SME
Pondelok, 6. február, 2023 | Meniny má Dorota

Odkiaľ hrá tá reklama? Chrome navždy umlčí hlučné weby

K funkcii sa zatiaľ dostanú len beta testeri.

MOUNTAIN VIEW, BRATISLAVA. Vývojári čoskoro pridajú do Chrome novú funkciu, pomocou ktorej bude možné natrvalo umlčať zvolené weby. Predvoľbu použije prehliadač ako filter, ktorý rozhoduje o tom, pre ktorú zo stránok sa zvuk aktivuje a pre ktorú nie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Novú funkciu ocenia podľa magazínu The Verge hlavne tí, ktorým prekážajú automaticky spúšťané videá pri prehliadaní na mobile alebo počítači. Ak máte radi tiché súkromie, alebo vás pri práci zvuky rušia, na pozadí sa vám už nebudú spúšťať hudobné zložky multimédií.

SkryťVypnúť reklamu

S automatickým prehrávaním videí začínajú používateľov obťažovať nielen sociálne siete, ale aj niektorí vydavatelia obsahu. Videá s nahovoreným komentárom sú obsahom pre pasívny príjem používateľov, zvuk sa objavuje aj v niektorých reklamách, ktoré sa aktivujú až niekoľko minút po tom, čo zostane stránka otvorená.

Doposiaľ prehrávače ponúkajú funkciu iba pre dočasné blokovanie. Dostupná je cez kontextové menu priamo na konkrétnej karte prehliadač. Spätná väzba z používateľských nastavení bude pre vývojárov zdrojom cenných informácií.

Nie je tomu dávno, čo sa Google s odvetvovými lídrami začal angažovať v segmente reklám. Určili formáty ktoré sú prijateľné pre používateľov internetu, a ktoré sú natoľko obťažujúce, že ich treba blokovať. Podobnou iniciatívou môžu prejsť i zvukové stopy, ktoré sú súčasťou webstránok.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Dvesto osobností žiada premenovať a zmeniť ocenenie Vedec roka.


a 3 ďalší 7m
Zakladatelia spoločnosti SurgLogs

Slovenský startup digitalizuje americké zdravotníctvo.


4. feb

Špeciálne rozhovorové vydanie podcastu Zoom s Luciou Ciglar.


a 1 ďalší 4. feb
Podcast Klik

Komentovaný prehľad technologických správ.


a 2 ďalší 4. feb
SkryťZatvoriť reklamu