Oukitel K10000 Pro | |
Páči sa nám: | dobrý displej, bezproblémový systém, výdrž batérie, cena |
Nepáči sa nám: | rozmery a hmotnosť, priemerný výkon, fotoaparát |
Hodnotenie: | 7,5 |
Cena: | približne 159 eur |
Produkt na test poskytla spoločnosť Gearbest.com
Ako dlho vám vydrží smartfón na jedno nabitie? Deň aktívneho používania a dva dni v prípade, ak sa nehráte a nesledujte sociálne siete?
Súčasné technológie zázraky nezvládnu a preto ak chcete mať smartfón s extrémnou výdržou, budete musieť zvládnuť jedno veľké obmedzenie.
Ste ochotní so sebou nosiť 300 gramov v podobe čínskeho smartfónu Oukitel K10000 Pro?
Veľká batéria a poriadna hmotnosť
Vo vnútri smartfónu nájdete batériu s kapacitou 10 000 mAh. Pre porovnanie, iPhone s rovnako veľkým displejom má kapacitu menej ako tretinovú.
Do bežne tenkého tela sa veľká batéria nevmestí. Lenovo niečo podobné skúša so sériou smartfónov Moto Z, ku ktorým dodáva obal s externou batériou. Toto riešenie ale nie je dokonalé a k 10 000 mAh sa ani zďaleka neblíži.
Oukitel K10000 Pro kvôli vysokej kapacite batérie nie je vôbec malý. V skutočnosti je veľmi veľký a hlavne ťažký. Skoro 300 gramov je dvojnásobok hmotnosti bežného smartfónu. Rovnako aj výška 14 milimetrov je dvojnásobkom dnešného štandardu.
Dobre preto zvážte, či chcete so sebou neustále nosiť tak veľké a ťažké zariadenie. Do vrecka obleku sa veľmi nehodí, neschováte ho ani v obtiahnutých nohaviciach.
V súčasnej ponuke smartfónov preto Oukitel pôsobí ako neohrabaný obor. Daň za veľkú kapacitu batérie môže byť zásadným problémom, hlavne ak ste si už zvykli na extrémne tenké modely.
Skutočný život s týmto typom smartfónov závisí hlavne od spôsobu, ako ho využívate. Pre neustále vyťahovanie z vrecka a hranie hier v hromadnej doprave nie je vhodný, akékoľvek dlhšie držanie v ruke je totiž únavné.
TIP: Pozrite si ďalšie odborné recenzie smartfónu OUKITEL K10000 PRO v našej službe Recenzie.Sme.sk.

Aj kov a koža
Aj napriek rozmerom a vysokej hmotnosti je Oukitel pekný smartfón. Dizajn je lepší ako sme čakali, samozrejme za eleganciou súčasnej strednej triedy zaostáva.
Hlavným materiálom je plast, z ktorého je tvorená časť rámu a aj obvod zadného krytu. Jeho väčšia časť je potiahnutá pravou kožou, podľa tvrdení výrobcu z austrálskych kráv.
Kovová je časť vnútornej konštrukcie, rámu a okolie fotoaparátu so snímačom odtlačkov prstov. Ten je mimochodom veľmi nepresný, my sme ho po pár dňoch kvôli problémom prestali radšej používať. Prst totiž musíte položiť presne v takom uhle, ako ste ho nahrávali. Pri bežnom používaní bola úspešnosť odomknutia len približne polovičná.

Kombinácia tlačidiel v ničom nevybáča, na pravej strane nájdete trojicu hardvérových a pod displejom sú tri dotykové. Ich funkcie sa nedajú zmeniť a navyše nie sú ani podsvietené, takže v noci ich budete stláčať jedine po pamäti.
V balení nájdete jeden plastový obal s mäkkého PVC, luxusne pôsobiace kožené puzdro a ochranné sklíčko. S touto kombináciou sa budete musieť uspokojiť, lebo doplnkové puzdra a obaly v bežných obchodoch nenájdete.
V rukách vám nakoniec skončí veľký smartfón s priemerným vzhľadom. Ale pokiaľ vám nevadí jeho extrémna hrúbka, tak vás zvyšok asi tiež trápiť nebude.

Koľko skutočne vydrží?
Prvé hodiny so smartfónom sú skutočne zaujímavé, batéria klesla na 99 percent až po kompletnom nastavení a inštalácii niekoľkých aplikácií. Pri náročnom používateľovi by jedno nabitie malo vydržať na štyri až päť dní.