SME

Budúcnosť kuchynských spotrebičov je bez káblov a batérií

Zásuvky sa jedného dňa môžu stať iba spomienkou na minulosť.

(Zdroj: PIXABAY/CC)

SAN FRANCISCO, BRATISLAVA. Múdra chladnička ktorá vám napíše nákupný zoznam, ale aj rúra ktorá si z internetu stiahne recept na zapekané zemiaky. Oba spotrebiče patria do konceptu modernej kuchyne, ktorá sa postupne rodí v posledných rokoch.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Spotrebiče s internetovým pripojením však podľa magazínu Digital Trends nie sú jediným technologickým smerom, na ktorý sa máme pripraviť. Bezdrôtové napájanie elektroniky vnesie do kuchyne úplne nové zážitky.

Príkladom je šálka s elektrickým vyhrievaním v ktorej vám čaj nikdy nevychladne. Alebo miska s chladením, v ktorej možno skladovať suroviny priamo na kuchynskej linke bez toho, aby ste museli použiť chladničku.

SkryťVypnúť reklamu

Pridajte k tomu ponorný mixér, ktorý netreba nabíjať alebo vodovodnú batériu so senzorom prietoku vody a máte hrubú predstavu o tom, čo nás čaká v najbližších rokoch.

Na novom energetickom štandarde pracuje niekoľko spoločností. Narozdiel od výrobcov mobilov už nepočítajú s tým, že pre bezdrôtové napájanie bude potrebné použiť nabíjaciu podložku, alebo špeciálny nábytok po vzore reťazca Ikea.

Firma Ossia pracuje na energetických žiaričoch, ktoré majú ploché vyhotovenie pre montáž na stenu alebo strop miestnosti. Dokážu pokryť priestor v miestnosti bez toho, aby bola energetika neefektívna.

Vezmete do ruky elektrickú zubnú kefku, kliknete na vypínač a ona jednoducho funguje bez toho, aby mala vo vnútri batériu. Firma má za sebou úspešnú certifikáciu úradom FCC, ktorý potvrdil že neruší Wi-Fi, Bluetooth či inú vyhradenú komunikáciu.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik

Komentovaný prehľad technologických správ.


a 1 ďalší 1
Asteroid 2024 YR4 zachytený Webbovým teleskopom.

Objekt je doteraz najmenší, aký Webbov teleskop zameral.


TASR 1
Ilustračná snímka.

(Ne)vedecký newsletter Tomáša Prokopčáka.


2
Misia Fram2 je pomenovaná po nórskej prieskumnej lodi.

Kapsula za pomoci padákov dosadla do vôd Tichého oceánu.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu