SME
Pondelok, 8. august, 2022 | Meniny má Oskar

Mars Horizon: na Mars poletíte iba raz, potom vás to unaví (recenzia)

Stratégia približuje dobýjanie vesmíru

Raketoplán v hre Mars Horizon pred štartom.Raketoplán v hre Mars Horizon pred štartom. (Zdroj: Auroch Digital )

Hodnotenie

5 / 10

Mars Horizon

Páči sa nám:
Nápad
Simulátor vesmírnych pretekov
Edukačný potenciál
Nepáči sa nám:
Jednotvárnosť hrania
Po čase môže nudiť
Zhrnutie: Mars Horizon je oddychovka pre nenáročných hráčov na pár hodín hrania. Ponúka štandardný koncept ťahovej budovateľskej stratégie. Avšak po niekoľkých hodinách hrania rýchlo omrzí.
Cena: 19,99 €

Hru sme testovali na konzole PlayStation 4.

T mínus 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Štart. Pod kreslenou raketou sa zablysnú motory a nemotorný stroj pomaly stúpa hore. A vy len dúfate, že počas svojho letu nevybuchne a splní svoju misiu. Najskôr na obežnú dráhu Zeme, potom lepšie a modernejšie rakety k Mesiacu, Venuši, prípadne až na okraj slnečnej sústavy. A najmä k Marsu. Ten je hlavným cieľom hry Mars Horizon, vesmírnej ťahovej budovateľskej stratégie.

V nej sa postavíte na čelo jednej z piatich vedúcich vesmírnych agentúr. Či už si vyberiete NASA a Európsku vesmírnu agentúru, alebo agentúry z Číny, Ruska a Japonska, každá z nich vám dá na úvod špeciálny unikátny herný bonus. A potom je to už iba na vás.

SkryťVypnúť reklamu

Budujete svoju základňu, vedecky skúmate nové misie, rakety či zariadenia a rozhodujete sa, či je pre vás dôležitejšie najskôr vyslať ľudí na Mesiac, alebo ich poslať obletieť Jupiter.

Triviálna zábava

Herný princíp Mars Horizon je jednoduchý. Za jednotlivé misie získavate popularitu, peniaze a vedeckú kapacitu, ktoré potom investujete do vývoja rakiet, rozširovania základne a najmä jednotlivých misií. Za ktoré opäť získavate ďalšie zdroje.

Navyše pri tom všetkom súperíte so zvyšnými štyrmi agentúrami. Ak zvolíte zlú postupnosť krokov, sledujete, ako sondy a astronauti cudzích agentúr postupne dobýjajú vo vesmírnych pretekoch jednu métu za druhou. A vám začínajú chýbať dôležité zdroje na ďalšie misie.

Na niektoré musíte vymyslieť modernejšiu raketu, na inú najať drahých astronautov. A teda, ak prepasiete dobrý začiatok, už len veľmi ťažko sa vám bude súperov dobiehať.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

Najmä kombinácie

Samotnou kapitolou sú jednotlivé misie. Ak sa vám už podarí štart, lebo môže sa stať, že pre nepriaznivé podmienky aj nemusí vyjsť, na obežnej dráhe Zeme alebo hoci aj na povrchu Marsu je vašou úlohou vykonať určité úlohy. Tu sa objavuje jedna z hlavných slabín hry, ktorá ju pomerne rýchlo sploští do monotónnej vyklikávačky.

Pri misiách totiž vždy ide iba o správnu kombináciu povelov, za ktoré získate určité „suroviny“ a tie znovu použijete pri vykonaní povelov v ďalšom kole.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik.

Komentovaný prehľad technologických správ.


a 3 ďalší 6. aug
Vývoj syntetického embrya až do ôsmeho dňa (vpravo dole). Má zárodky orgánov - bijúce srdce i mozog.

Videli biť myšacie srdce.


5. aug

Nové správy zo sveta vedy.


a 2 ďalší 5. aug

Rozhovor s výskumným riaditeľom CEMEA.


a 2 ďalší 5. aug
SkryťZatvoriť reklamu