SAN FRANCISCO, BRATISLAVA. Dvojnásobok písmen pre ľahšie vyjadrenie myšlienok - to je najnovšia stratégia Twitteru, ktorý v poslednom čase začína stagnovať. Firma v testovacej prevádzke skúša, ako ľudia zareagujú na nový priestor.
Twitter sa od počiatku snaží byť stručný. Po vzore SMS správ v mobiloch, každý z príspevkov môže obsahovať text nie dlhší ako 140 písmen. Pred časom firma z tohto obmedzenia vylúčila internetové odkazy na obrázky, teraz sa chystá rozšíriť priestor na dvojnásobok.

Znamená to, že každý z príspevkov bude môcť v 280 znakoch obsiahnuť viac informačnej hodnoty. To môže byť atraktívne hlavne pre tých, čo sa doposiaľ Twitteru pre jeho striedmosť vyhýbali. V mnohom však záleží i na tom, v akej reči používateľ komunikuje.
Kým niektoré jazyky dokážu do jediného znaku vtesnať celé slovo, iné na vyjadrenie myšlienky potrebujú oveľa viac slabík. Twitter sa stal svetom skratiek, vynechávania slov a úprav jazyka podobne, ako sa to od počiatku deje v mobiloch.
Experiment podľa BBC prebieha v uzavretej skupine používateľov. Zatiaľ nie je jasné, kedy ho firma celoplošne nasadí. Isté však je, že sa ozývajú aj slová kritiky od tých, ktorým sa kozervatívne fungovanie služby od jej počiatkov páči.