SME

Fantasy seriál o Zaklínačovi vydá Netflix najskôr o dva roky

Natáčať sa bude vo východnej Európe.

Propagačný materiál k tretiemu dielu hry Zaklínač.Propagačný materiál k tretiemu dielu hry Zaklínač. (Zdroj: CD Projekt Red)

BRATISLAVA. Fantasy príbehy o zaklínačovi Geraldovi z Rivie môžu vyjsť v seriálovej podobe už o dva roky. Adaptáciu kníh od poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowského vydá Netflix.

Prečítajte si tiež: Ako pozerať Netflix so slovenskými titulkami Čítajte 

V piatok o pripravovanom seriáli Witcher (Zaklínač) informovala na svojom twitteri autorka seriálu Lauren S. Hissrichová. Knihy doteraz adaptovali ako komiks, film a počítačové hry, naposledy ako Witcher 3.

Seriál Zaklínač má mať osem častí.

"Ja viem, že to pre vás nemusí byť dosť, ale je to správne kreatívne rozhodnutie. Epizódy môžu byť napínavé, plné akcie, bohaté na charaktery a príbeh bez toho, aby sa spomalili uprostred série," napísala Hissrichová.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Termín vydania je zatiaľ stanovený na rok 2020, nie je však záväzný. Z ôsmich epizód Hissirichová zatiaľ dopísala iba pilotný diel. Ostatných sedem epizód zatiaľ neexistuje na papieri.

Seriál sa bude natáčať vo východnej Európe. Konkrétne miesta natáčania nie sú známe, rovnako ani mená hercov, ktorí ešte neboli do úloh obsadení. Hissirchová neprezradila, ktoré konkrétne postavy z kníh sa vyskytnú v seriáli, potvrdila len hlavnú postavu Geralta a jeho koňa kobylu Klepnu.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu