SME

Skoro ako hodinky. Apple chce zmeniť, ako ovládame telefón

Patentová prihláška odhalila drobnosť z vývoja vo firme Apple.

Načítavam video...

SAN FRANCISCO, BRATISLAVA. Ovládať mobil tlačidlami je rýchle a prirodzené, ťukať prstami po displeji je však oveľa pohodlnejšie. Firmy neustále experimentujú s novými prvkami používateľského rozhrania. Náš zážitok z techniky chcú zlepšiť pomocou  hlasového ovládanie či vizuálnych gest.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Apple podľa zverejnenej patentovej prihlášky uvažuje o novom, nezvyčajnom ovládacom prvku. Je ním kľúčik či korunka, akú nájdeme na každých ručičkových hodinkách. Firma vo svojom patente popisuje zariadenie podobné iPhonom či iPadom, ktoré využívajú tento mechanický prvok pre ovládanie funkcií.

SkryťVypnúť reklamu

Bočné otočné tlačidlo môže mať senzorovú plôšku, ktorá by mohla snímať biometrické znaky prstov.

Apple podľa magazínu Mashable vo svojom koncepte nepíše detaily o využití tlačidla. Diskutuje sa o rolovaní obsahu okien, prepínaní položiek či zoomovaní fotografií. Keďže popisované zariadenie má dotykový displej, očakávať možno  jeho pridruženie k spôsobom, ktoré pre ovládanie používame dnes.

Apple chystá tento rok nový iPhone, ktorý má byť po 10 rokoch existencie platformy výročným zariadením. Doterajšie špekulácie hovoria o OLED technológii, nových materiáloch, bezdrôtovom nabíjaní, skrytom home tlačidle a podobných detailoch, o korunke sa dosiaľ nehovorilo.

 

Apple

Podcast Klik

Komentovaný prehľad technologických správ.


a 1 ďalší
iPhone 16 v obchode v Pittsburghu.

Biely dom dal najavo, že výnimka na smartfóny a notebooky z Číny je len dočasná.


TASR
Súvisiace témy: iPhone
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu