Keď sa Microsoft rozhodol potajme sťahovať novú verziu svojho systému do počítačov, zodvihla sa vlna kritiky. Niekomu sa nepáčilo správanie firmy, niekomu samotný systém. Veľké množstvo negatívnych reakcií ale firmu neodradili od automatickej inštalácie Windows 10.
Apple naopak svoj nový systém nikomu nasilu nepodsúva a možno aj preto si majitelia počítačov a notebookov od Apple nový systém sťahujú hneď po jeho oficiálnom vydaní.

Aj na sedem rokov starom počítači
Nový systém zdvihol požiadavky výrazne vyššie, keďže predchádzajúca verzia El Capitan si rozumela aj s MacBookom a iMacom z roku 2007. Systém macOS Sierra si nainštalujete na zariadenia vyrobené až po roku 2008.
Rozhodnutie je čisto pragmatické a nemá nič spoločné s hardvérom použitým v starších zariadeniach. Áno, staré počítače množstvo nových funkcií nezvládajú, ale základ systému, aplikácie a hry sa cez noc predsa nezmenili.
Staršie procesory série Core 2 Duo sú kompatibilné, rovnako aj samostatné grafické čipy. Staré bezdrôtové adaptéry nahradili nové technológie, ale aj tak stále fungujú a systému nebránia v správnom fungovaní.
Používatelia so staršími počítačmi a notebookmi na výber ale nemajú, hoci by im moderné funkcie ako AirDrop a odomykanie zariadenia hodinkami nechýbali. V Apple jednoducho nechcú podporovať staré počítače.
Inštaláciu novej verzie systému zvládne každý, je rovnako jednoduchá ako pri smartfónoch a tabletoch. Z vášho času vám ukrojí približne pol hodinu a na konci sa opýta na pár osobných vecí vrátane iCloud účtu.
Systém na disku zaberie približne 12 gigabajtov miesta, takže ho pokojne môžete nainštalovať aj na najlacnejšie verzie MacBookov so 128 gigabajtovým SSD diskom. Tu dokonca môže byť novinka užitočná, keďže dlhodobo nepoužívané súbory automaticky presunie na cloud.

Vizuálne zmeny nečakajte
MacOS Sierra vyzerá skoro rovnako ako staršia verzia systému. Žiadne extrémne zmeny nečakajte, od čias Yosemite je vzhľad základných prvkov jednotný a menia sa len drobnosti.