Objektív je špeciálna rubrika, v ktorej predstavujeme zaujímavé snímky či videá zo sveta vedy a technológií.
Nový záber odhaľuje stred Mliečnej cesty v detaile ako nikdy doteraz. Panoráma zachytáva úsek galaxie dlhý viac ako šesťsto svetelných rokov a ukazuje časti, v ktorých vznikajú nové hviezdy.
Dva svetlé oblúky nad stredom záberu sú Arches, najhustejšia hviezdokopa v Mliečnej ceste. Nachádza sa zhruba sto svetelných rokov od centra galaxie a 25-tisíc svetelných rokov od Zeme.
Veľká bielomodrá bodka na červenom pozadí vľavo od stredu je zas hustá hviezdokopa Quintuplet s veľmi hmotnými hviezdami, ktoré žiaria miliónkrát jasnejšie ako Slnko.

Oba objekty je možné pozorovať len v infračervenom spektre, pretože bežne sú zahalené medzihviezdnym prachom.
Výrazná biela časť vpravo na zábere je prstenec materiálu obklopujúci supermasívnu čiernu dieru Sagittarius A* v centre galaxie. Rozpína sa do šírky približne desať svetelných rokov.
Panoráma vznikla spojením starších údajov, ktoré získali Herschelovo vesmírne observatórium a Spitzerov vesmírny teleskop.
Časť chýbajúcich detailov teraz doplnili celkom nové pozorovacie dáta, ktoré zhromaždil najväčší letecký teleskop SOFIA. Doteraz si napríklad astronómovia mysleli, že Sagittarius A* raz všetok materiál z prstenca okolo pohltí. Teleskop SOFIA teraz zrejme odhalil útvary, ktoré naznačujú, že do prstenca sa začleňuje nový materiál.