SAN FRANCISCO, BRATISLAVA. Volajú sa Blocks Smartwatch a sú to múdre hodinky, ktoré si vyskladáte pomocou modulov priamo na mieru. Namiesto toho, aby boli všetky ich technológie zabudované pod ciferníkom, stavebné bloky sa ukrývajú v ich remienku.
Chceli by ste akumulátor s vyššou kapacitou, fotoaparát, NFC čítačku, GPS modul alebo slot pre SIM kartu? Ktorýkoľvek z týchto doplnkov si môžete dodatočne pridružiť k hlavnému modulu. Štandardizované dielce majú podobu článkov remienka, ktoré sú vzájomne spojené nielen kĺbom, ale aj komunikačným konektorom.
Všetko začalo ako projekt nadšencov, ktorí hľadali drobných investorov. Tým sa podarilo zozbierať peniaze na to, aby sa mohla spustiť sériová výroba. Samotné hodinky používajú procesor Qualcomm Snapdragon 2100, ktorý má k dispozícii 4 gigabajty flash pamäte a 512 megabajtov RAM. Oživenie zabezpečuje operačný systém Android Marshmallow v jeho plnohodnotnej verzii.
AMOLED displej má 1,39-palcovú uhlopriečku, a je krytý sklom Gorilla Glass. Hodinky sú zapuzdrené voči prachu a vlhkosti, majú mikrofón a vibračný motorček. K perifériám a sieti sa pripájajú prostredníctvom WiFi a Bluetooth technológii.
Všetky ostatné štandardy a technológie sú už podľa magazínu Digital Trends iba otázkou modulárnych dielcov, ktorých je v tejto chvíli dostupných 6 - extra batéria, merač tepu, gps prijímač, kombinovaný senzor pre teplotu, vlhkosť a nadmorskú výšku, LED svietidlo a programovateľné tlačidlo.