Google konečne oficiálne priznal, že chce byť portál, taký je najčastejší komentár k novej službe, ktorú najpopulárnejší svetový vyhľadávač spustil minulý týždeň. Google totiž prvýkrát ponúka svojim používateľom personalizáciu - odteraz si budú môcť sami zvoliť, čo všetko sa má zobrazovať na Google.com.
Služba zatiaľ nefunguje na hlavnej stránke Google, ale len na skúšobnej adrese www.google.com/ig.
Surfisti si môžu pod hlavné okno vyhľadávača pridať napríklad najnovšie správy z niekoľkých svetových zdrojov alebo z Google News, okno s najzaujímavejšími citátmi dňa alebo sekciu, kde sa budú zobrazovať ich najnovšie prijaté e-maily zo služby Gmail.
Predstavitelia Google predpokladajú, že v budúcnosti, keď bude personalizácia ponúknutá ako oficiálna služba, bude tento spôsob zobrazovania informácií používať väčšina návštevníkov stránky Google.com.
Autor: tb