluchých miest, hrubé prechody medzi objektmi, žiadny antialiasing, žiadne lesklé plochy. Akoby som sa presunul pár rokov v čase späť. Grafik sa zrejme učil pracovať v Skicári, je to super vec, ale nemusí nám to dokazovať hrou. Dizajn úrovní dosahuje maximálnej úrovne jednoduchosti, animácie postáv nejedného rozosmejú. Dosť naštve nemožnosť preskočenia animovanej sekvencie pri pištolníckych súbojoch, kedy sa cca 20 sekúnd pozeráte na atmosféru bičujúcu animačku a za ďalších 5 sekúnd odbachnete nepriateľa. Hm, atmosféru to zrovna nebičuje, ale moje nervy určite áno. Ešte nie je všetkých zverstiev koniec, kolízia objektov sa v Gun Warriorovi cíti ako doma. Zdravie strácate aj keď vás nepriateľ nemôže zasiahnuť kvôli prekážke, možno majú nejaký super druh munície, ale skôr by som to hodil na prasácke programovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

          

INTERFACE 2 / 10
Ovládanie som si dovolil spojiť s postihnutým pohybom hrdinu. Všetko akoby bežalo spomalene. Pohyb a streľba sa ovláda klasicky, novinkou je, že je akoby pomalé. Vrcholom všetkého je nabíjanie zbrane. Nie, ono nie je pomalé, ono je POMALÉ. Keď som sa pozeral ako si v pohode Cole pchá jeden náboj po druhom do zásobníku, okamžite som si pomyslel, že by som to zvládol oveľa rýchlejšie aj nohami. Že to do neho šije ožratý vagabund, to ho vôbec nekaká, veď si treba zvýšiť hladinu olova v tele. Potom má však chudák recenzent chuť zvýšiť si hladinu alkoholu v krvi.

HRATEĽNOSŤ 2 / 10
No podľa doteraz odznených slov asi nebude najlepšie tvrdiť, že sa to hrá úžasne, atmosféra je pohlcujúca, cítite sa akoby skutočne priamo na mieste činu, nevnímate skutočný čas, lebo vás hra dostala. Ale znie to fajn, to musíte uznať. Neskutočné trápenie zo všetkých položiek vrcholí práve v hodnotení hrateľnosti. Chcel som nájsť aspoň jediný klad vyzdvihujúci hrateľnosť o stupienok vyššie ako je minimálne hodnotenie, ale napadla ma len možnosť ukončenia hry stlačením ALT + F4. Aj to sa ráta, preto dostane Gun Warrior pekne celú hviezdičku. Nie, skutočne tie hodnotenia neťahám z brucha.

Skryť Vypnúť reklamu

MULTIPLAYER
Nevšimol som si ho v menu, takže sa zrejme v hre nevyskytuje.

ZVUKOVÉ EFEKTY 2 / 10
Hlavný hrdina toho veľa nenahovorí, svoje kroky nepočujete, občas zakričí protivník extra drsnú hlášku, z ktorej pustíte do gatí, inak vnímate len streľbu a to je všetko. Animácie sú chvalabohu nadabované, ale kvalita ako celku je nevalná.

