SME
Utorok, 7. február, 2023 | Meniny má Vanda

Google ukázal nové smartfóny Pixel 2

Firma pripravila platformu na ukážku svojho vynoveného mobilného systému.

MOUNTAIN VIEW, BRATISLAVA. Google pripravil pre fanúšikov technológií dva nové smartfóny. Sú výkladnou skriňou nových technológií a vynoveného operačného systému Android 8.0.

Pixel 2 a Pixel 2 XL nadväzujú na svojich predchodcov, ktorými Google nedokázal pokryť dopyt zákazníkov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hoci si firma objednala vo fabrike 2,8 milióna kusov, stále to bolo málo. Novinky preto dala vyrobiť vo väčšej sérii, pričom dúfa že sa na cieľových trhoch dostane na každého. Súčasný 0,5-percentný trhový podiel by tak mohol narásť.

SkryťVypnúť reklamu

Lepšie fotografie

Mobily prichádzajú na trh s technológiou snímania, ktorá s jediným čipom a objektívom dokáže nasnímať fotografie tak, aby na nich bolo možné oddeliť portréty od pozadia.

Kým iné firmy na tento účel kombinujú viacero snímacích čipov, Google využíva technológiu, kde každý bod sníma svetlo, farbu a hĺbku. Softvér tak dokáže vytvoriť hĺbkovú mapu, podľa ktorej rozmazáva vzdialenejšie objekty.

Objektívy sú vybavené stabilizáciou, ktorá kompenzuje chvenie pri snímaní v slabšom svetle.

Spozná hudbu, odreže slúchadlá

Mobily tiež obsahujú databázu skladieb, prostredníctvom ktorej ich dokážu identifikovať. Ak sa zariadenie ocitne v prostredí s hudbou, na displeji vypisuje názvy skladieb a interpretov. Na rozdiel od podobných aplikácií, všetko prebieha bez pripojenia k internetu či analýzy v cloude.

SkryťVypnúť reklamu

Google ustúpil od používania konektoru na slúchadlá a hoci dlhodobo túto cestu zatracoval, dnes tvrdí, že rozhranie USB-C medzičasom dospelo.

Vodeodolné a prachotesné smartfóny sú vybavené OLED displejmi s hustotou 538 PPI, majú inovatívne ovládanie prostredníctvom tlaku na rám, dokážu v reálnom čase prekladať komunikáciu v rôznych jazykoch - stačí siahnuť po špeciálnych slúchadlách.

Ceny mobilov

Za 5-palcovú verziu bude firma podľa BBC na britskom trhu pýtať 629 libier, za väčšiu 6-palcovú 799 libier.

Nedávno pritom Google kúpil za 1,1 miliardy dolárov od HTC polovicu konštruktérskeho a vývojárskeho tímu i patenty a know-how. Spoločnosť vtedy ohlásila, že sa chce mobilom venovať intenzívnejšie.

Nie je tajomstvom, že platforma Pixel by sa mala dostať aj na nové trhy. Všetko však záleží na partneroch. Napríklad pre Západnú Európu Google potrebuje 50 operátorov a 70 predajcov, aby sa mu oplatilo na trh vstúpiť.

SkryťVypnúť reklamu

TIP: Pozrite si prvé dojmy na smartfón Google Pixel 2 a Google Pixel 2 XL v našej službe Recenzie.Sme.sk.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu