Text vyšiel pôvodne v denníku Washington Post, autorom je Harrison Smith.
Boli dospievajúci počítačoví kockáči, okuliarnaté decká zo Seattlu, ktoré sa učili programovať na ďalekopisnom stroji Teletype, základy obchodovania mali z magazínu Fortune a snívali o " počítači v každom dome a na každom stole."

Paul Allen bol samozvaný "muž s nápadmi", plachý syn knihovníkov. Bill Gates bol obchodne orientovaný partner, ktorý priviedol Allenove myšlienky k životu. A v roku 1975, keď mal Allen 22 a Gates 19 rokov, priatelia vytvorili spoločnosť Microsoft a rozpútali revolúciu osobného počítača, ktorá z oboch urobila boháčov.
Allen opustil spoločnosť iba po ôsmich rokoch, uprostred diagnózy Hodgkinovej choroby a zhoršujúceho sa priateľstva s Gatesom. Po desaťročia však ostal vplyvnou silou v oblasti technológií a filantropie.
Svoje miliardy investoval do podnikov a do charitatívnych úsilí.
Zatiaľ čo skupoval športové tímy, objavoval vraky druhej svetovej vojny a podporoval letecké podniky, ktoré uspokojovali jeho detskú fascináciu dobrodružnými a vedecko-fantastickými príbehmi.
Keď umrel 15. októbra v Seattli, mal 65 rokov.
Príčinou smrti boli podľa vyjadrenia rodiny komplikácie z non-Hodgkinovho zhubného nádoru. Allen bojoval s ochorením v roku 2009 a začiatkom tohto mesiaca oznámil, že sa jeho ochorenie vrátilo.

Vnútro je rovnako dôležité
V čase keď Allen a Gates založili Microsoft, počítače boli objemné a drahé. Mikroprocesory vynašli vedci len niekoľko rokov predtým a väčšina monitorov neukazovala nič okrem zelených a bielych písmen na čiernom pozadí.
Technologické spoločnosti sa vtedy zameriavali najmä na hardvér. Vyvíjali počítače, ktoré boli rýchlejšie, silnejšie a menšie než hocičo predtým.