HUDBA 2 / 10
Pri písaní recenzie sa vždy snažím pustiť si hudbu k danej hre. Gun Warrior nebol výnimkou, ale skladby k tomuto titulu som vydržal počúvať asi 20 minút, pričom som viac než rázne vypol reproduktory, ktorým sa týmto ospravedlňujem. Tri, či štyri kratučké skladby nevalnej kvality neukoja moje chúťky, ale dokonale pripravia masového vraha na ďalšiu prácičku. Melódie sa snažia byť dobové, ale to si radšej vypočujem novú hitovku od toho spievajúceho kaderníka z Košíc. Alebo si radšej odrežem uši.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁROČNOSŤ & INTELIGENCIA 2 / 10
Protivníci sú tupé hovädá, s tým nič nenarobíme. Dokážu pribehnúť na miesto X, kde si čupnú a strieľajú alebo stoja a strieľajú. Občas sa nájde greenhorn, ktorý je schopný sa za prekážku aj ukryť, ale odpicnúť sa nechá každý, odpor nekladie nik. Problémom nie je teda odstreliť protivníka, ale vôbec ho v nevýraznom prostredí nájsť. Pomôcť vám má radar v pravom dolnom rohu, ten však skôr metie. Druhým problémom je niekedy príliš veľa nepriateľov v jednom momente na scéne. Keď sa na mňa zrazu vyrojili asi šiesti pištoľníci, stihol som do pekla poslať polovicu a otrčil som kopytá. Keďže uloženie pozície funguje len na začiatku úrovne (ktoré sú mimochodom až štyri), dosť to naštve. Voľba obtiažnosti je tak voľbou poníženia vašeho ega.

Skryť Vypnúť reklamu

            

ZÁVEREČNÝ VERDIKT 2 / 10
Nič moc. Lenže ja som v osudný deň prevzatia tohto satanovho dielka do rúk chcel byť kovbojom. Chcel som byť drsný, vulgárny a oslňujúci. Chvalabohu, že fľaša tequily stojí len pár stoviek a môj sen sa mi splnil. Nie však vďaka nepodarku s názvom Gun Warrior.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Richard Sulík
Komentár Tomáša Prokopčáka

Jedna zlá a dve dobré správy o novej vakcíne

Očkovanie je jeden z najúžasnejších objavov ľudstva.

Tomáš Prokopčák.
Tibora Gašpara poslal súd do väzby.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Sulík zasa berie Matovičovi hračku

Premiér sa vyhráža zatváraním a otvára maturitné ročníky.

Peter Tkačenko
BLOG INEKO

Rozbité vozovky sa dočkajú veľkých opráv

Opravy za 200 miliónov eur sa rozbehnú až v roku 2021.

Nový asfaltový koberec v časti Lán.

Neprehliadnite tiež

Test: iPhone 12 mini je dokonalý malý smartfón

Je malý, výkonný a robí skvelé fotky.

Ľadovce na Mount Evereste sa zmenšujú, v snehu našli mikroplasty

Himaláje sú z klimatického a ekologického hľadiska málo preskúmanou oblasťou.

Čakanie v rade na vrchol Mt. Everestu 22. mája tohto roku.

V Pompejach našli zachované pozostatky dvoch ľudí (fotogaléria)

Vedci sa domnievajú, že išlo o otroka a bohatšieho muža.

V Pompejách našli zachovalé pozostatky dvoch ľudí.
Podcast Klik

Klik: Nové čipy od Applu sú veľká vec

Komentovaný prehľad technologických správ.

Podcast Klik.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vianočnú edíciu kávy Starbucks tento rok kúpite už aj v obchode
 2. Investície s fixným ročným výnosom 5,5 % - 8 %
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 4. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
 5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 6. Neberieme štúdium športovo, ale športujeme
 7. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME
 8. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 9. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe
 10. Mercedes-Benz EQV je elektrické riešenie všestranného vozidla
 1. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 2. Get our subscription and support the Online Charity Auction
 3. Ako overiť či máte aktívny druhý pilier?
 4. Kurzarbeit – then, now and tomorrow
 5. Fanshop HC Košice prichádza s novinkami
 6. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 7. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe
 8. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 9. Vianočnú edíciu kávy Starbucks tento rok kúpite už aj v obchode
 10. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 30 143
 2. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 10 438
 3. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 10 154
 4. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 9 517
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 9 357
 6. Učiteľka roka 2018: Koľko času by malo dieťa tráviť za počítačom 9 111
 7. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 9 069
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 846
 9. Ako nahradiť fosílne palivá geotermálnou energiou? 8 643
 10. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci 8 373