Ako väčšina nezadaných ľudí v moderných časoch som si cez internet dohodla oveľa viac rande než akýmkoľvek iným spôsobom.
No napriek množstvu stretnutí počas niekoľkých rokov sa ešte ani raz dohodnuté rande nezmenilo na vzťah.

Nie som jediná, kto sa cíti frustrovane. Množstvo ďalších slobodných ľudí, s ktorými som sa rozprávala, tvrdí, že aplikácie na randenie milujú aj nenávidia zároveň.
Je skvelé, že stačí len potiahnuť prstom a hneď máte nové rande. Už však nie je skvelé, ako málo stretnutí naozaj vyjde a aké je to celé chaotické.
V skutočnosti, všetky moje rande z minulého leta sa tak zamotali, že som si začala viesť tabuľku, aby som sa v nich vyznala.
No ani z jedného sa nestal vzťah.
Ide to, ak veci do seba zapadnú
Začala som vyvíjať teóriu, že všetko to párovanie a stretávanie je v skutočnosti kontraproduktívne. Aby bolo jasné: randenie cez internet má výhody.
Michael Rosenfeld, profesor sociológie na Stanfordovej univerzite hovorí, že o partneroch sa dozviete niečo vopred, čím ich vytriedite efektívnejšie ešte skôr, než sa pozdravíte. Rovnako rýchlo môžete človeka "diskvalifikovať" za zlé správanie.
Pri hľadaní je tiež dôležité, že "široký výber možností znamená väčšiu šancu, že ľudia niekoho nájdu, obzvlášť ak hľadajú špecifickú vec – napríklad partnera rovnakého pohlavia alebo partnera vegetariána, ktorý je zapálený turista a katolík," vysvetľuje Rosenfeld.
Online randenie môže fungovať, ak všetky kúsky do seba zapadnú. Existujú dôkazy, podľa ktorých "kvalita a dĺžka vzťahu nie je závislá na tom, ako sa pár spoznal," doplnil Rosenfeld.